Preddefinované nastavenia

Started by milh, October 31, 2015, 09:58:50

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

milh

Veľa užívateľov používa Locus, podobne ako ja, na rôzne účely. Niekedy ako turistickú mapu, ako cyklonavigáciu, inokedy ako autonavigáciu či na geocaching.
Každé špeciálne použitie aplikácie vyžaduje svoje osobitné nastavenia.
Viem, že prechod z jedného nastavenia na iné je v súčasnosti možný pomocou záloh nastavení (backup) a znovunáčítania príslušnej zálohy, ale je to na viac klikania.
Chcem sa opýtať, či by nebolo možné urobiť akési widgety s preddefinovaným nastavením, pomocou ktorého by sa Locus spustil pripravený na špec. použitie zvlášť pre turistiku, cyklistiku, geocaching alebo cestnú navigáciu?

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku
  •  

Dan S.

Moc si nedokážu představit, proč mít různé nastavení Locusu pro turistiku, cyklo apod. Např. když používám záznam trasy, tak na jedno ťapnutí si vyberu z mých přednastavených možností (záznam pro chůzi, cyklo, auto,...), dashboard taky mám různý pro turistiku, cyklo,...
Locus Pro
  •  

poutnikl

#2
No vidíš, Dane, už sis odpověděl sám, používáš různá nastaveni tam, kde to jde. Ale všude to nejde.

Já bych Třeba chtěl, aby při výběru navigačního modu auto / bike / foot Locus automaticky pouzil ta nastavení, která jsem pro auto, kolo nebo pěšky použil posledně a která nemusí bút stejná.  Třeba navigacni service Mapquest pro auto, jinak  Brouter. Nebo různé numerické a logické parametry navigace/ navádeni.

Sent from Sony Xperia M Dual


voldapet

S dovolením se pokusím tuto diskusi zastavit dokud je čas :-) Nápad dává smysl, ale už nyní Locus obsahuje hromadu nastavení, které mohou být pro spoustu uživatelů zavádějící. Bohužel ale není v plánu.
  •  

poutnikl

#4
No, vtip je v tom,  že ta nastavení-tedy profilová, ne přednastavená -  mohou být stejná jako předtím, čili stejně matoucí nebo nematoucí. Jen nezávislá pro auto, kolo, a pěšky.

Třeba OSMAnd, kdykoli chci vlézt do konfigurace týkající se navigace., tak se mě předtím zeptá, jestli pro kolo, auto, nebo pesiho. No a pak prace s konfiguraci vypada uplně stejně, jako by se neptal ( akorat ze vzdy sahne po 1 ze 3 sad  hodnot )




milh

Možno som to nenapísal dosť presne, ale myslel som na widgety, ktoré by sa spúšťali s vlastným užívateľským prednastavením. Také rýchle spustenie Locusu pre turistiku, cyklo apod. s prednastevením podľa uložených backupov.

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku
  •  

Žajdlík Josef

Kdysi jsem měl pro WM nějakou podobnou navigaci a ta měla profily vyřešeny velmi šikovně. Prostě se do každého profilu uložilo veškeré nastavení z aplikace.  Každý profil se dal velmi jednoduše přepnout hned na úvodní obrazovce a stejně tak jednoduše uložit změny delším stiskem na název profilu. To bylo velmi šikovné a jednoduché pro uživatele. Velmi bych se přimlouval za něco takového i v Locusu. Bylo by to výhodné i pro nováčky protože by se dalo předem nabídnout několik nastavení jako třeba auto/kolo/pěší.
  •  

poutnikl

Profile pro úplně všechna nastavení může mít nevýhodu tam, kde chci, aby některá nastavení byla společná. Pak musí dávat člověk pozor, aby nějaký globální parameter v jednom profilu nezměnil. Parametry typu "globální nastavení" by součástí profilu být neměla. Líbí se mi přístup OSMAndu.

poutnikl

OsmAnd používá systém View profiles ( Browser, car, bike, Foot)  kde je definovany styl (vektorove) mapy a další zobrazovací charakteristiky, které jsou obvykle navázány na car/bike/Foot navigační profily. Globální nastavení stojí mimo profily.

Sent from Sony Xperia M Dual


Žajdlík Josef

OsmAnd neznám, faktem je, že by určitě šlo jako volbu při ukládání udělat strom se zatržítky co chci při ukládání profilu přepsat, ale už by se to trochu komplikovalo. Nevím ani co považovat za "globální" jednomu může vyhovovat to, druhému ono. To ukládání v "GPS Cycle Computer" fungovalo tak, že si člověk napřed udělal všechna nastavení, vyzkoušel a uložil jako základní profil. No a když mu něco dočasně nevyhovovalo - třeba při změně z cyklistiky na turistiku - tak to změnil. Chvíli zkoušel a když se to osvědčilo, uložil jako nový profil třeba "turistika". No a pokud mu naopak změny nevyhovovaly, vrátil se k původnímu profilu a vyzkoušel něco jiného. Profilů mohlo být několik a vlastně se vždy klonovalo základní nastavení do nového profilu. Myslím, že to bylo v podstatě geniálně jednoduché.
  •  

Menion

Pánové, zbytečně neztrácejte čas diskuzí. Tento problém mě též již delší dobu trápí a doufám, že si na něj najdu v blézské době čas a něco s tím udělám ;).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Tak to už se docela těším. Někdy bych rád v Locusu experimentoval s různým nastavením a odrazuje mě od toho právě to, že se nemohu jednoduše vrátit do původního stavu.
  •  

Menion

no to snad relativně snadno můžeš přes Správce zálohování. Moc jednodušší už to být nemůže ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

#13
No vida, to mě nikdy nenapadlo, je vidět, že věkem nepřibývá jen moudrost... Tak mě dodatečně napadlo, že by se ty zálohy asi v podstatě daly využít jako profily. Stačilo by si je nějak pojmenovat a pak před použitím Locusu nahrát tu správnou zalohu se jménem třeba chůze nebo kolo. Budu se na to muset podívat.
  •  

poutnikl

Quote from: Jirkous on November 24, 2015, 14:22:30
No vida, to mě nikdy nenapadlo, je vidět, že věkem nepřibývá jen moudrost... Tak mě dodatečně napadlo, že by se ty zálohy asi v podstatě daly využít jako profily. Stačilo by si je nějak pojmenovat a pak před použitím Locusu nahrát tu správnou zalohu se jménem třeba chůze nebo kolo. Budu se na to muset podívat.
Já už jsem to udělal - mám car / bike /foot profily. Akorát je škoda, že se tenprofil nemůže natáhnout hned při startu, ale musí se restartovat. Viz též Backup manager - autoload / autosave of chosen settings defined by icon/widget