Author Topic: Android 11 a omezení přístupu k adresářům  (Read 275 times)

Offline roze

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
  • Device: SGA70, Lenovo TAB 8 Plu
Android 11 a omezení přístupu k adresářům
« on: January 01, 2022, 20:48:17 »
K vynucení té změny dojde s nejbližší aktualizací Androidu?
Má případné rootnutí telefonu nějaký pozitivní vliv na ty restrikce? Myslím tím to, že k restrikcím nedojde?

Offline Menion

• Locus team
  • Professor of Locus
    • View Profile
    • http://www.asamm.com
  • Device: Pixel 5, A12
Re: Android 11 a omezení přístupu k adresářům
« Reply #1 on: January 01, 2022, 22:37:41 »
Zdravím roze,

ano, Android 11 způsobuje omezení přístupu k adresářům a telefonu.
Pokud vím, root tohle nespraví.

Nicméně Locus Map 4 je nějakou záhadnou klikou na Google Play i s oprávněním které umožňuje plný přístup všude, tak jako na starších Androidech. Jak dlouho nám to Google umožní, netušíme.

Locus Map Pro přes Google Play tuto možnost nemá, nicméně verzi s touto možnosti jsem nahrál a budu nadále nahrávat na Google Drive s verzemi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 final download

Offline Pcmann

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: January 12, 2022, 22:52:24 »
Nechci zakládat nové téma a tak využiji stávající
Dnes se mi stala nemilá věc a to, že vnučka mě nainstaloval do S10+ andr.12. Od té doby mě nejdou v Locusu zobrazit vyluštěné keše. Doplněk Geoget4Locus hlásí že má chybu a spadne. Potřeboval bych poradit kam nahrát gpx s vyluštěnými kešemi, protože jsem zkoušel různé adresáře ve vnitřní paměti i na SD kartě ale Locus to odnikud nezobrazí,

Offline Pcmann

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: January 13, 2022, 23:14:43 »
Tak chyba odstraněna. Na radu Petra, autora doplňku jsem doplněk odinstaloval a znova nainstaloval a už žádná chybová hláška se neobjevuje. Je mi to ovšem divné protože včera jsem doplněk několikrát odinstaloval a znova nainstaloval a prostě to nejelo a ona hláška se vždy objevila. Díky..

Offline Pcmann

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: January 14, 2022, 14:24:35 »
Tak chyba odstraněna. Na radu Petra, autora doplňku jsem doplněk odinstaloval a znova nainstaloval a už žádná chybová hláška se neobjevuje. Je mi to ovšem divné protože včera jsem doplněk několikrát odinstaloval a znova nainstaloval a prostě to nejelo a ona hláška se vždy objevila.
Nakonec jsem zjistil ještě jeden poznatek. Pokud jsem měl nainstalovaný doplněk v1.28 tak se databáze načetla v pořádku. Když jsem ho ale aktualizoval na v.1.29 (Beta) tak doplněk začal padat. Jestli to nějak pomůže.

Offline roze

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
  • Device: SGA70, Lenovo TAB 8 Plu
« Reply #5 on: January 15, 2022, 17:11:22 »
Teď mi došlo, že se ty restrikce asi dotknou  i geotagovaných fotek zobrazovaných v další vrstvě nad mapou. Využívám teď toho, že mám fotky mimo vnitřní paměť na kartě.
Mohl by mi to někdo prosím potvrdit/vyvrátit?

Offline jenda__

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: Yesterday at 17:30:28 »
Teď s tím taky bojuju. Chtěl bych stejnou vektorovou mapu používat jak v Locusu (3), tak třeba v c:geo nebo ve WhereYouGo.
Takže řešení je jedině mít v telefonu stejný soubor dvakrát (nebo do budoucna pro každou app zvlášť) nebo instalovat pokoutně jakousi verzi z GDrive? ::)

//Edit: Přesunul jsem mapy do /Android/media/(...) a tam se zatím dostane Locus i WhereYouGo, tak uvidíme, jak dlouho to tak vydrží.
« Last Edit: Yesterday at 17:54:59 by jenda__ »