Je použitelný jako autonavigace?

Started by guest859, June 19, 2011, 03:18:16

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

guest859

Zkoušel jsem navigaci použít v autě a moc mi to nejde. Dělám to takto:

  • kliknu na adresu (místo na mapě)
  • dám vypočítat trasu (je nutné být online i v offline režimu, to je omezení free verze nebo je to i v PRO verzi?)
  • trasu pro navigování musím uložit (proč? zbytečně se plní trasy a zdržuje to, nešlo by použít jednu pozici jako "autosave" a ta by se pokaždé přepisovala, kdo by chtěl, by si jí uložil)
  • kliknu na trasu (pouze v mapě, mimochodem proč nejde zapnout navigace také ze seznamu tras pokud mám trasu uloženou? prodlužuje to manipulaci když trasu musím nejdříve vložit do mapy. Kdyby v seznamu tras byly linky navádět a nav. zpět, mohl by program trasu do mapy vložit a rovnou spustit navigaci)
  • dám Navádět
Teď to začne v pořádku navádět po trase po vygenerovaných waypointech (WPT). Každou X vzdálenost to pípne (když mám pípání X metrech zapnuto) což na silnici nepotřebuji jedu-li rovně a nic se neděje. Naopak potřebuji aby pípnutím hlásil pouze před WPT které jsou na křižovatkách. Takto je to nepoužitelné a pípání nelze k navigaci nijak využít. Naopak kdyby to píplo pouze Y metrů před křižovatkou kde se mění směr a kruháčema dalo by se to jako autonavigace využít. Takhle musím mít pípání vypnuto, stále civět na mapu a to odvádí pozornost od řízení. Myslím, že program není asi primárně určen k autonavigaci, ale ve výběru navigování auto je, tak dělám něco špatně?
Díky za případné odpovědi odpověď
  •  

Menion

#1
NO, je to celkem jednoduchá odpověd. Na výpočet je nutné být online i v Pro i v Free, v tom není žádný rozdíl. Výpočet probíhá na OSM serverech akže proto. Nicméně výpočet mi vráti jen seznam lomových bodů podle kterých pak kreslím čáru ale nic mi neříká o tom, kde je jaká křižovatka, odbočka, co je jen zatáčka atd, takže já bohužel nemůžu volit kde pípnout protože o lomových bodech nevím vůbec nic!
  Ten výběr auto, cyklo atd. je jen pro způsob výpočtu trasy. Takže pro auto by to mělo vzít silnice, pro pěší i nějaké cesty ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

guest859

To znamená, že odpověď na mojí hlavní otázku zda je použitelný jako autonavigace je: "NENÍ". Být online v offline režimu je také nesmysl (i když jen na chvíli), to pak offline režim není a ztrácí podstatu svého názvu. Odpovědi jsou pro mě rozhodující pro rozhodnutí zda koupit, či ne.

Díky za odpovědi
  •  

Menion

#3
nikde netvrdím že je to použitelné jako autonavigace, tudíž "NENÍ" je správně.

Offline mód? Myslíš tím v nastavení -> Mapa -> Offline mód? Pod kterým je napsané "Použije pouze nakešované dlaždice pro Online mapy"? To mluví za vše ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

guest859

Offline mód - myšleno obecně.
Díky již mám všechny informace, můžeš to zamknout
  •