ako preniest body zaujmu a gpx trasy do noveho mobilu Gallaxy Note 10?

Started by solide, January 27, 2020, 13:06:11

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

solide

Ahoj mam asi 3 mesiace mobil Gallaxy Note 10 /mobil je bez SD karty/, kde som si tiez nainstaloval Locus Map Pro.
Pocas sviatkov som si do Locusu Map Pro ulozil pocas turistiky  viacero, bodov zaujmu a gpx tras. Tieto sa v mobile ulozili a cez Locus ich v mobile vidim. Teraz som si chcel do nového mobilu tiez preniest ulozene body zaujmu a trasy,  zo svojho,  stareho Gallaxy S7 Edge.  Neviem vsak ako to spravit, aby sa trasy aby sa body zaujmu zobrazovali aj v novom mobile Note 10.
Ked som obidva mobily pripojil cez USB kabel k PC, na starom Gallaxy S7 Edge   vidim ulozene trasy aj body zaujmu, na pripojenom PC, ich v priecinku Locusu neviem nikde najst a to iste je aj v adresari Locusu,  v Note 10 , tam tiez nevidim  v PC ani body zaujmu,  ani trasy. Neporadi niekto ako sa da cez PC tieto udaje preniest zo stareho, do nového mobilu, tak aby sa zobrazovali aj v novom mobile? Kedze je tych udajov celkom dost nechce, sa mi importovat do nového mobilu kazdy udaj jednolivo, cez Locus, nastavenia, import . Otazka, preco v adresari Locus, v mobiloch S7 Edge, ani Note 10, pripojeného cez USB do PC, tieto adresare nevidim? Daju sa nejako zviditelnit?  Dakujem za kazdu, dobru radu. J
  •  

dukyno

Prečo nepoužiješ nástroj na to určený priamo v locus? Záloha a obnova údajov? Prenos súboru so zálohou pohodlné cez wifi..

V dnešnej dobe sa trestať riešeniami cez káble a pc? Prečo preboha...
  •  

solide

dakujem, islo mi o to ze nie vsetky subory chcem presunut do nového mobilu. Este otazka,  ak spravim zalohu stareho Locusu neprepisu sa mi vsetky udaje a nezmazu sa mi aj tie body zaujmu a cesty ,  co som si spravil teraz v novom mobile cez sviatky? J
  •  

solide

je to presne ako som myslel, stara zaloha prepisala uplne vsetko, a nove vymazala, este ze som si predtým spravil aj novu zalohu Note 10 a tu teraz obnovil. Potreboval by som vymysliet, ako by sa jednoducho presunuli len zvolene trasy a body, ktore by sa pridali k tym povodnym, t.j  adresare by sa  aktualizovali len prirastkove.  J
  •  

dukyno

V prvom rade treba myslieť dopredu. Keď som si kúpil nový mobil, na starom som urobil zálohu a na novom ju obnovil a začal používať.

Tvojim prístupom si sa dostal tam kde si. Na tvojom mieste by som na novom mobile obnovil zálohu zo starého mobilu, importoval ručne dáta, ktoré si medzičasom vytvoril na novom mobile a ručne vymazal nechcené dáta zo starého mobilu.
  •  

solide

dakujem za "dobru radu" skor by ma ale potesilo kde su ulozene v mobilu tie trasy a body zaujmu a ako sa daju konkretne preniest. J
  •  

Menion

Zdravím,
body i trasy jsou uložené v databázovém souboru který může být v aplikaci jen jeden. Pokud jsem to tedy při letmém pročtění správně pochopil, máš data již v nějaké nové instalaci Locusu (nové DB) a zároveň i v té staré?

Pak bych řekl že ideální řešení je, v té nové vše vyexportovat do GPX souboru, pak obnovit starou databázi a z GPX souborů zase vše naimportovat zpět.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

solide

dakujem, myslel som ze sa da nejako dostat k tym suborom. Ok , tak to budem jednotlivo exportovat. J
  •