CZ dotaz na synchronizaci souborů s trasami

Started by Žajdlík Josef, December 27, 2016, 19:10:41

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Žajdlík Josef

Potřeboval bych poradit ohledně synchronizace složek mezi dvěma telefony. Získal jsem po dceři vyřazený starší Alcatel a chtěl bych ho využít hlavně k pokusům s nastavením Locusu. Zároveň bych ale nechtěl přijít o trasy v něm zaznamenané. Tudíž mě napadlo, udělat si automatickou synchronizaci. Synchronizace složek pomocí appky Autosync Google Drive přes Google Drive není problém. Už se mi tak docela snadno podařilo sesynchronizovat soubory Broutheru. Mělo by to fungovat tak, že appka porovná zda je soubor v mobilu novější než ten v Drive. Pokud ano, nahraje ho na Drive, pokud ne, nahraje naopak ten z Drive do mobilu. Potřeboval bych ale poradit, ve kterém adresáři se nachází zaznamenané a a plánované trasy. Předpokládám, že by to mohlo být v data/database, ale nejsem si jist.
  •  

Menion

Zdravím,
tohodle bych se docela bál. Body a trasy jsou uložené ve dvou *.db souborech v Locus/data/database. Nicméně synchronizovat je jednoduše nelze na bázi souborů. Pokud na jednom telefonu přidáte jeden bod a na druhém taky, databáze budou rozdílené nicméně sychronizace vždy přemaže komplet data v jednom telefonu, daty z druhého, takže nový bod na druhém telefonu by byl ztracen. To samé trasy ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Díky Menione, těch možných potíží jsem si vědom, ale protože ten druhý telefon bude hlavně na experimentování, jsem ochoten to podstoupit. Plán mám takový, že synchronizace bude probíhat až po připojení na wifi, bude kontrolovat změny datumu u souboru s databází a porovná ho se souborem uloženým v cloudu. Tím by k tomu co popisuješ nemělo dojít protože vždy mohu používat jen jeden mobil a po příchodu domů se to hned sesynchronizuje. Samozřejmě úskalí to má, nevím například zda se datum databázového souboru v mobilu nezmění i tehdy, když Locus spustím, ale trasu zaznamenávat nebudu. Taky by mohlo být úskalí u cloudu, pokud bude datum změny souboru přepisovat na čas nahrání do cloudu. To bych právě chtěl všechno vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že jde o experiment tak o nic vážného nejde.
Pokud to nepůjde tímto způsobem, zkusil bych druhou variantu. Exportovat GPX soubor po záznamu automaticky do cloudu, a ten pak synchronizoval do nějaké složky v Locusu na druhém telefonu. No a pak už bych musel jen vyzkoušet, zda by si ho Locus z ní dokázal sám naimportovat nebo bych to musel udělat ručně.
  •  

roze

Připojím svou zkušenost s takovouhle 'synchronizací' ...
body mám uloženy v řadě složek, po překopírování ze zdrojového zařízení na cílové, musím vždy projít všechny složky na cílovém zařízení a udělat odznačení a vzápětí označení viditelnosti bodů ve složce. Pokud toto neudělám, tak Locus při prvém spuštění po překopírování waypoints.db na cílové zařízení indikuje pro jednotlivé složky 'nahodilý' počet bodů ve složce.

  •  

Žajdlík Josef

Body jsem zatím nepotřeboval synchronizovat, ale mohu se podělit o první zkušenosti se synchronizací tras. Abych měl trochu přehled, ukládám prošlé trasy v obou telefonech do rozdílných složek. Zatím jsem zkusil synchronizaci udělat jen manuálně a problém nebyl. Ono teď přes svátky nebylo moc příležitostí na zkoušení, takže automatickou synchronizaci budu teprve testovat..
  •