Vektorové mapy

Started by Joska 000, September 02, 2022, 12:20:24

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Joska 000

Přešel jsem na LM4 a zaplatil i gold členství a musím říci, že jsem tak trochu zklamaný. Mapy na plánování nic moc, co se zobrazí na webmapce geocachingu,tak v locusu chybí a tak musím plánovat na GC a pak přenášet GPX trasu do webaplikace Locus. Možná je nějaká možnost nahrát Mapy.cz, ale to se mi jaksi nedaří.
  •  

Menion

Zdravím Josko, dle "přešel jsem" to zní jako že v Locus Map Classic jsi měl nějaké mapy, které ti teď v LM4 chybí? Nabídka je stejná + online LoMapy a online satelitní mapy navíc.

Máš prosím nějaký příklad toho co na "webmapce geocachingu" (myslíš tím ofiko mapu na geocaching.com) je a v LoMapě to chybí? Díky

Mapy.cz nemají bohužel licenci pro nás abychom jí mohli použít.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Výraz přešel jsem byl tak nějak myšlen, že v placecené verzi gold bych očekával aspoň pro mě větší nebo lepší použití. Mapy budou  v obou verzích určitě stejné takže používám vše jak v L.classic. Ten rozdíl v mapách v LM a geocaching.com bude tím, že právě na webu mám nahrané mapy.cz což jak píšeš v LM nelze. Škoda v mnoha plánování mi to prostě neroutuje jak bych viděl v mapách cz. A tak nezbývá než tak nějak porovnávat a routovat ručně. Jenom takové malé rýpnutí. V c.geo žádný problém.Myslím tím zobrazení mapy.cz.
  •  

Menion

Dávat neplatícím lidem stejně pojmenované ale horší mapy? No to není moc náš styl. Takže ano, základní LoMapy jsou v LM Classic, LM4 ať už máš Premium nebo ne, prostě stejné. Pokud v nich ale cokoliv chybí, napiš sem či na help desk a já to obratem předám kolegovi @voldapet , který se na to hned koukne co by s tím šlo dělat.

Stejně tak routování. Pokud něco nesedí a dávalo by smysl aby to bylo jinak, opět napiš a obratem předám dál a kouknem na to.

c:geo obecně licenční ujednání neřeší, takže to že používá mapy.cz i když by nemělo není žádné překvapení :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Asi nemá smysl sem dávat nějaké požadavky či návrhy. Rozdíl je prostě v podrobnosti LM map a mapy.cz.  Snad se to časem nějak zdokonalí.
  •  

Menion

Dobrá dobrá.
Nicméně dost změn v apce/mapách se dělá na základě uživatelských připomínek. Bez nich není pokrok...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •