Vestavěná geocaching živá mapa

Started by lukasMK, February 26, 2024, 07:13:32

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lukasMK

Díky diskuze o upozorňování na body, jsem si tuto funkci oblíbil (do té doby sem ji pouštěl ručně přes navádět na). Přidal jsem si tlačítko na spustění do rychlého nastavení, ale přijde mi, jako by nic nedělalo. Může někdo zkusit?
  •  

KeokiD

Ahoj, narazil jsem na problém se zobrazováním waypointů u keší přes živou mapu. I když vidím že by tam body být měly, po rozkliknutí je seznam prázdný. Po stažení keše do telefonu je vše OK.
  •  

geo marbes

Quote from: KeokiD on June 19, 2024, 08:48:41Ahoj, narazil jsem na problém se zobrazováním waypointů u keší přes živou mapu. I když vidím že by tam body být měly, po rozkliknutí je seznam prázdný. Po stažení keše do telefonu je vše OK.


Čekám, jak se k tomu vyjádří Menion, ale řekla bych, že se jedná o vlastnost a ne chybu. Pokud chci lovit např. nějakou multinku, tak vím, že si jí musím uložit, protože jinak wpt nevidím, resp. nejdou mi nastavit jako viditelné.
  •  

Menion

S tímhle moc nevím co dělat. Kešky v Live mapě se stahují jako "lite", tedy jako tyto objekty: https://api.groundspeak.com/documentation#lite-geocache . A já tady tedy bohužel nejsem schopen waypointy vyžádat.

Aby tohle šlo, muselo by se na keše šahat ne jako na lite ale jako na "full" a to bych po pravdě nerad. Ty "lite" jsou evidentně dělané právě na takovýhle rychlý přístup.

Doporučuju opravdu live mapu využívat spíše na takové nárazové nečekané lovení. Pro to seriózní není zase takový problém si těch 500 keší stáhnou k sobě ne? Má to velké množství výhod až na tu potřebnou chvilku předem. Osobně to takhle dělám i v terénu, tedy raději si v místě stáhnu 100 keší když jsem si je nepřipravil, než se spoléhat na live mapu ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

KeokiD

Vše si stahuji do offline, ale šlo mi spíš o tu fázi plánování. Chtěl sem se podívat kde všude jsou stage, jestli má cenu "zařadit" keš do výletu.
Pokud je to vlastnost, tak se stín naučím žít.
Děkuji za vysvětlení.
  •  

lukasMK

Narazil jsem na další věc, co věstavěná živá mapa nedělá proti původnímu pluginu a to jsou informace o kraji/zemi pod který keš spadá.
  •  

lukasMK

  •  

geo marbes

Quote from: lukasMK on June 25, 2024, 21:40:40Narazil jsem na další věc, co věstavěná živá mapa nedělá proti původnímu pluginu a to jsou informace o kraji/zemi pod který keš spadá.
Tohle mě trápí taky a pokud chci zjistit, kam keš spadá, tak si jí musím kontrolně otevřít v prohlížeči  :(
  •  

Menion

Zdravím,
- country/state doplněno
- zachytávání trošku nezvyklé URL doplněno

Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download

lukasMK

Vím, že někdy loni nebo ještě víc zpátky, Groudspeak předělával své API a přidával tam nějaké funkce. Teď jsem narazil že Project-GC umí přepsat souřadnice u keše (na finální), určitě to dělá přes API. Toto je věc, kterou Locus nikdy neuměl (protože to přes API nešlo), ale konkurenční c:geo to v rámci principu fungování přes web umí. Je nějaká možnost o této funkcionalitě zapřemýšlet? Netuším teda jestli to v API opravdu už je, tak asi prvně kouknout.
  •  

lukasMK

Další chyba, které jsem si všiml. V případě, že uložím keš s final pointem, keš se na něj nepřesune. Až po refreshu keše.
  •  

lukasMK

Quote from: lukasMK on July 05, 2024, 09:48:16Další chyba, které jsem si všiml. V případě, že uložím keš s final pointem, keš se na něj nepřesune. Až po refreshu keše.
Připomínám se s tímto problémem.
  •  

Menion

Vím vím, mám to stále před očima, jen jsem se k tomu ještě nedokopal. Letní doba povinných rodinných dovolených (jako mám např. teď), je pro stále nadšeného programátora děsivá  :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Jen dodám, že aktuálně se to chová nově tak, že sice se final point konečně uloží hned a propojí čárou s bodem, ale přesto, že mám nastaveno "přesunout na final point" tak se tam neposune.
  •  

geo marbes

Zdravím, po více jak měsíčním putování nejen za keškami se musím přidat do skupiny těch, kterým Locus vyhazuje chybu "Bohužel, tohle nyní nefunguje. Nelze nalézt přihlašovací údaje. Geocaching code:401".

Aby se kešky z živé mapy načetly, tak musím vypnout všechny aplikace a vyčistit cache. Ne vždy to pomůže a někdy musím restartovat mobil, což je fakt opruz a ne vždy na to je čas, takže někdy nezbylo, než se uchýlit k otevření konkurenční aplikace  :(
  •