Drobné návrhy na vylepšení

Started by MikeR76, September 25, 2022, 12:39:11

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MikeR76

Předně musím autorům vyseknout obrovskou poklonu za výbornou aplikaci, která mě na starém malém mobilu spolehlivě provází téměř všechny cesty na kole. Měl bych zároveň pár nápadů, které by mně používání Locusu Map ještě víc zpříjemnily. Vím, že některé se tady možná už řešily/diskutovaly, ale stejně je do seznamu přání pro úplnost zahrnu. Možná tam taky budou nějaké, které jsou už funkční, jenom jsem "lama" a neumím je, pak prosím o návod, jak to provést :-):

- uvítal bych možnost exportu statistik zaznamenaných tras (nejen GPX), hlavně délka, čas, průměrná rychlost ... do nějakého obecného formátu (CSV, TXT ...?)

- u zaznamenaných tras mi chybí také možnost zobrazení např. součtu délek ze všech zaznamenaných tras, nebo lépe z vybraných/označených tras. Jelikož už nevozím klasický tachometr, ale jen Locus, musím sčítat např. sezónní nájezdy nebo nájezdy na nějaké akci s více trasami ručně :-(

- starý malý mobil zatím vozím, protože teď spolehlivě nefunguje zobrazení map v Garmin zařízeních. Četl jsem, jaké tam jsou problémy a vím, že je problém na straně Garminu, ale i tak bych to bylo skvělé, kdyby to nějak šlo, především na zařízeních Garmin Edge, které zatím nejsou/nebyly podporovány

- další postesk je taky z oblasti Garmin a to je podpora radaru Varia přímo v aplikaci Locus Map. Jezdím výhradně s Locus mapami a jediná možnost je okno s Locusem zmenšit a dát ho na podklad aplikace Varia, to ale není úplně komfortní řešení a docela trvá to na displeji všechno nastavit.

- jedna drobnost, která se děje a nevím úplně proč. Občas se Locus Map spustí s viditelným Dashboardem (poslední nastavení) a občas bez něj a musím ho znovu zapnout. Prostě občas si Dasbord pamatuje, občas ne.

Díky za případné reakce  ;)
  •  

Menion

Zdravím,
díky za poklonu :)

Zkusím zodpovědět všechny body, případně se doptej.

- statistiky: export tam zatím není a nějaké souhrné zobrazení též ne. To tam chybí a rád bych se k tomu už konečně dostal, nicméně zatím doporučuju hlasovat zde, což zvedne prioritu a hlavně budeš informovaný pokud dojde k nějakému pokroku.

- statistiky v apce nicméně již částečně existují. Označ více tras ve složce a pak vpravo dole je možnost "Statistiky".

- Garmin je obecně problém. Stará se o něj kolega Honza který zde na fóru není tolik aktivní, takže též odkazuji spíše na oficiální help-desk kde komunikuje právě v sekci zaměřené na tento add-on.

- dashboard problém, tuhle zkušenost bohužel nemám a bez možnosti nasimulovat problém u sebe s tím obávám se nic moc nesvedu. Pokud tedy budeš vědět více, hlavně jak problém spolehlivě nasimulovat, určitě dej prosím vědět, díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •