Geocaching - Problém z živou mapou a stahováním keší

Started by jakubjasan, May 30, 2024, 13:44:08

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jakubjasan

Zdravím všechny,
rád bych požádal o radu. Po dlouhých letech využívání Locus Classic jsem přešel na Locus 4, využívám jej zejména pro geocaching.

Narazil jsem na problém z živou mapou a hledáním nejbližších keší - živá mapa mi hlásí "Data not available for queried users (zzasb, code: 403), při pokusu o vyhledání nejbližších keší pak chybu "dosáhl jste limitu stažení plných detailů pro 16000 keš za 24 hodin. Vaše denní kvóta bude obnovena v 13:39" (ten čas na konci se během dne mění).

Tuším, že bude problém s API geogaching.com, ale nedokážu nikde najít, jak to vyřešit. V posledních dnech jsem nestahoval ani keše přes aplikaci typu Geoget, ani hromadně nestahoval data do Locusu, jednoduše nevím o tom, že bych API pro stahování keší v poslední době využil. Včera večer jsem také změnil heslo k účtu na geocaching.com, nic se ovšem nezměnilo.

Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo nápad na řešení?

Díky!

Edit 31. 5. 2024 - přes GeoGet vše funguje normálně - API hlásí 16000 stažení k dispozici, zdá se tedy, že problém je jen při použití Locusu
  •  

Menion

Zdravím,

příští týden půjde ven nová verze kde jsou nějaké věci kolem geocachingu opraveny, tak zkus. Případně v mém podpisu je link na Google Drive na stažení APK beta verze, tak lze vykoušet poslední Beta verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jakubjasan

Ahoj,
díky za reakci!

Zkusil jsem tu beta verzi (4.23.1.6 BETA) a bohužel problém přetrvává, se stejnými projevy :-(
  •  

Menion

A jen teda pro upřesnění ... používáš interní řešení Locusu Map, tedy Live mapa přes levý vysunovací panel "Obsah obrazovky"? Pokud přes add-on Geocaching4Locus (z Google Play), ten není pod naší kontrolou a doporučuji právě už to naše nativní řešení ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jakubjasan

Jojo, je to tak, zkusil jsem odinstalovat původní Locus 3, odinstaloval jsem i doplněk Geocaching4locus, stále zadna zmena...  :(
  •  

Menion

Jaký máš Jakube uživatelské jméno na geocaching.com? Koukám co by tohle mohlo způsobit a napadá mě jedině, jestli se špatně neposílá tvoje jméno ...

Případně můžeš zkusit filtr kde nebude figurovat uživatelské jméno, tedy
- zaškrnout "Včetně mnou nalezených"
- zaškrtnout "Včetně mnou skrytých"
- vyjmout "Adventure kešky"
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jakubjasan

No, zdá se, že to asi bude opravdu souviset se jménem - když jsem pomocí funkce "Hledat geocache" zaškrtnul filtry dle rady, kešky se stáhnou, jakmile jediný z těch 3 filtrů vypnu, zase to fungovat přestane. Živá mapa stále zlobí.

Jméno (nick) na gc.com: G+K

Díky za pomoc!
  •  

Menion

Díky Jakube, to bude ono. Opravím hned do další verze 4.24.1. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jakubjasan

Právě jsem stáhnul novou verzi a hlásím, že všechno funguje!

Díky za rychlé řešení!
  •  
    The following users thanked this post: Menion