Problémy so záznamom trasy

Started by 4pavol, June 04, 2023, 00:54:57

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

4pavol

Včera ma ale poriadne potrápila Vaša aplikácia.
Pri zhasnutej obrazovke vôbec nezaznamenávalo trasu.
OS mám Android 13.
So záznamom trasy na iných konkurenčných aplikáciach nikdy nebol problém, ale na Vašej aplikácii záznam trasy samozrejmosť nie je. S problémami som sa stretol často.
Nepomohlo v nastaveniach ani vypnutie šetrenia batérie, ani nastavenie aplikácie ako služby. Pomohlo mi až keď som po stiahnutí hornej lišty dlho podržal nastavenia GPS,
potom zvolil Locus,
potom som zmenil nastavenie z povoliť ,,Iba pri používaní aplikácie" na ,,Povoliť vždy".
A to pomohlo a zaznamenávalo trasu správne.

Dôležité je aby už v predvolených nastaveniach to aplikácia mala nastavené dobre.

Screnshot v prílohe
You cannot view this attachment.
  •  

Menion

Zdravím Pavle,

potrápení mě mrzí, nicméně překvapuje mě, že zrovna k tomuhle problému došlo. Aplikace při spuštění funkce která vyžaduje GPS na pozadí, právě toto nastavení kontroluje a pokud není aktivní, vybízí k aktivaci.

Takovýto dotaz (obrázek) se vám po spuštění záznamu nikdy neobjevil?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

4pavol

Ďakujem za odpoveď.

Dnes som ešte dodatočne robil testy na záznam trasy v súvislosti s touto chybou. Experimentoval som s tým asi hodinu počas výletu.

Môžem ukázať čo mi zobrazilo.
V konkurenčných aplikáciach sú len tri možnosti v nastaveniach a nikdy som nemal problém so záznamom trasy.
Nepomohlo ani keď som klikol na "prijať" pretože stále si to držalo nastavenie "povoliť iba pri používaní aplikácie"

Nastavenie šetrenia batérie nezohrávalo úlohu, či správne zaznamenávalo alebo nie.

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.
  •  

Menion

Mám tomu rozumět tak, že pokud u Locusu vybereš "Povolit vždy", tak i tak to nefunguje a při opětovné kontrole tohoto oprávnění je zase vybráno "Povolit pouze při používání aplikace"?

To že Mapy.cz možnost "Povolit vždy" nemají a i tak jim záznam na pozadí funguje je pro mě velkou nerozluštěnou záhadou  :).

Každopádně to co můžu opravdu doporučit, a více prostě nesvedu, je právě kontrola tohoto oprávnění + doporučení na vyjmutí z optimalizace, tak jak jsou např. pěkně sepsána zde.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

4pavol

QuoteMám tomu rozumět tak, že pokud u Locusu vybereš "Povolit vždy", tak i tak to nefunguje a při opětovné kontrole tohoto oprávnění je zase vybráno "Povolit pouze při používání aplikace"?
Tak tak som to nemyslel, to sa nedeje. Len pokiaľ ma aplikácia Locusu vyzve k možnosti "Prijať" tak v praxi to dopadne tak, že v nastaveniach zostane "Povoliť iba pri používaní aplikácie", čo v praxi znamená, že pri vypnutej obrazovke nedochádza k záznamu trasy.

Pokiaľ v manuálnych nastaveniach Androidu nastavím pre Locus "povoliť vždy", vtedy už záznam trasy funguje v poriadku.
**********************************
QuoteTo že Mapy.cz možnost "Povolit vždy" nemají a i tak jim záznam na pozadí funguje je pro mě velkou nerozluštěnou záhadou  :).
Áno, tak som to myslel. Ťažko povedať, možno to s tým súvisí. Len špekulujem., Nielen mapy.cz ale aj väčšina Android mapových aplikácii túto možnosť nemá a záznam trasy funguje správne. Aj na SW maps funguje záznam trasy správne
**********************************
Používam Samsung takže možno to s tým súvisí. Na odkaze ktorý ste tu zverejnili je Samsung hodnotený veľmi zle
  •  

Menion

Zdravím Pavle,
díky. Já jsem si toho též všiml hlavně teda u map.cz (že nepotřebují zmíněné oprávnění) a jak jsme už psal, nedává mi to vůbec smysl protože přesně proto v Androidu tohle oprávnění existuje, tedy aby aplikace mohli získávat a zpracovávat polohu na pozadí.

Nicméně jestli s tímto zapnutým nastavením apka funguje, pak je vše v pořádku.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •