Úsporný profil záznamu trasy

Started by leschek, June 24, 2019, 12:16:32

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leschek

Doposud jsem používal ,,vestavěné" profily záznamu trasy, ale chystám se na několik dnů mimo civilizaci, kde budu používat Locus v telefonu jako mapu a jako tracker pro záznam trasy. Sice budu mít power banku, ale i tak bych chtěl, aby baterky v telefonu vydržely co nejdéle. Zajímalo by mě, jestli různé profily záznamu trasy mají vliv na spotřebu energie telefonu a pokud ano, jestli by někdo neporadil nějaký profil, který moc nežere? Půjde o pěší výlet do hor.
  •  

Menion

Zdravím,
profil jako takový nikoliv. Když už tak spíše jeho vedlejší efekt: tedy čím více bodů (hustší záznam), tím více výpočetního výkonu spotřebovaného na filtrování, ukládání, vykreslování na mapě. Takže doporučení: 1 bod za 20 metru bude určitě výrazně efektivnější než dob každou vteřinu.

Obecně největší "žrout" energine je displej a pak hned GPS. Takže méně se dívat na displej, to je základ.
Pokud by jsi chtěl extrémně šetřit baterii, lze využít funkci "GPS auto-off", která udělá opravdu hodně ale rozhodně doporučuju se s tím nejdříve více seznámit a vyzkoušet protože při nesprávném použití můžou být záznamy k ničemu.

Možná ještě někdo další bude mít praktické tipy ale za mě hlavně takto.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Já mám nejlepší zkušenost s úsporou energie když se telefon přepne do módu Letadlo. Vydrž se prodlouží až několikanásobně. Na dlouhých trecich jsme to řešili tak, že jeden měl telefon online a druhý jen zaznamenával v módu Letadlo.
  •  

leschek

Díky moc za odpovědi.

Na tu funkci "GPS auto-off" se podívám. Myslím, že jsem o ní (automatickém zapínání/vypínání GPS) četl, když jsem se s Locusem seznamoval  a asi se mi to nějak spojilo s těma profilama (myslel jsem, že se to děje automaticky podle nastavení profilů), proto jsem se ptal.

U displeje snížím rozlišení - to by taky mohlo pomoci. Můžu se pokusit nedívat na displej tak často, ale nevím, jestli to zvládnu. I v době papírových map byly ty moje dost pomačkaný, jak jsem je furt vytahoval z kapsy, abych se mrkl, kde přesně jsem.

To letadlo je dobrej nápad, pravděpodobně budu v oblasti, kde stejně nebude signál.

Ještě jednou díky moc.

Mimochodem, existuje nějaká offline nápověda k Locusu?
  •  

Menion

letadlo mě netrklo jak jsem řešil jen věci v Locusu ale Pepa má recht v tom, že letadlo udělá skoro nejvíc :). Takže určitě to je základ!

Offline nápověda bohužel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •