Výpočet trasy

Started by TomF, March 03, 2015, 00:05:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TomF

Ahoj, škoda, že je u volby výpočet trasy autem možnost výběru pouze nejkratší / nejrychlejší a není na výběr "něco mezi", což je v některých navigacích označované jako trasa ekonomická. Ale to je zřejmě podle možností MapQuest. Můj dotaz směřuje k tomu, jestli by se nedala při výpočtu zvolit možnost Porovnání, kde by se na jedné obrazovce objevily výsledky obou možností (nejkratší / nejrychlejší) - tedy délka a čas + použité nastavení (dálnice / zpoplatněné / nezpevněné). Pokud by byla i přímá volba spuštění vybrané možnosti trasy bylo by to dokonalé :).
  •  

Menion

Zdravím,

možnost "ekonomická" mi též občas chybí, nicméně pokud poskytovatel možnost nenabízí, nemůžu sloužit aneb jak píšeš.

Porovnání více vypočtených tras je určitě hezká věc, nicméně obávám se že i trošku pracná. Šlo by umístit nápad na Locus help-desk ideálně v anglické verzi? Myslím co hledám, že takový nápad tam ještě není - help.locusmap.eu , děkuji.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

TomF

Tak jsem námět umístil na Locus help-desk v anglickém překladu od Marplet.

Ještě bych měl dva malé dotazy:
- jeden k záznamu stopy: Momentálně lze nastavit časovou prodlevu záznamu bodů stopy (track) pro chodce / kolo / automobil. Nebyla by možnost provést záznam stopy částečně automaticky - tedy časová prodleva záznamu bodů by byla závislá na rychlosti pohybu - např. pohyb do 6,0 km/h -> záznam dle nastavení chodec, pohyb 6,1 - 40,0 -> záznam dle nastavení kolo, od 40,1 výše -> dle nastavení automobil? Garmin má v automatickém režimu ještě reakci na změnu trasy (při stejné rychlosti se v oblouku zvyšuje počet zaznamenaných bodů), ale tohle už bude jistě programátorsky hodně náročné.

- druhý dotaz se týká POI, není nijak důležitý, jen by mě zajímalo, proč u obrázků pro označení POI v knihovně Garmin chybí ikonka nenalezeného a nalezeného podkladu. V Garminu (např. Oregon) jsou spolu s ostatnimi ikonkami v knihovně zobrazenými. Mohu je tam sám nějak dodat? 
  •  

Menion

Zdravím,

- ad záznam trasy - myslím, že to je podobný problém jako tvůj předchozí dotaz. Tedy vytvořit nějaké automatické přepočítávání případně optimalizaci v závislosti na rychlosti možné je, nicméně užitečnost pro více lidí nedokážu soudit a pracnost v tomto případě převyšuje několik hodit, takže opět jedině help desk s nadějí na více hlasů.

- POI ikony: sada Garmin ikon je v Locusu zabudovaná, tzn. přímo tato sada měnit nejde. Pokud máš ikony jako obrázky které tam chybí, pošli a rád je tam přídám. Jinak si lze vytvořit sadu vlastní. Některé jsou v Locus Store, takže tam je lze stáhnout, případně tady máme postup jak na to: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:customization:folder_icons
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •