Poznatky k verzi 3.11.0

Started by otan, August 09, 2015, 21:03:22

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

otan

Zdravím a poslušně hlásím (jsou to drobnosti, ale nedá mi to):
A) pokud se pokusím změnit adresář pro vektorové mapy (na SD kartu) pomocí toho nového menu tak to skončí hláškou že proces neúspěšný (Android 5.1.1). Edit: člověk nemůže všemu věřit - zřejmě po restartu Locus ty adresáře vidí.
B) odkaz na novinky - pokud tapnu přímo na některou novinku tak to skončí na prázdné úvodní stránce, takže je nutné jít do menu, vybrat novinky, přepnout do češtiny... Pokud tapnu na ikonu www tak jsem rovnou na novince (ale stejně musím přepnout na češtinu).

Psáno v Xperia Z3C
  •  

Menion

Díky, 1. bude horší, s tím 2. zkusím něco udělat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

#2
Nová funkcia nastavenie polohy kurzora GPS je zaujímavá a v určitých situáciách praktickejšia ako automaticky posun dole a otáčanie ktoré pri pomalom pohybe prípadne horšom signály GPS je niekedy nevhodné a nepomáha orientácii.

A teraz k použiteľnosti novej funkcie:

Nastavim si vlastnú pozíciu a pohybujem sa. Všetko OK. Prekvapenie nastalo po ručnom pohybe mapou ktorý občas každý potrebuje pozrieť ďalej inde... A kliknutím na ikonu pozícia GPS sa vráti nastavenie na stred! Logicky aj praktický som očakával že to bude tak ako pri automatickom posune dole a otáčaní že sa plocha vráti na predošlú nastavenú polohu. A tak to bude dovtedy pokial znova nepodržím a v nastaveni nezrušim vlastné nastavenie polohy. Apropo volba zrušiť tam je on funguje len ako back alebo krížik na zatvorenie ponuky a nie zrušenie nastavenej polohy.

Prečo sa táto funkcia nespráva intuitívne a rovnako ako posun dole a otáčanie?

Zámerom novej funkcie je predpokladám uľahčiť prácu a nie to že nastavenie je potrebné naštartovať opakovane dookola po každom pohnutí mapou. To si ju mozem rovno posunúť kam chcem a nemusím to zdĺhavo nastavovať keď sa to zruší po každom dotyku na mapu.

Funkcia užitočná no v momentálnom stave nepoužiteľná ;-) Jedine ak by niekoho bavilo nastavovať ju stále znova a znova. Mňa to prešlo asi po 4. znova nastavení :-D

Je to chyba alebo zámer alebo len zabudnutý detail? Alebo iný dovod?

Edit doplnenie:
samozrejme očakával by som pri tej vlastnej pozícii samozrejme aj funkcionalitu ostatných funkcií ktoré sa viažu na pozíciu kurzora ako smer, meranie vzdialenosti, spojnica GPS atď.
Potom to bude plnohodnotná funkcia ;-)

A ešte som zabudol :-)
Funkcia posun dole aj otáčanie mapy funguje aj bez GPS a kvoli tejto novinke musím ísť na balkón polapiť nejaké tie satelity aby som ju mohol skúšať. Ostatným funkciách stačí sieťové určenie polohy táto trvá na GPS ináč nič nebude :-D
  •  

Menion

Zdravím,

funkce je první nástřel. Osobně něco takového nevyužívám a nevidím pro ní tak velký užitek, proto není vypilovaná k dokonalosti ale je udělaná jak je a čekám na nějakou zpětnouv azbu jestli o fci bude zájem nebo ne.

Celý nápad je diskutovám zde: http://help.locusmap.eu/topic/flexible_map_center

Doporučuji zapnout "hold map center", pak bude dávat tato fce větší smysl
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Dik za radu s tým hold center ;-) Sčasti rieši vyššie popisovanú (ne)funkcionalitu.
V kombinácii s voľbou držania sa stredu použiteľné :-)
  •  

rolfovo

Můžu taky nareportovat chybku? Jedno video to řekne líp než tisíc slov ;-)
https://youtu.be/ydztsU4E5JA
  •  

Menion

Díky za video, nicméně tady bohužel nepomůže. Zkouším to u sebe a nic takového se mi neděje. Tobě se to děje u všech adresářů nebo jen toho GPX? Nicméně můžu požádat o log? ( http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:how_to_create_debug_log ), děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Mipitu

Ahoj, dnes jsem aktualizoval Locus Pro na nejnovější verzi 3.11.2. Bohužel, po spuštění se na vteřinku objeví okno s načítající se mapou, ale hned zmizí a aplikace spadne. Vůbec se nespustí, zkoušel jsem vypnout a zapnout telefon, leč bez úspěchu. Mám android verze 5.0.2. Co s tím? Dá se nějak bezbolestně vrátit na předchozí verzi? Díky za radu.
  •  

Menion

Zdravím. Omluva za trable. Zkus prosím přes Google Play aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat, jestli to pomůže.

Pokud ne, poprosím o log: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:how_to_create_debug_log

Děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Mipitu

Ahoj, tak já nevím, zařídil jsem se podle tebe, odinstaloval jsem aplikaci a pak znovu nainstaloval. Zatím to vypadá, že aplikaci chodí, jenže jsem přišel o offline mapy (osm.paws.cz), které mám na externí kartě. Tedy, ty tam pořád jsou, jenže Locus je nevidí a když mu chci ukázat cestu pomocí "+" a pak zvolím "Přidat externí mapy" tak mám jen možnost "Přidat nový soubor/Adresář" a odsud se dostanu jen do interní karty. Jak Locusu řeknu, kde má další offline mapy najít? V předchozí verzi programu se mi to nějak povedlo. Díky za radu.
  •  

Menion

fajn, jsem rád že hlavní problém vyřešen, v to jsem doufal.

Mapy ... v tom dialogu kde si vybíráš cestu, tam nevidíš nahoře dvě tečky které umožní vyskočit o adresář výše? Měl by jsi být schopen se dostat až do rootu telefonu a pak jen najít ten správný adresář kde je karta. Nejčastěji někde pod "mnt" nebo "sdcard".
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

Quote from: menion on August 13, 2015, 08:26:16
Díky za video, nicméně tady bohužel nepomůže. Zkouším to u sebe a nic takového se mi neděje. Tobě se to děje u všech adresářů nebo jen toho GPX? Nicméně můžu požádat o log?

Díky za odpověď. Děje se to u všech adresářů, log jsem dal tu:
https://drive.google.com/file/d/0Bwlr_MJx8Iq0ZS1lR2pOQXVwQjA/view?usp=sharing
  •  

Dan S.

Mám dotaz k nové verzi 3.12. Šlo by přidat do Locusu i cykloserver.cz stejně jako je to s gpsies.com? Přece jenom tras v ČR je více na cykloserveru.
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím,

přidání nějakého webu není jen tak. Snaha o něco takového ve spolupráci s firmou SHOCart byla, nicméně vody utichly. Uvidíme tedy časem až konečně zprovozníme problematické mapy. Nicméně moc bych s tím nepočítal.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

to znamená, že mapy Shocart by se nakonec v Locusu objevily a daly nakupovat? Už jsme to spolu řešili cca rok zpět a vím, že je problém na straně Shocartu.
Locus Pro
  •