Jedno zařízení dvakrát ve správci senzorů

Started by mipol, August 12, 2023, 10:05:24

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mipol

Zdravím, mám takový velmi specifický problém. Locus používám jako cyklistický počítač a mám do něj připojeno několik senzorů. Tady mi jde hlavně o senzor kadence Garmin Cadence Sensor 2. Kromě ANT+ má i BLE. Senzor se sice ve Správci senzorů připojí (můj mobil Google Pixel 6 ANT+ nepodporuje), ale trvale hlásí pouze "Žádná platná data". Na hodinkách Garmin přes ANT+ všechno funguje tak, jak má. Prošel jsem hromady diskusních fór, ale nikde jsem nenašel, v čem je problém. Prostě to nefunguje.

Tento problém jsem před časem vyřešil nákupem speciálního hrudního snímače srdečního tepu Viiiiva (https://shop.4iiii.com/products/viiiiva), který umí převádět ANT+ signál na BLE. Nakonfiguroval jsem to po dlouhých pokusech správně, jenže se objevil druhý kámen úrazu. Aby se mi zároveň zobrazil v dashboardu Locusu srdeční tep a kadence, je třeba ve Správci senzorů načíst hrudní snímač dvakrát - jednou jako monitor srdečního tepu a podruhé jako senzor rychlosti kola a kadence. Locus to najde, ale při běžném používání bohužel přenáší data buď jenom o tepu, nebo o kadenci, nikdy ne obojí najednou. Ve Správci senzorů zůstává u toho druhého ze senzorů trvale hlášení "Vyhledávání....". Pořád to zkouším nějak vykoumat, třeba přesným sledem kroků, co připojit dřív, ale nedaří se. Vždy se připojí první zařízení, ale druhé v pořadí už ne.

Tak mě napadlo, zdali není problém v tom, že Locus nechápe, že je možné připojit jedno zařízení pomocí dvou "kanálů". Není to možné vysvětlení?

Mám Locus Map 4.18.1 Gold.

(Jen pro pousmání, jak to teď řeším - na hodinkách mám zapnuté vysílání tepu během aktivity a v Locusu jsem si hodinky připojil jako monitor srdečního tepu. Takhle to funguje. Takže mám hned 2 zařízení, která se do Locusu připojují nepřímo přes něco jiného - snímač kadence přes hrudní pás a tep z hrudního pásu přes hodinky :).)
  •  

Menion

Zdravím,

to že apka nedokáže zpracovat jedno zařízení jako dva samostatné senzory mě zase tak moc nepřekvapuje. Nikdy jsem to takto netestoval, teoreticky by to i fungovat mělo, ale...

Nicméně problém který tam je, je určitě to první, tedy že nefunguje senzor kadence.
Co s tím? Potřeboval bych se dostat k více informacím. K tomu bych mohl vytvořit Beta verzi která by do logu vypisovala data co přijímá ze senzorů. Šlo by?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mipol

  •  

Menion

Fajn,
zkus tedy prosím nainstalovat poslední Beta verzi: http://bit.ly/lmVersionsTest. Je to v podstatě 4.18.2 s nějakou drobnou opravou, tedy stabilní verze co lze v pohodě používat a kterou další veřejný update updatuje.

Po spuštění > dlouhý stisk na hlavní menu > Setup logging > zapnout "Log to file" a "Sensors (V2)".

Pak tedy zkusit přidat senzor kadence a vygenerovat nějaká data, tedy jet se na minutu projet či jen točit šlapkami, tak aby senzor byl připojen ale vypisovat problematické "žádná data".

Po testu, vypnout Locus a poslat mi log z adresáře Locus/logs. Díky!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mipol

Díky za jasný návod, snad se povedlo. Přikládám soubor.
  •  

Menion

Zdravím,
díky za log. Tohle je trošku překvapení. Aplikace tedy senzor korektně vidí, začne s ním i komunikovat, zjistí co vše za data nabízí a korektně se "přihlásí k odběru" nových dat, ale tím to končí. Pak už nikdy nic nepřijde, žádné naměřené hodnoty (pokud tedy nějaké byli).

Dumám co s tím. Nejsnazší by byli abych si tento senzor koupil, ale tomu bych se rád vyhnul  :).

Zkoušel jsi přímé Bluetooth spojení s jinou aplikací? Zda tedy Bluetooth jako takový funguje.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mipol

#6
Hmm, tak to nefunguje ani v jiných aplikacích. Nainstaloval jsem si Jepster Bike Computer a Ride with GPS, obě mi sensor našly, ale bohužel žádná data.

Ale co je velmi zajímavé, tak když jsem vyhrabal ze skříně starý mobil Motorola Moto G Play s Androidem 7.1.1, nainstaloval Locus a připojil senzor kadence, tak se po nějaké chvíli chytil a ukazoval data. Přikládám log, data jsou chaotická, protože mám kolo v servisu, takže jsem měl senzor v ruce a mával s ním :).

EDIT: Ještě rychlý test na manželčině Nokii 5.3 s Androidem 12 - senzor taky funguje bez problémů...
  •  

mipol

Předpokládám, že problém s přenosem dat ze senzoru je v rámci Locusu neřešitelný, proto bych se rád vrátil k původní prosbě, jestli je možné povolit připojení jednoho zařízení ve správci senzorů dvakrát. Bylo by to možné?
  •  

Menion

Zdravím,
dovča, takže omluva za pozdní reakci. Dumám tedy co s tím.

Jestliže to nefunguje ani jinde, bude to těžko řešitelný problém.
Jeden senzor připojen jako dvě zařízení je zase něco, do čeho se mi moc nechce. Nerad bych kvůli tak raritnímu případu zasahoval více do jinak funkčního systému.

Takže po delší rozvaze .. omlouvám se, ale nerad bych aktuální systém zásadně měnil, díky za pochopení.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mipol

Škoda, nicméně i tak moc díky za čas strávený nad tímto zřejmě zcela raritním problémem :).
  •  

mipol

Minulý týden jsem resetoval mobil (Google Pixel 6) do továrního nastavení. Tak mě napadlo, že dnes vyzkouším, jestli se náhodou senzor kadence Garmin Cadence Sensor 2 nechytne. A překvapivě se chytil, normálně v Locusu ukazuje kadenci šlapání. Tak to už vůbec nechápu, že by byl nějaký problém v systému Android?
  •  

Menion

Pekná záhadička že? :)

Omlouvám se, ale tohle nedomyslím. Nicméně fajn, jsem rád, že se zadařilo a snad to bude fungovat!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mipol

Senzor fungoval dnes i při druhé jízdě, což je super. Nicméně ani po přeinstalaci celého mobilu bohužel nezmizelo trápení s padáním Locusu při aktivitě. Vloni jsem se s ním setkával pravidelně.

Vypadá to takto - nastavím si dashboard, při spuštění nahrávání se mi připojí senzory (rychlost, kadence, HR, radar). Nějakou dobu všechno funguje perfektně a já si užívám jízdu. Pak ale najednou Locus z obrazovky mobilu sám od sebe zmizí, nicméně ve stavové liště je pořád zobrazeno spuštěné nahrávání. Když na toto nahrávání klepnu, Locus se znovu objeví, ale bez dashboardu a se všemi senzory odpojenými. Musím je potom jeden po druhém znovu nahazovat včetně dashboardu.

Při dnešní cca 3 hodinové jízdě takto spadl Locus třikrát. Zajímavé je, že nahraná trasa přerušená není. Před prvním pádem se Locus výrazně zpomalil, zasekával se (logoval jsem kešku a dlouho to trvalo, než zareagoval na povely), ty další dva pády ale neměly žádný mně známý důvod, nic jsem s mobilem v danou chvíli nedělal.

Nemáte nějaký tip? Děkuji  :) .
  •