Vestavěná geocaching živá mapa

Started by lukasMK, February 26, 2024, 07:13:32

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lukasMK

Tak labky se konečně v posledni betě chovají opravdu korektně. Super práce. Tedy, všiml sem si ještě jedné věci, tím, že nemají labky definovaný DT, projdou např. filtrem T3 a výš, nebo jakýmkoliv jiným, kde vyberu konkrétní D nebo T.
  •  

lukasMK

Povedlo se chybu odchytnout, zde část kódu z logu. Pokud nepomůže. Pošlu celý soubor.

17:57:34.968   E   EnterExitTransitionElem   refreshContent(), error: ResultInfo [code: 401, tag: zzasf, title: Bohužel, tohle nyní nefunguje, msg: Unauthorized]
17:57:34.970   D   zzavv   show(ResultInfo [code: 401, tag: zzasf, title: Bohužel, tohle nyní nefunguje, msg: Unauthorized])
17:57:34.974   D   zzavv$cancel   show(0), context: com.asamm.locus.basic.features.mainActivity.MainActivityMap@4f4c0ae, duration: LONG, text: Bohužel, tohle nyní nefunguje

Nelze nalézt ověřovací údaje

zzasf, code: 401

  •  

lukasMK

A ještě poprosím o jednu radu, nedávno si měnil velikost u virtual keší, protože se zobrazovala nekorektně.
Jak mám pojmenovat soubor v balíku vlastních ikon? size_virtual.png to nebere.
  •  

Horalka

Dobrý den, mám dotaz, zda lze nastavit na keše ze živé mapy keší "upozoznění na body". Nepřišla jsem na to jak to udělat, tak jestli to nejde nebo to jen neumím.
Děkuji moc.
  •  

Graf Geo

Pokud je zapnutá živá mapa Goecaching a keše se na mapě zobrazují, upozornění na POI funguje bez problémů. Často to používám, abych byl během výletu upozorněn na všechny kešky na cestě.

English: If the Goecaching live map is switched on and caches appear on the map, the POI alert works without any problems. I often use this to be notified of any caches on the way during a hike.

Translated with deepl.com/translator
SG S10, Android 12
  •  

Menion

@lukasMK
error > hmm, tohle budu potřebovat nasimulovat. To bude komplikovanější ...
"size_virtual" > chyba na mé straně, opraveno

@Horalka
jak psal @Graf Geo (thanks)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Horalka

Děkuji za odpovědi. A musím si keše nejříve stáhnout, aby na ně šlo upozorňovat? Protože když si dám funkci "upozornění na body", tak se dostanu pouze do databáze bodů, které mám stažené v Locusu. Není tam nikde možnost upozorňovat na keše ze živé mapy nebo třeba na Lopointy (což bych taky ráda využila).
Díky za trpělivost se mnou... :)
  •  

Menion

Díky netřeba.
Tady to nicméně bude asi trošku komplikovanější. POI Alert nejlépe bude fungovat opravdu s interními body, tedy určitě doporučuju mít kešky stažené před výletem. Ušetří to i baterku v terénu, nebude nutné nic stahovat.

POI Alert by nicméně měl brát v potaz i body z live mapy. LoPointy jsou záměrně vypnuté tedy v POI Alertu nejsou brané v potaz. S Live mapou je ale ten problém, že se obnovuje jen při pohybu mapy, tedy když je obraz vypnutý, k pohybu nedochází a body se tedy neupdatují. Proto doporučuju spíše kešky nejdříve naimportovat, pak by mělo vše fungovat i s vypnutým displejem.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Horalka

Díky za odpovědi. Když tedy budu kešky nejdřív stahovat, asi nejde si stáhnout jen ty podél naplánované trasy, že? (Když jedu třeba 50 km na kole, tak podle středu obrazovky stáhnu i spoustu zbytečných keší.) Ale nemám placené Premium, lovím jen tradičky, tak je možné, že ta funkce třeba existuje, ale jen pro premium účty.
  •  

Horalka

Jo a ještě tedy dotaz. Pochopila jsem to tak, že když je stále zapnutá obrazovka mobilu, což na kole nemám problém, dobíjím mobil z powerbanky, tak by mělo jít upozornění na kešky ze živé mapy. Prosím, jak se tedy k tomu dostanu? V nabídce bodů u upozozňovače na body mám pouze ty ze své locucí databáze.....
Děkuju.
  •  

Graf Geo

Opět platí, že keše stahovat nemusíte. Zapněte živou mapu, jednou přesuňte/zvětšete mapu nad celou plánovanou trasu tak, aby se v oblasti zobrazily všechny keše. Ty zůstanou jako dočasné prvky a spustí upozornění na POI, i když je obrazovka vypnutá.  :) 

Teprve když dočasné prvky aktivně odstraníte (ikona oka) nebo zavřete Locus, opět zmizí.

English:

Once again, you don't need to download the caches. Switch on the live map, move/zoom the map once over your entire planned route so that all caches are displayed in the area. These remain as temporary elements and trigger the POI alert, even if the screen is switched off.  :) 

Only when you actively remove the temporary elements (eye icon) or close Locus will they disappear again.
SG S10, Android 12
  •  

lukasMK

Quote from: Menion on May 28, 2024, 12:07:25@lukasMK
error > hmm, tohle budu potřebovat nasimulovat. To bude komplikovanější ...
Dochází k tomu při aktivní geocaching mapě a při pohybu. Zatím jsem nenašel souvislost, ani v jakých případech to dělá. Když tak se ozvu.
Quote from: Menion on May 28, 2024, 12:07:25@lukasMK
"size_virtual" > chyba na mé straně, opraveno
Vyřešeno díky.

Ještě připomínám toto:
Quote from: lukasMK...všiml sem si ještě jedné věci, tím, že nemají labky definovaný DT, projdou např. filtrem T3 a výš, nebo jakýmkoliv jiným, kde vyberu konkrétní D nebo T.
  •  
    The following users thanked this post: Menion

Horalka

Quote from: Graf Geo on May 30, 2024, 11:21:07Opět platí, že keše stahovat nemusíte. Zapněte živou mapu, jednou přesuňte/zvětšete mapu nad celou plánovanou trasu tak, aby se v oblasti zobrazily všechny keše. Ty zůstanou jako dočasné prvky a spustí upozornění na POI, i když je obrazovka vypnutá.  :) 

Teprve když dočasné prvky aktivně odstraníte (ikona oka) nebo zavřete Locus, opět zmizí.
.

Děkuji. Nicméně stále nejsem nejsem schopná si to nastavit. Živou mapu mám zapnutou, keše v dané oblasti načtené (jsou vidět na mapě). Ale když si spustím upozornění na body, není tam nikde volba upozorňovat na keše ze živé mapy. Mohu vybírat pouze z dtb bodů stažených v Locusu. Neumím se dostat k těm "dočasným prvkům", o kterých píšete.
  •  

Graf Geo

Nemusíte nic nastavovat ani vybírat. Pokud jsou keše viditelné na mapě prostřednictvím živé mapy, zapípá, když je aktivní upozornění na POI a vy se k nim blížíte. Stačí si to vyzkoušet.

English:
You don't have to set up or select anything. If the caches are visible on the map via live map, it will beep when POI Alert is active and you are approaching. Just try it out.
SG S10, Android 12
  •  

Horalka

Quote from: Graf Geo on May 31, 2024, 21:41:55Nemusíte nic nastavovat ani vybírat. Pokud jsou keše viditelné na mapě prostřednictvím živé mapy, zapípá, když je aktivní upozornění na POI a vy se k nim blížíte. Stačí si to vyzkoušet.


Děkuju moc, už jsem to vyzkoušela v terénu a funguje to!
  •