Statistiky o více trasách

Started by leschek, December 30, 2015, 15:36:25

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leschek

Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak vybrat více zaznamenaných tras a zobrazit o nich společné statistiky?

  •  

Dan S.

Ano, jde. Vybrat si trasy (kliknout na "očičko"), potom na ikonu klíče (vpravo dole) a poté na rozbalovací nabídku (vpravo dole)
Locus Pro
  •  

martin

Zdravím. Locus používám již asi dva roky a toto téma mě zajímá. Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné vytvořit v menu pro skupinu rychlý filtr pro výběr tras třeba za: týden; měsíc; rok.
Mám třeba skupinu zaznamenaných tras za rok 2015 a vybírat ručně trasy za určité období (třeba březen) je dost nepraktické a pomalé. Představoval bych si filtrování tras za určité časové období, zbylé trasy by se automaticky skryly. Poté bych si mohl zadat statistiky a dozvěděl bych se kolik jsem ušel kilometrů. Díky za odpověď. Martin.
  •  

leschek

Quote from: Dan Seliga on December 30, 2015, 16:30:33
Ano, jde. Vybrat si trasy (kliknout na "očičko"), potom na ikonu klíče (vpravo dole) a poté na rozbalovací nabídku (vpravo dole)

Děkuju moc. Opravdu to funguje
  •  

Menion

Quote from: martin on January 01, 2016, 19:12:50
Zdravím. Locus používám již asi dva roky a toto téma mě zajímá. Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné vytvořit v menu pro skupinu rychlý filtr pro výběr tras třeba za: týden; měsíc; rok.
Mám třeba skupinu zaznamenaných tras za rok 2015 a vybírat ručně trasy za určité období (třeba březen) je dost nepraktické a pomalé. Představoval bych si filtrování tras za určité časové období, zbylé trasy by se automaticky skryly. Poté bych si mohl zadat statistiky a dozvěděl bych se kolik jsem ušel kilometrů. Díky za odpověď. Martin.

Filtrování podle data, zajímavý nápad, díky. Nicméně neslibuju ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

A označení oblíbených tras hvězdičkou?
Locus Pro
  •  

Menion

"Filtrování tras dle data" - hotovo
"Oblíbené položky" - není prozatím v plánu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

martin

Po aktualizaci jsem vyzkoušel filtrování podle data. Je to super. Moc díky za toto vylepšení šetří spoustu ťapnuti. Pokud mohu ještě jeden návrh na filtr. Při spuštění záznamu trasy jsou tři základní mody Pěší Kolo a Auto, Každý má možnost vybrat ikonu. Pokud by se trasy daly filtrovat podle těchto ikon už by to bylo dokonalé, Ještě jednou díky.
Martin.
  •  

Menion

Zdravím, perfekt. Filtování podle ikon není možné. Trasy po uložení nemají u sebe informaci o tom, jakým profilem byly zaznamény. K rozdělení doporučuju použít systém skupin a složek do který se dají trasy (a i body) strukturovat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

martin

Zdravím.
Dle doporučení jsem vyzkoušel rozdělení podle skupin a složek zapojil jsem i pár svých přátel bohužel jsme se shodli, že to lze takto provést, ale je to nepraktické a ne zrovna přehledné (musí se totiž vždy přejít ze složky do složky a tam aktivovat filtr a pak si nechat zobrazit statistiku). Pokud by filtr byl dostupný přímo v menu, kde se vytvářejí skupiny pak by to mělo smysl. Já jsem zastánce jednoduchosti a tak jsem se mrknul do vyexportované trasy a našel jsem tam, že se přenáší informace o barvě, kterou je trasa zaznamenávána. Pokud by se v profilech nastavilo třeba:   
chůze (trasa červená)
kolo (trasa zelená)
auto (trasa modrá)
daly by se pak trasy filtrovat podle barev?

Dík za odpověď.
  •  

Menion

Zdravím, bohužel tady moc neposloužím. Barevných kombinací je kolem 16 mil. takže to taky nebude cesta.

Myslím že zjišťování stastik pro vybrané trasy ve složce není každodenní úkol, takže pár kliknutí navíc by neměl být problém.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

martin

Ok. Nakonec jsem to vyřešil kombinací filtru do jména si vkládám pro chůzi (ch) pro běh (b), kolo (k) atd. V kombinaci s filtrem datum mohu pak filtrovat co potřebuji. Díky.
  •  

Menion

ah pěkné řešení. Jsem opět ohromen co vše lze relativně snadno vymyslet. Perfekt že jsi našel řešení, ať slouží!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

#13
Filtry používám často, je to super, jen by bylo fajn, kdyby filtr uměl hledat i v poznámkách u gpx souborů.
Locus Pro
  •