Solver addon pro Locus

Started by Pcmann, September 19, 2014, 10:24:21

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pcmann

Ahojky,
Prosím najde se někdo kdo používá tento addon pro výpočet multin nebo mysterek a nenapsal by stručný návod jak tento addon používat. Video  jsem shlédl už několikrát, ale moc moudrý z něho nejsem a stále se mi nedaří addon rozchodit.
Nebo nenašel by se někdo kdo by tento addon přeložil do češtiny? Moc děkuji za pomoc.
  •  

dvzd

#1
Video jsem neviděl, ale řekl bych, že žádný návod ani není potřeba, je to dost intuitivní. Do addonu se dostaneš přes tu volbu "Calculate". Pokud je v listingu nějaký vzorec, který se v addonu v kartě Listing automaticky označí, ty na něj klikneš a přehodí tě to do karty Waypointy, kde vybereš správný waypoint (např. Final), pod kterým se má vzorec vypočítat, nebo si takový waypoint vytvoříš jako nový. Musíš to udělat zvlášt s oběmi souřadnicemi, nepřenese to najednou oba vzorce. Pokud v listingu vzorec není nebo ho owner napsal tak, že ho addon neidentifikuje, dá se do karty Waypoint vytvořit (opsat) vzorec přímo do waypointu Final ručně, nebo na kartě listing označit vzorec ručně a přenést ho do waypointu a pak ho tam třeba upravit. Ta třetí karta jsou proměnné, kde jen dosazuješ zjištěná čísla k proměnným. Proměnné to buď identifikuje a vytvoří automaticky, nebo si je sám můžeš vytvořit. Po dosazení proměnných to vypočítá souřadnice Final waypointu automaticky. Je možné, že to zkoušíš na keši, která má nějaký problém v listingu a nejde tam označit vzorec, popř. to vzorec nesprávně pochopí. Někdo např. používá písmeno "x" v listingu jako znaménko pro násobení a addon to třeba pochopí jako proměnnou "X". Zkus jinou multi keš a uvidíš, že to půjde, až to pochopíš, tak ti to půjde i na té multikeši, kde ti to předtím nešlo.
  •  

Pcmann

Ahojky,
Díky dvzd za stručný popis, pomohlo to. Vyzkoušel jsem u několika multin a mysterek a šlapalo to. Jen ve vzorečku, kde násobení bylo x jsem to musel opravit na hvězdičku. A ještě mi to nebere tyhle souřadnice:

N 49°(H+L).(A*L+E*I-M-1)(B*J+C*G-H*K+D+E-1)(A*K*M*D-C*F*G*B-4*G*F)
E 16°(G-I+L).(A*K-B*E*M)(K*M*C-C*D*B*M+B*D*I*L)(C*D*J+A*F*K-H*G*M+2)

kde za jednotlivé neznáme si můžeš dosadit 012345..... Pokud se ti ji podaří v Solveru rozluštit, můžeš napsat jak jsi postupoval. Díky
  •  

dvzd

Pravděpodobně chybí mezera za stupni.
N 49° (H+L).(A*L+E*I-M-1)(B*J+C*G-H*K+D+E-1)(A*K*M*D-C*F*G*B-4*G*F)
E 16° (G-I+L).(A*K-B*E*M)(K*M*C-C*D*B*M+B*D*I*L)(C*D*J+A*F*K-H*G*M+2)
  •