Zobrazovani tras

Started by Pavel Hejduk, July 17, 2018, 14:31:21

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Pavel Hejduk

Ahoj,
kdyz si trasu pripravim na mapy.cz, vyexportuju do kml a spustim v locusu, vse funguje normalne. Mam ale taky stare trasy vytvorene jeste kdysi v oziexploreru, ktere jsem zkonvertoval do kml. Po spusteni v locusu trasu  vidim jako tenkou cervenou nitku, ktera se na mapovem podkladu hodne obtizne hleda.
Nastaveni barvy ani tloustky trasy na vysledne zobrazeni nema vliv, trasa stale zustava tenka a cervena.
Posilam ukazku kml:
https://1drv.ms/u/s!AtcWLoMqP-7miIQsZZ7eYqLcNStU4Q
tusite, kde je chyba?
Diky.
Pavel

  •  

Pavel Hejduk

Uz to mam zmenim barvu v <color> a jeste pridam parametr <width>
  •  

Menion

Zdravím Pavle,
trasa kterou jsem si stáhl z tvého linku již tyto parametry obsahuje, takže předpokládám, že je to již ona modifikovaná trasa.
Nicméně jinak se barva bere ze souboru jako teď. Pokud tam definice není. bere se nastavení z menu > nastavení > body & trasy > styl trasy , případně pokud trasu importuješ do databáze, bere se styl složky do které trasa přišla. Komplikované ale věřím, že to dává smysl :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Zdravím Menione, nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady. Když mám nastavenou průhlednost výplně barvy trasy bez obrysu je vše v pořádku. Když ale přidám obrysové linky, průhlednost výplně zmizí a čára je plná - bez průhlednosti. Je to tak v pořádku? Nemohl by i obrys mít stejnou průhlednost? Ony se ty obrysy docela hodí, aby se barevná linka odlišila třeba od značení turistických tras. Jenže když nemá výplň průhlednost, tak nevidíš jestli je cesta pod ní pěšina, polňačka nebo asfaltka.
  •  

Menion

Zdravím, rozumím ale tohle bohužel zatím neumím vyřešit. Obrys se totiž kreslí tak, že se kreslí normální čára obrysovou barvou jen o něco silnější a přes ní se pak kreslí ta chtěná základní čára. Takže jsou to dvě čáry na sobě a pokud by obě měli průsvitnost, základní čára bude a) méně průsvitná díky obrysu pod ní, b) se zcela jinou barvou díky míchání barev. Prekérka ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download

Žajdlík Josef

Chápu, nevadí. Jak se říká, každý den nemohou být k obědu řízky. Kdyby byl Locus úplně dokonalý, neměli bychom ani už o čem diskutovat :-) Ono to až tak nevadí, mohu k odlišení použít třeba tlustou linku s vysokou průhledností..
  •