Centrovací tlačítko

Started by wlashack, May 24, 2021, 12:51:49

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
píšu ohledně kulatého tlačítka v novém Locusu, které slouží jednak k vycentrování mapy na pozici, kde se právě nacházím a zároveň i k přepínání stylu zobrazení mapy mezi fixním versus natáčecím.
A ta kombinace funkcí na společném tlačítku mi nepřijde až tak dobrá, protože prohlížím-li si jinou část mapy, než kde aktuálně jsem, a potřebuji jen přepnout styl jejího zobrazení, odletím zároveň tam, kde se zrovna nacházím. Zkoumaná oblast tedy úplně zmizí z obrazovky a já se k ní musím (celkem složitě) znovu nějak prokousat. Včera jsem takto zkoumal jednu trasu, kam plánuji vyrazit a kde už mám i kupu vlastních bodů, a to prostě nešlo. Na počítači to také nešlo, protože ten vlastní body vůbec nezobrazuje (aspoň jsem nepřišel na to, jak to udělat).
Možná jen dělám něco špatně.
  •  

Menion

Zdravím,
a co "prostě nešlo"? Snažil jsi se přepínat mezi rotací a ne-rotací, ale tak to uděláš max. jednou, nejspíše aby jsi vypnul rotaci, ale pak už není třeba na to centrační tlačátko vůbec klikat ne?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Právě že ne. Ta oblast je taková  členitá, že je chvíli dobré koukat na fixní formát a chvíli ji natočit a podle potřeby si přepínat. Potřeboval jsem měřit vzdálenosti a podobné věci.
Samozřejmě, jde to obejít. Třeba že nechám pořád natáčení a budu se motat na místě, abych viděl mapu vždy jak potřebuji. Ale ani to ne vždy jde — někdy u toho ležím (včera), sedím ve vlaku apod.
Prostě mi přijde, že spojit natvrdo tyhle dvě funkce není úplně šťastné. Přestože mám rád, když se dělají věci co nejjednodušeji, tady mi to spojení do společného tlačítka úplně nesedí.

Když už jsme u toho spojování funkcí, naopak by se mi líbilo spojit tlačítko ,,kompas" s tlačítkem pro centrování. Přijde mi úplně zbytečné zobrazovat zvláštní tlačítko s minikompasem. Ty šipky by se daly zobrazovat uvnitř obvodu centrovacího tlačítka. Tady mi to spojení funkcí smysl dává.
  •  

Menion

Tlačítko minikompasu slouží k tomu, aby bylo a) jasně vidět stávající stav centrace a b) možnost rychle vypnout jen rotaci bez nutnosti šahat na centraci.

K problému: rotaci mapy lze dělat i dvěmi prsty (díky vypnutému Settings > Controlling > Map screen > Simple multi-touch), což dává i více smysl pokud se díváš na mapu někde v místě kde aktuálně nejsi.

Ke spojení jaké je aktuálně vedlo několik motivů. Jeden z těch zásadnějších je i duplikování řešení z Google Map kde přesně tohle je, funguje a počítám s tím, že lidi jsou na toto zvyklý. To se sice ukazuje že není tak docela pravda ale na funkčnosti to nijak neubírá ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

Díky, to vypnutí multitouche a ruční točení mapou funguje výborně.

Ten minikompas i přepínání rotace společně s centrováním vidím jinak, ale chápu, že myšleno to je dobře.
  •