Mapy národních parků, rezervací a CHKO v ČR?

Started by wlashack, November 10, 2016, 14:35:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, dost by se mi hodily mapy (stačí ČR), které jasně ukazují území národních parků, rezervací a chráněných krajinných oblastí. Z důvodu táboření, bivakování, vstupování do lesa atd., abych mohl jasně vidět, zda v nějaké takové zóně aktuálně jsem nebo ne. Existuje něco takového? Díky.
  •  

poutnikl

Umí to třeba tema UniGCCZ, delane  pro mapy http://osm.paws.cz/.
Nevím, jak to vypadá na LoMaps.

voldapet

Mel jsem nejprve pripravenou kratkou odpoved, ze LoMapy a interni temata to umi take. (viz prilozeny screenshot)
Nicmene jak se zda, vetsina CHKO nebo Narodnich parku neni zobrazena, protoze ani mapa samotna data neobsahuje. Duvodem je omezena funkcionalita mapsforge map generatoru. Reseni ci nejaky osli mustek existuje, ale prozatim nechavam s mensi prioritou na dlouhe zimni vecery.
Nicmene alespon jsem rychle vytahnul z OSM hranice narodnich parku a pripravil je jako GPX ...snad to Locus nacte(nezkousel jsem)
  •  

wlashack

Super, LoMaps používám, tak je pro mě tato možnost zůstat jim věrný užitečná. Děkuji.

Jinak pokud by se národní parky, chko a rezervace do LoMaps přidávaly, určitě by bylo fajn je nemít jako hranici, ale plochu (částečně průhlednou vrstvu nad mapou), ať člověk hned vidí, jestli je "in" nebo "out". Ale to je vám určitě jasné. :)
  •  

voldapet

To mě právě úplně jasné není. Z Vašeho pohledu to dává smysl, ale jinak moc nerozumím, proč by měla být plocha parků nebo CHKO překrytá průhlednou vrstvou nebo šrafováním? Dokážu si představit jiné podbarvení celého terénu, ale to koliduje s barvu lesních areálů.  Možná pro nějaké vyšší zoom levely si dokážu představit vybarvení plochy, ale jinak takové řešení nespatřuji jako moc šťastné.
  •  

wlashack

Určitě by to zobrazení mělo být volitelná vrstva, čili jít volitelně vypnout/zapnout. Ale na druhou stranu hranice území mi moc nepomůže k tomu abych zjistil, jestli jsem v něm nebo ne, to mi spíš řekne právě to zabarvení/šrafování. Zabarvením myslím, že to jen chytí nějaký znatelný nádech, ne že to bude červená plocha.

Já se na kole pohybuji hodně po různých územích, kde si nejsem jistý, zda už jsem nebo nejsem v nějaké chráněné oblasti. A jde mi o to, jak jednoduše zjišťovat, zda se v nějaké chráněné zóně nacházím nebo ne. Což jde teoreticky i těmi GPX trasami, které v podstatě jde také zabarvit a nastavit průhlednost, takže i to jde považovat za řešení. Jen jsem zjistil, že se mi po natažení toho GPX do Locusu uložila kupa samostatných tras a bodů. Což jsem nečekal, takže tam mám teď dost chaos, protože mě nenapadlo to dát do samostatné složky a zpátky už to šmahem nejde vzít. :)
  •  

milh

Skús použiť WMS mapu z odporučaných: Cenia.chranena.uzemi z Geoportal.gov.cz. Tam môžeš nastaviť priehľadnosť vrstvy nad akoukoľvek podkladovou mapou.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku

  •