Android 11 a omezení přístupu k adresářům

Started by roze, January 01, 2022, 20:48:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

K vynucení té změny dojde s nejbližší aktualizací Androidu?
Má případné rootnutí telefonu nějaký pozitivní vliv na ty restrikce? Myslím tím to, že k restrikcím nedojde?
  •  

Menion

Zdravím roze,

ano, Android 11 způsobuje omezení přístupu k adresářům a telefonu.
Pokud vím, root tohle nespraví.

Nicméně Locus Map 4 je nějakou záhadnou klikou na Google Play i s oprávněním které umožňuje plný přístup všude, tak jako na starších Androidech. Jak dlouho nám to Google umožní, netušíme.

Locus Map Pro přes Google Play tuto možnost nemá, nicméně verzi s touto možnosti jsem nahrál a budu nadále nahrávat na Google Drive s verzemi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

Nechci zakládat nové téma a tak využiji stávající
Dnes se mi stala nemilá věc a to, že vnučka mě nainstaloval do S10+ andr.12. Od té doby mě nejdou v Locusu zobrazit vyluštěné keše. Doplněk Geoget4Locus hlásí že má chybu a spadne. Potřeboval bych poradit kam nahrát gpx s vyluštěnými kešemi, protože jsem zkoušel různé adresáře ve vnitřní paměti i na SD kartě ale Locus to odnikud nezobrazí,
  •  

Pcmann

Tak chyba odstraněna. Na radu Petra, autora doplňku jsem doplněk odinstaloval a znova nainstaloval a už žádná chybová hláška se neobjevuje. Je mi to ovšem divné protože včera jsem doplněk několikrát odinstaloval a znova nainstaloval a prostě to nejelo a ona hláška se vždy objevila. Díky..
  •  

Pcmann

Tak chyba odstraněna. Na radu Petra, autora doplňku jsem doplněk odinstaloval a znova nainstaloval a už žádná chybová hláška se neobjevuje. Je mi to ovšem divné protože včera jsem doplněk několikrát odinstaloval a znova nainstaloval a prostě to nejelo a ona hláška se vždy objevila.
Nakonec jsem zjistil ještě jeden poznatek. Pokud jsem měl nainstalovaný doplněk v1.28 tak se databáze načetla v pořádku. Když jsem ho ale aktualizoval na v.1.29 (Beta) tak doplněk začal padat. Jestli to nějak pomůže.
  •  

roze

Teď mi došlo, že se ty restrikce asi dotknou  i geotagovaných fotek zobrazovaných v další vrstvě nad mapou. Využívám teď toho, že mám fotky mimo vnitřní paměť na kartě.
Mohl by mi to někdo prosím potvrdit/vyvrátit?
  •  

jenda__

#6
Teď s tím taky bojuju. Chtěl bych stejnou vektorovou mapu používat jak v Locusu (3), tak třeba v c:geo nebo ve WhereYouGo.
Takže řešení je jedině mít v telefonu stejný soubor dvakrát (nebo do budoucna pro každou app zvlášť) nebo instalovat pokoutně jakousi verzi z GDrive? ::)

//Edit: Přesunul jsem mapy do /Android/media/(...) a tam se zatím dostane Locus i WhereYouGo, tak uvidíme, jak dlouho to tak vydrží.
  •  

Menion

@roze
ano dotknou.

Nicméně verze Locus Map 4 má (prozatím) udělenou vyjímku, více zde: https://www.locusmap.app/again-about-locus-map-on-android-11-the-latest-development/

Locus Map Pro vyjímku nedostal, nicméně verze s tímto "All files" přístupem je teda alespoň jako APK stažitelná od nás z Google Drive (link u mě v podpisu).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

Ahoj,
Můj dotaz už jsem psal na anglicky mluvící forum, ale rady jsem se nedočkal. Tak to zkusím tady.
Po zapnutí Locusu se při dolním okraji displeje po každém posunu mapy nebo přiblížení  či oddálení objevuje hláška "ZoomLevel:"viz screenshot. Pokud mám Locus na celou obrazovku až tak to nevadí, ale velice často použím v mobilu režim rozdělené obrazovky a tam už s tím mám problém. Jde někde v Nastavení tuto hlášku vypnout nebo se jí jinak zbavit? Odinstalace a znova nastavení nepomohlo. Díky.

  •  

Menion

Zdravím, tohle není přímo z Locusu ale musí to být z nějakého add-onu. Mám tušení že jsem tohle někde u sebe taky viděl ... možná přímo ten "Locus Sample API" add-on?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

Ahoj Menione,
Díky za radu, bylo to ono. Po odinstalování addonu se ta hláška už neobjevuje.
  •