Zobrazení více vektorových map (LoMaps) najednou

Started by jirka, September 26, 2017, 00:33:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jirka

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda jde nějak zajistit, aby stažené vektorové mapy (LoMaps z obchodu) šly zobrazit najednou. Jedná se o státy USA, jsou všechny v jednom adresáři v paměti telefonu (Locus/mapsVector/americas/united_states). Při vybrání jednoho státu (např. New York) se nezobrazí státy hned vedle (New Jersey).
Když jsem ale zobrazoval takto Smartmaps mapy v locusu, navázaly na sebe automaticky a zobrazily se všechny, přestože jsem vybral jen jednu podmapu celého adresáře.

Nevíte, kde by mohl být problém? Hledal jsem v nastavení, ale nenašel jsem.

Jirka
  •  

Menion

Zdravím Jirko,
tohle by se mělo dít automaticky, zajímavé.
Prosím podívej se do nastavení > mapy > offline mapy > a tady je třeba mít zaškrtnuté to druhé auto-načítání u LoMap.
Pokud by to bylo zaškrtnuté a přesto to nefungovalo, pak je možné že některé tvé stažené mapy jsou výrazně starší než jiné a tedy i nekompatibilní, takže je třeba verze sjednotit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jirka

Tak se mi to podařilo zprovoznit.

Chyba byla nejspíše v mojí "neurvalosti" - měl jsem na externí SD kartě druhý adresář Locus, ve kterém byly některé mapy, a já jsem ho natvrdo přejmenoval, čímž jsem aplikaci možná zmátl. V interní paměti byly také všechny odpovídající adresáře a Locus na ně při restartu sám přepnul (objevila se nabídka na výběr složek). Ale pak se vyskytovalo mnou zmíněné chování o nespojování map. Možná se Locus nějak snažil i nadále prohledávat ostatní složky s mapami, že by je také "připojil" k zobrazovaným, ale do adresáře neměl přístup a tak se celá funkcionalita rozbila.

Nakonec pomohl následující postup: restart telefonu (asi zbytečný, zvyk z Windows) a pak načtení smartmaps, které nejsou vektorové. Ty Locus automaticky spojil. Poté už spojování vektorových map začalo fungovat.

Díky menione za odpověď. Kvůli vědomí, že to fungovat má, jsem nevzdal hledání řešení :-)
  •  

Menion

Ah, no jsem rád že se řešení podařilo nalézt. Kdyby něco, informace o tom jak ideálně mít vec. mapy na kartě doporučuji zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:use_sdcard_on_kitkat

Pěkný večer
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •