Umístění vektorových map, Router.aj.

Started by roze, February 08, 2023, 23:39:05

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Dosud jsem měl/mám souběžnou instalaci LM3 a LM4.
Vektorové mapy jsem měl ve vnitřní paměti (/Locus/mapsVector/europe).
Stáhl jsem si teď nové LoMaps s tím vědomím, že budu muset udělat nějaký přesun dle https://docs.locusmap.app/cs/doku.php?id=manual:faq:android_11_filesystem
Spustil jsem LM4,  mapy se stáhly do dosavadního umístění, ale jsem teď trochu zmaten v nabídce Různé jsem čekal volbu Výchozí adresáře, ale ta tam není.
Chtěl bych mít ještě na přechodnou dobu paralelní instalaci LM3 i LM4, místa ve vnitřní paměti mám dost. Rád bych poprosil o polopatické navedení co a kam s těmi mapami?

Doplňující dotazy:
1) stáhnul jsem si i navigační data, která se nabízela u LoMap. Ta data jsou umístěná kde?v v jaké složce?
2) ta data to je ten LoRouter?
3) volbě Router nabízí online i offline variantu LoRouteru - v čem se to liší, kromě nutnosti připojení?
4) navigaci používám hlavně pro plánování trasy pro auto v rámci ČR - který router je pro to optimální?
  •  

Menion

Zdravím,
záleží na telefonu. Nicméně nabídka na nastavení adresářů se přesunula jen o úroveň výše, tedy v hlavním nastavení > Zálohování & souborový systém. Tady se tedy podívat a nastavit na obou aplikacích stejné adreáře.

K otázkám
1) adresář aplikace/router/segments4
2) ano, jen offline LoRouter
3) algoritmus i data jsou identická. Online řešení je na delší trasy většinou rychlejší (výkoný server a přenos dat je celkem malý), offline řešení u některých profilů nabízí volitelné parametry které online zatím neumíme (to časem)
4) autem moc nejezdím ale když tak Locus též používám. Spíše ale protože testuju kde se dá. Jinak bych to pro auto vysloveně nedoporučoval, na vlastní riziko. LoRouter nicméně kolega neustále ladí, takže profily pro auta věřím, že vrací kvalitní výsledky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •