1km ústřel u trasy z Garminu

Started by lukasMK, June 03, 2024, 14:14:28

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lukasMK

Narazil jsem na problém (stejný případ v Locusu classic na jiném telefonu), že import vyexportované trasy z Garmin connectu, mi první 1km udělá rovnou čáru. Mapy.cz trasu zobrazí správně. Má někdo stejný problém?
  •  

Menion

Zdravím Lukáši,
no a v tom GPX je opravdu takto rovná čára? Můžeš nějakou takovou trasu (GPX soubor) nasdílet?

Btw. není na Garmin Connect nějaké "ochrané pásmo" kolem domova, který export takto degraduje? GC nepoužívám, tak osobně neporadím. Možná @Jan Čapek ?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

#2
No právě, že tam čára není.
https://connect.garmin.com/modern/course/274097217
P.S. ano toto ochranné pásmo GC dělá u aktivit, toto je trasa. Jiné starší trasy to nedělají, tato je jiná asi jen v tom, že tam jsou i body, které, ale Locus normálně převezme. Dělá mě to víc tras ne jen tato.
  •  

lukasMK

Ještě dodám, pokud si z GC stáhnu fit, tak to nedělá.
  •  

KeokiD

Odzkoušeno i na vlastní trase kterou jsem tvořil cca před rokem přímo v Locusu a nahrál na Garmin. Při zpětném stažení do Locus stejný problém jak popisuje lukasMK. Soubor *.fit je OK.
  •  

Menion

No, koukám na tvojí trasu @lukasMK. Na obrázku jsou označené dva body z počátku trasy.

Ty body jsou od sebe vzdáleny cca 157m nicméně časově jak je vidět pouze 154ms!!!

Tedy tvá rychlost je zhruba 1m/1ms, tedy asi 1000m/s. Slušný výkon. Locus tohle nicméně považuje za nesmyslnou rychlost a takové body zahazuje.

Proč tohle vzniklo, nějaký nápad?

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

#6
Tak takovou blbost tam dává asi sám Garmin, toto je totiž nachystaná trasa, nikoliv zaznamenaná aktivita. Proč tam tedy figuruje čas netuším.
Vtipný je, že toto, přesně jak píše i kolega, bylo nachystané v Locusu a pak nahrané do GC odkud to dávám ke stažením ostatním lidem. Kdyby mě to neřekl někdo další, tak si ani nevšimnu, že export a následný import zpět do Locusu toto udělá.
  •  

lukasMK

#7
Tak jsem udělal pokus, z GPX odstranil časové informace, importoval jako novou trasu do GC a pak zkusil export. Garmin tam ty časové informace zase vrátil a Locus se zachoval stejně. P.S.  pokud Locusu podstrčím ručně editovanou trasu bez časových razítek tak je to OK.
  •  

Jan Čapek

Já mohu problém jen potvrdit. GPX je (když pominu ty ms inkrementy v časech) v pořádku, tedy chybějící body na trase v trkpt svojí lokaci v pořádku mají.
Tu rovnou čáru na začátku trasy kreslí jak mobilní Locus Map, tak web plánovač. @Menion mohu kdykoliv nasimulovat.  Myslím, že toto jde za námi.
  •  

Menion

Ehm co jde za námi? Důvod proč to Locus takto načítá jsem popsal tady: https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=8921.msg75732#msg75732 .

Vím proč se to děje, nicméně nepovažuji to za chybu na naší straně protože ta data jsou prostě a jednoduše nesmyslná a nevidím tedy aktuálně řešení. Zajímalo by mě spíše, jestli je to nějaká nová chyba na straně Garminu nebo záměr, případně jestli jim nemůže někdo napsat někam na support ať si to opraví ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

Oki pánové, "chyba" bude na straně Locusu Map upravena v další verzi. Trasy by se měli naimportovat korektně.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Díky moc, doufám, že jsem někoho nenaštval. Předpokládám, že s Garminem by to bylo na hlouhej běh.
  •  

Menion

Určitě nenaštval :)
Oprava je nakonec celkem snadná a neměla by nic rozbít.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •