Aktualizace 3.3.0 - problémy, chyby

Started by Dan S., October 04, 2014, 13:48:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan S.

Měl bych k nové aktualizaci pár připomínek/výhrad:
- nahrávání trasy
Mám nastaveno, že nahrávána trasa má červenou barvu a složka, do které ji poté uložím má černou barvu (používám proto, abych odlišil aktuálně nahrávanou trasu od další zobrazené trasy). Před aktualizací to fungovalo tak, že po ukončení nahrávání trasy a uložení do složky se barva trasy změnila z červené barvy na barvu té složky, do které jsem ji uložil. Tzn, že nahrávána trasa byla červená a po uložení se změnila na černou. Teď po aktualizaci je pořád nahrávána trasa červená (to je OK), ale po ukončení nahrávání a uložení zůstává pořád červená. Trasu musím editovat a nastavit tam, že chci použít "styl zobrazení složky" (i u všech dalších nahrávaných stop).  Takhle to je úmyslně nebo je to chyba v aplikaci? Přimlouval bych se za původní chování aplikace.
- Po uložení nahrávané trasy se zobrazí hláška "Definovaná oblast není platná" s oranžovým podbarvením. Tohle znamená co? Nějakou chybu v nastavení? Po aktualizaci jsem v nastavení nebyl a před aktualizací to nedělalo.
- Ještě bych se přimlouval za možnost starého zobrazení seznamu stop ve složkách. Když mám totiž v složce hodně tras, tak hledání je v současném zobrazení nepřehledné. Jinak informace navíc u nahraných stop jsou super, hlavně ty kola (5,10,..km).
Každopádně jinak naprostá spokojenost s aplikací.
Locus Pro
  •  

babi

Ahoj, přidám jednu chybku:
Při řazení bodů v kategorii podle jména se neberou v potaz číslovky. Mám-li tedy třeba na začátku každého jména číslo (mám kategorii pro turistické známky) tak je nejsem schopný správně seřadit. Vypadá to, že se na tvrdo porovnávají znaky na i-té pozici.
Mohl bych poprosit o opravu? Děkuji.
  •  

Menion

Zdravím Dane,

upravil jsem ukládání tras a to tak, že to jestli jsi si vybral "Styl složky" ano nebo ne, bude automaticky použito při dalším ukládání. Tak nebude potřeba žádného nastavení.

Za chybovou hlášku omluva, opraveno.

Na styl zobrazení tras v seznamu - zatím si nikdo kromě tebe nestěžoval, takže uvidíme jaké budou reakce na nový vzhled.

@babi: můžeš mi prosím dát příklad jmen tras a jak se ti ve výsledku seřadí podle jména? Žádná magie se tam totiž nedělá a měly by se řadit korektně jako jakýkoliv jiný text
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

#3
Dík za odpověď.
Kde najdu to nastavení, aby se mi zaznamenaná trasa zobrazila ve stylu složky (viz moje první připomínka v prvním příspěvku)? Po ukončení záznamu trasy a při ukládání mám pořád barvu čáry ala záznam trasy a musím v editaci čáry nastavit "Styl složky", takhle to je ale při každém uložení nové zaznamenané trasy, Locus si nepamatuje poslední nastavení.
Viz screenshot při ukládání zaznamenané stopy a šedý " styl zobrazení složky"
Locus Pro
  •  

Menion

tím "upravil jsem"  jsem myslel dneska ráno takže to tak bude fungovat až v další verzi

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Locus Pro
  •  

babi

Například:
113 - bod x
87 - bod y
A seřazené to je jak jsem napsal. Vždy se tedy porovnávají čísla/písmena na stejné pozici. Logicky by menší číslo mělo být první než větší.
  •  

Menion

no tohle bude trošku horší.

Pokud si stejné soubory zobrazíš v klasickém průzkumíku či jiném programu, pak věřím, že budou seřazeni stejně. To co ty chceš je, aby Locus poznal že nazačátku jména je čislo a následně seřadil soubory podle tohoto čísla. Takhle to ale standartně nikde negunguje.

V tomto případě je potřeba dodržovat konstantní počet cifer. Tzn. například napsat 087 a ne jen 87. Pak bude řazení správně (podle očekávání).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

Jo, s tím souhlasím.
Každopádně algoritmus pro tohle není nic složitého. Spíše záleží, či to budeš chtít přepsat, nebo ne,)
  •  

Menion

není to sice úplně standartní, nicméně zkusme to ... takže v další verzi
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

Kdyby byli všichni vývojáři jak ty, to by bylo na světě krásně ;) Děkuji!
  •  

Menion

díky přijímám až vše bude fungovat jak má a nebude to mít žádný vedlejší neplecho-efekt :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Zdravím,
Chcel som pozrieť avizované zmeny pri auto zoom...
Nastavenie, Mapa rozšírené, Povoliť auto zoom a tam v popise že na základe nižšie uvedených atď.
No žiadna ďalšia možnosť  tam nie je. Funguje len fajka áno/nie. Nižšie sa ísť nedá a ani ďalšie nastavenia na tomto mieste nie sú.

V starších verziách bolo tuším tu niekde to nastavovanie rýchlosti a mierky mapy.
Alebo to bolo niekde inde tak nelogicky umiestnené lebo som to tuším musel nájsť niekde inde.
Teraz to nemozem nájsť nikde.
Zle hladam alebo tie nastavenia chýbajú?
  •  

Menion

Zdravím,

v aktuální verzi zůstal špatný popis. Auto-zoom je nyní zcela automatický. Dopodučuju vyzkoušet a uvidíš.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Auto zoom funguje uspokojivo. Dik za odpoved.

No zistil som ze nefunguje otáčanie mapy. Ani zobrazenie pohladu.

Apropo to nefunguje len mne alebo tuto výbornú funkciu nikto nepoužíva že to ešte nikto nepísal?
  •