Alerty POI

Started by Homi, September 10, 2015, 11:25:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Homi

Tak jsem objevil moznost vyuzivat alerty POI pri navigaci. Mel bych par navrhu na vylepseni:
1) Upozorneni-prevod textu na rec ted hlasi: bod locus lezi na XX hodinach. Neslo by pouzit text z nazvu POI? Tedy POI si pojmenuji podle potreby (odboc vlevo/vpravo, kaplicka,hospoda...) a v dany okamzik mi Locus precte, co potrebuji?
Pripadne by slo vyuzit audio z prilohy, ale pres jmeno POI by to bylo jednodussi.
2) Individualni nastaveni POI. Ted je nastaveni pro vsechny POI stejne, napr. upozorneni na vzdalenost, napr. 100 m pro vsechny stejna. Ale v praxi by hodilo nastavit tuto vzdalenost individualne pro nektere POI, nekdy mi staci 50m, nekdy je 200 m malo. Pripadne by se mozna nekomu hodila i jina nastaveni pro urcite POI.
Navigace podle POI je pro jednodussi nez podle trasy, vetsinou uz hlavni smery znam,a tak mi staci jen par POI pro upresni, kde mam odbocit. Pripadne by se to mozna i nekomu hodilo pro nektere zapometlivce jako upozorneni: kup okurky, kdyz pojedes kolem POI market.
Diky.
Homi
  •  

Menion

Zdravím,

opravdu v tom prvním případě Locus namísto jména bodu říká slovo "Locus"? To snad jedině že by se ten bod jmenoval "Locus". Jinak by zde opravdu mělo zaznít jméno bodu.

2. pro tohle je nejlepší hlasovat pro tento nápad: http://help.locusmap.eu/topic/full_capacity_of_alert , kde myslím že většina věcí je.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Homi

Pustil jsem to jeste jednou: "bod locus na jedne hodine", pred tim rikal, vlastne rikala na 11 hodine. Pouzivam hlas Svox Czech Iveta, Android 4.4, Miui V6
Aha ted mne napadlo, ze to resim akademicky, ono to prakticky uz tak nejak funguje (pred tm jsem pouzival pipani).
Akorat moc nechapu ty hodiny. Rika od odboc vlevo na 4 hodinách.
Tak sqele, jen bych snad primlouval za pridani polozky pridat bod (POI) do menu pri podrzeni. Ted se tam objevuje:
Navidovat do / Navadet (zpa) / Kompas / Skryt. Cili vytvareni a editace bodu je dost komplikovaná.

2.mrknu na to a prispeju k hlasovani.

Jeste jednou diky reakci a navedeni.
Homi
  •  

Homi

Tak jsem to vyresil, do bocniho panelu jsem si pridal polozku: Pridat novy bod, ktera umoznuje vse potrebne. , lepsi nez pres kontext menu. Byla v menu uplne dole, tak jsem ji prehledl.
Jen bych se primlouval, zda by nebylo mozne pridat do menu nastaveni polozku autostart, kde by se nastavovaly funkce po spusteni Locusu. Ted uz jde nastavit autostart navigace, ale pridal bych upozornovani na body, nahravani trasy, live tracking. .. bylo by to prehlednejsi, pri nastavovani, dekuji.
Homi
  •  

Dan S.

Dá se nějak nastavit upozornění na "Body zájmu" z databáze stahované spolu s LoMapou? Resp myslím body, které si zobrazím z této databáze přes symbol "očička".
Locus Pro
  •  

Menion

Prozatím nic takového možné není.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Quote from: Dan Seliga on January 08, 2016, 20:28:00
Dá se nějak nastavit upozornění na "Body zájmu" z databáze stahované spolu s LoMapou? Resp myslím body, které si zobrazím z této databáze přes symbol "očička".

takže je to možné, pokud si vyfiltruji body zájmu, které chci a dám si je zobrazit (přes ikonu očička, tak mě na ně Locus upozorňuje. Nevím jestli jsi to upravil ty nebo to tam bylo vždy, ale upozorňuje to bezvadně. Pokud mám zobrazených budů více a jsou sdruženy do skupiny pod jednu ikonu, tak to upozorní deset bodů v dosahu ...
Locus Pro
  •  

Menion

Tohle myslím bylo vždy. Ty body které se na vektorové mapě zobrazují automaticky a ladí s mapovým tématem, na ty se neupozorňuje, nicméně jak píšeš - ty které si zobrazíš ručně, ty pak ano.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •