Výdrž aku při záznamu trasy na různých telefonech - zkušenosti

Started by onelook, September 01, 2015, 15:31:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

onelook

Ahoj, rád bych si udělal představu o tom, jaký telefon koupit/nekoupit. Telefon mám, ve všem mi celkem vyhovuje, ale výdrž záznamu trasy v Locusu je nic moc. O reálné výdrži se bohužel toho člověk nikde moc nedočte.

Prosím uživatele Locusu, kteří mají nějaký telefon (nebo jiné zařízení s Androidem a GPS) a mají nějaké zkušenosti s výdrží telefonu při záznamu trasy, aby napsali přesný typ zařízení a dobu, po jakou vydrží baterie, pokud běží záznam a jinak toho člověk na telefonu moc nedělá (nesvítí displej, vypnutá data, ...). Případně cokoli jiného, co k danému tématu patří. Samozřejmě jde o orientační hodnoty, ale když napíše zkušenosti více uživatelů, tak budou mít větší vypovídací hodnotu.

Případně co používáte pro prodloužení výdrže, na jak dlouho to stačí, jak jste spokojeni/nespokojeni?

Za sebe:

  • Samsung S3: cca 8 hodin
  • Huawei Y300: cca 10 hodin
  •  

Menion

Z mé zkušenosti je z mnou vyzkoušených telefonů největší držák Sony Z1C. Reálně si troufám říci že výdrž možná i o 50% vyšší než u Note2 a SGS5 co mám na testování. Nevím nakolik na to má vliv režim "Stamina" co Sony má ve svých telefonech, nicméně záznam po celý den není problém v porovnání s Note2, kde to opravdu nejde.

PS: jinak doufám, že je jasné že výdrž ovlivňuje spousta faktorů a největší vliv má displej, takže ta čísla nikdy nebudou natolik objektivní od více lidí aby jsi mohl pořádně posoudit
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

onelook

  •  

dukyno

Na xiaomi mi2s s 3100 mAh batériou som mal úbytok za celý deň cca 30%, navyše k tomu bola aj hudba cez BT pár hodín.

Na sony xperia z3 je ešte menší úbytok.
  •  

onelook

Díky, to zní hodně dobře. Co prosím myslíš "celým dnem"? 24 hodin, 16 hodin, 8 hodin, ...?
  •  

Mek

Samsung Galaxy S4 Mini s originalnou bateriou - vydrzi cca 8 hodin.
Do you like Scrabble? You can play on SKREBL.EU (my personal project) - free, various language versions available!
  •  

Tomáš Bazinek

Lenovo A6000 - po 12 hodinách logování v leteckém módu asi na 35%.
  •  

rolfovo

Troufám si tvrdit, že výdrž akumulátoru možná není to nejdůležitější, alespoň pro mně ne. Ale u různých značek je fakt hodně rozdílná kvalita GPSky, kdy třeba s Prestigio mobilem tracklog připomínal zubatou pilu, tak Samsung měl záznam plynulý a přesný.
  •  

onelook

To zní také zajímavě. Já znám jen HTC, Samsung a Huawei (tedy tři konkrétní modely) a vyšlo to po stránce kvality na stejno.
  •