Zamrzání Locusu

Started by lukasMK, January 06, 2024, 09:55:29

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lukasMK

Od posledního updatu mi zamrzá Locus. Nějakou dobu sem to ignoroval, pam se snažil vypozorovat, kdy se tak děje.

Děje se to při zoomování nebo pohybu po mapě. Po nějaké dobe mám ozkoušeno, že to není ani mapou, ani vlastníma ikonkama. Děje se to v momentě, kdy mám na mapě nějakou kešku, která ma čarou připojené waypointy a najedu na ni na mapě.

V rámci množství bodů, co v Locusu mám, začíná být nepoužitelný.
  •  

freischneider

I had this happen 3 times 2 days ago. But without cache. Just zoom  and pan.
Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  

lukasMK

Tak jsem snad konečně vypozoroval, co to dělalo. Dělal to modul geocaching4locus a to i když nebyla aktivní živá mapa. Přešel jsem na živou mapu, která je integrovaná nově v Locusu, modul odinstaloval a zdá se je po problému. Nicméně integrace geocachingu je v Locusu zatím docela nedostatečná. Nejdou skrýt vlastní keše, zobrazují se i vlastní nepublikované a zatím neumí Locus načíst keš z odkazu v emailu. Chystá se dotažení těchto věcí?
  •  

Menion

Zdravím Lukáši,

až teď jsem si všiml soukromé zprávy, pardón.

Geocaching4Locus, překvapení. To akorát potvrzuje že přímá integrace do apky přichází akorát.

Live Mapa tedy v apce:
- skrytí vlastních keší > doděláno
- zobrazují se vlastní nepublikované? Pravda, koukám že to tam opravdu je. Vypnu to do další verze, nemá to tam co dělat, díky.
- načítání z emailu > tohle ti s G4L fungovalo? Podívám se, jestli se s tím dá něco dělat ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

No bohužel se to seká dál, o dost méně, ale sem tam ano. Nějaká souvislost tam, ale bude. V podstatě jsem nezažil zásek na online mapě LoMaps. Na offline to dělá. Je to dost nahodilé a jsem z toho docela zoufalej. Dá se někde zapnout nějaké to logování chyb?
  •  

lukasMK

#5
- načítání z emailu > tohle ti s G4L fungovalo?
Toto fungovalo a funguje i znovu, když jsem modul znovu nainstaloval. Jednoduše ten modul umí v Androidu otevírat potřebné URL a Locus ne. Viz screen.

https://photos.app.goo.gl/pXzXmA4orfW6pqmj7
  •  

Menion

Zamrzání
- co přesně to znamená? Aplikace přestane reagovat a po chvíli se objeví dialog s "Aplikace nereaguje, ukončit/počkat"? Počkání nepomůže?

Nicméně pokud se bavíme o takovémto zamrzání, log zde nebude příliš platný.

Koukni prosím ještě na tyto možnosti: https://docs.locusmap.app/cs/doku.php?id=manual:faq:locus_performance . Množství dat v databázi by nemělo mít vliv ale pokud je toho opravdu hodně (tisíce) na mapě, může to již problém být.

A zpracování linku > díky, podívám se jestli s tím něco nepůjde udělat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

#7
Ano přesně tak, zatuhne a po pár vteřinách vyskočí dialog a jediné co pomůže je shodit. Víceméně se Locus vrátí do stavu při předchozím spuštění (tedy pokud jsem něco mezi spuštěním a seknutím, neuloží se tyto změny).

Těch bodů mám kolem 50 tisíc, mám je pro jistotu rozděleny do složek cca po 10 tis. Nicméně mám je skryté a přesto se to seká. Mám je tam už rok a začalo to dělat až někdy před koncem roku po jednom z updatů. Reset celého Locusu nepomohl.

P.S. SD kartu nepoužívám a pravda, naprosto vždy se to sekne při zoomování mapy a nebo pohybu v mapě. Dělá to jak na stažených Lomaps, tak i na klasické stažené OSM mapě. Na těch online Lomaps mě to neudělalo nikdy.
  •  

Menion

Tohle je komplikovaný. Troufalý dotaz ... byl by jsi ochoten mi soukromně nasdílet plný backup (tedy plný backup přes apku ve kterém je komplet nastavení + databáze bodů/tras atd)? Zkusil bych tvůj stav nahodit na testovacím telefonu a pokusil bych se o nasimulování problému. Zaručuju komplet smazání dat po testu.

To mi přijde asi jako nejsnazší řešení. Jinak bych rád na konci týden vypustil beta verzi. Šlo by tedy vyzkoušet tu a navedl bych tě na metodu pro vytvoření error logu. Ale jak jsem psal, u takovýchto chyb log velmi často vůbec nepomůže ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Nemám s tím problém, pokud mi to pomůže ;) posílám do PM.
  •  

Menion

Díky, testuju a bohužel se zdá vše v pořádku.

Máš-li tedy prosím chvilku, zkusme bug-report s aktuální verzí. O něco lepší by bylo s Bete verzí ale tu dříve jak ve čtvrtek nevydám a to ještě není 100%.

Jak na bug-report: nasimulovat problém a pak přes vývojářské možnosti v telefonu. Více info máme zde.

Díky moc!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Report posílám do PM, dostat se k seknutí šlo docela rychle.
  •  

Menion

Zdravím,
omluva za pozdější reakci. Možná jsem něco našel ale raději neslibuju. Ke konci týdny bych vydal novou Beta verzi, tak když si vzpomeneš, tak prosím vyzkoušej. Link na stažení > viz. LM Beta link v mém podpisu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Ahoj, zdá se, že zasekávání je v nové betě vyřešeno. Pohyb mě v mapě v ní, ale přinde dost trhaný a o dost pomalejší než před tím.
  •  

Menion

Už to hlásilo více lidí, zkus prosím verzi V2 z Google Drive adresáře, ta by to měla opravit (tu pomalost).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •