Author Topic: Výdrž aku při záznamu trasy na různých telefonech - zkušenosti  (Read 1883 times)

Offline onelook

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
Ahoj, rád bych si udělal představu o tom, jaký telefon koupit/nekoupit. Telefon mám, ve všem mi celkem vyhovuje, ale výdrž záznamu trasy v Locusu je nic moc. O reálné výdrži se bohužel toho člověk nikde moc nedočte.

Prosím uživatele Locusu, kteří mají nějaký telefon (nebo jiné zařízení s Androidem a GPS) a mají nějaké zkušenosti s výdrží telefonu při záznamu trasy, aby napsali přesný typ zařízení a dobu, po jakou vydrží baterie, pokud běží záznam a jinak toho člověk na telefonu moc nedělá (nesvítí displej, vypnutá data, ...). Případně cokoli jiného, co k danému tématu patří. Samozřejmě jde o orientační hodnoty, ale když napíše zkušenosti více uživatelů, tak budou mít větší vypovídací hodnotu.

Případně co používáte pro prodloužení výdrže, na jak dlouho to stačí, jak jste spokojeni/nespokojeni?

Za sebe:
  • Samsung S3: cca 8 hodin
  • Huawei Y300: cca 10 hodin

Offline menion

• Administrator
  • Professor of Locus
    • View Profile
    • http://www.asamm.com
  • Device: SGS7
Re: Výdrž aku při záznamu trasy na různých telefonech - zkušenosti
« Reply #1 on: September 01, 2015, 16:59:10 »
Z mé zkušenosti je z mnou vyzkoušených telefonů největší držák Sony Z1C. Reálně si troufám říci že výdrž možná i o 50% vyšší než u Note2 a SGS5 co mám na testování. Nevím nakolik na to má vliv režim "Stamina" co Sony má ve svých telefonech, nicméně záznam po celý den není problém v porovnání s Note2, kde to opravdu nejde.

PS: jinak doufám, že je jasné že výdrž ovlivňuje spousta faktorů a největší vliv má displej, takže ta čísla nikdy nebudou natolik objektivní od více lidí aby jsi mohl pořádně posoudit
Ideas, wishes, problems
Advanced topics, public discussion, sharing of knowledges, testing beta versions: you're here!

Offline onelook

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: September 02, 2015, 01:05:12 »
Díky. Vím, že to nebude nikdy zcela objektivní.

Online dukyno

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: September 09, 2015, 22:21:03 »
Na xiaomi mi2s s 3100 mAh batériou som mal úbytok za celý deň cca 30%, navyše k tomu bola aj hudba cez BT pár hodín.

Na sony xperia z3 je ešte menší úbytok.

Offline onelook

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: September 11, 2015, 11:17:13 »
Díky, to zní hodně dobře. Co prosím myslíš "celým dnem"? 24 hodin, 16 hodin, 8 hodin, ...?

Offline Mek

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
    • http://mekweb.eu/?lang=en
  • Device: SGS4Mini
« Reply #5 on: September 14, 2015, 18:17:04 »
Samsung Galaxy S4 Mini s originalnou bateriou - vydrzi cca 8 hodin.
Do you like Scrabble? You can play on SKREBL.EU (my personal project) - free, various language versions available!

Offline Tomáš Bazinek

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: September 15, 2015, 20:36:43 »
Lenovo A6000 - po 12 hodinách logování v leteckém módu asi na 35%.

Offline rolfovo

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: September 16, 2015, 16:29:16 »
Troufám si tvrdit, že výdrž akumulátoru možná není to nejdůležitější, alespoň pro mně ne. Ale u různých značek je fakt hodně rozdílná kvalita GPSky, kdy třeba s Prestigio mobilem tracklog připomínal zubatou pilu, tak Samsung měl záznam plynulý a přesný.

Offline onelook

• More than Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: September 19, 2015, 08:01:22 »
To zní také zajímavě. Já znám jen HTC, Samsung a Huawei (tedy tři konkrétní modely) a vyšlo to po stránce kvality na stejno.