Notifikační lišta oznamuje, že Locus hledá GPS

Started by mirpa, September 04, 2017, 19:17:38

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirpa

Dobrý den,
Po ukončení Locusu PRO, se po pár hodinách objeví v notifikační liště zpráva "Locus map - Hledání GPS". Zároven mi svítí symbol GPS i když je vypnutá. Když zapnu a hned vypnu GPS, notifikace zmizí, ale za hodinu je tam znova. Po restartu telefonu tento problém není, až do doby, kdy začnu používat Locus a ukončím ho. Začal jsem zjišťovat proč není Locus ukončen, proč hledá GPS a zjistil jsem v nastavení telefonu, že Locus není spuštěn. Telefon mám nastavený, aby aplikaci sám neuzavíral, pro chod Locusu v pozadí. Problém jsem chtěl vyřešit zakázáním notifikace pro Locus, to ale není řešení, protože oznámení sice nevyskakuje, ale symbol GPS se opět rosvítí. V Locusu jsem provedl tovární nastavení, ale nepomohlo a restartovat telefon po každém použití Locusu není řešení. Mám telefon s androidem 6.0.1. a nikdy jsem tento problém na tomto telefonu neměl. Trvá asi měsíc. Budu rád za každou radu, nerad bych přišel o tuto pro mne best aplikaci.
  •  

Menion

Zdravím Mirpo,
zajímavý problém. Koukni prosím do nastavení > GPS & poloha > vypnout pokud je skrytá. Je toto ODškrtnuté? Pokud ne, zkus. Jinak mě tedy vůbec nenapadá, čím by to mohlo být. Locus, pokud nedělá nějakou důležitou činnost pro kterou GPS potřebuje, by jí vůbec neměl zapínat.
Můžeš mi sem prosím dát screenshot té zprávy "Locus map - Hledání GPS"? Díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mirpa

V nastavení GPS a pozice - vypnout pokud je skrytá, bylo vypnuto. Zkoušel jsem to zapnout a nepomohlo to. Až se objeví opět oznámení, screenshotnu to.
  •  

Menion

Nene, mělo by to být vypnuté, tedy tak jak to bylo.
Určitě to vyřešíme, jen vůbec netuším co je za problém :). Takže jestli možno, začali bychom tím (těmi) screenshoty, děkuji!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mirpa

Tady jsou ty screenshoty, GPS telefonu je vypnutá, přesto v horní liště svítí symbol zapnuté GPS. Pokud GPS zapnu a hned vypnu, notifikace Locusu na pár hodin zmizí, potom opět hledá.





  •  

Jencek

Taktéž, mám xiaomi zařízení. Bohužel  :o :o tato záludnost se u mě neobjevuje. Asi jediný rozdíl, který jsem si všiml ze screenshotů je ten, že já mám SYSTEMOVĚ (na listě přepínačů wifi, data atd.) GPS zapnutou pořád a nechávám starost o GPS na aplikaci. Snad se podaří problém vyřešit.
Hledám pro radost.
  •  

Menion

Zdravíčko mirpo, ostatní,
omluva za opožděnou odpověď. Nějak jsem netušil co bych s tím tady svedl a tak jsem topic odložil, až se z toho stal kostlivec. Nu ... i nadále netuším co s tím :). Kolega Michal má též Xiaomi a potvrdil, že v systémové liště vystakuje notifikace když Locus používá GPS ( což jiné telefony nedělají ), nicméně nikdy se mu to neděje když nemá, tedy vždy jen když Locus opravdu GPS potřebuje.

Děje se tento problém i s poslední verzí 3.26.x? Pokud ano, napadá mě jediné řešení a to že bych udělal speciální verzi která by nám do logu vypsala, která funkce v aplikaci začala žádat o GPS a snad bychom se mohli dobrat k tomu, proč se tam děje. Dej vědět, díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

RoMaSoft

Zdravím.
Nevím jestli to něco pomůže, ale všimnul jsem si, že mi to dělá stejný problém. Také mám Xiaomi. Všimnul jsem si toho, že k tomu dochází, když se volá Locus z jiné aplikace. Zkoušel jsem něco ve Wherigo playeru a tam mám nastaveno, že používám mapu Locus. Když Wherigo player otevře Locus a pak se vrátím zpět nebo se přepnu na Wherigo player a ukončím ho, Locus také hlásí hlášku "Hledání GPS" i když Locus ukončím. Ale stalo se mi to i opačně, že stejnou hlášku mi hlásil Wherigo player. Z toho soudím, že nemusí být problém v Locusu, ale v Xiaomi a systému MIUI. Nevím jestli tato informace k něčemu pomůže, ale toto jsem vysledoval.
  •