Mapy KCT - Trasa s.r.o.

Started by sundsval, September 19, 2014, 10:21:22

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sundsval

to Menion
Ahoj, jen dotaz ohledně map KČT. Netušíš, jestli by je vůbec napadlo jít s digitální kůží na trh? Předpokládám, že se toho asi bojí jak čert kříže. Nějaká spolupráce by s nima nebyla možná, aby se ty mapy daly koupit do Locusu? Vím, že před deseti lety měl snahu p. Štádler to nabízet do Touratechu a Path Away, ale postupně to usnulo.
KČT neprovozuje ani online mapový server, tak předpokládám, že to chtějí uvolňovat lidu jen v tištěné formě i když jsme již v 21 století. No chápu, že když nemohli po roce 2005 používat vojenské mapové podklady, museli si to kompletně předělat na podklady ze ZM, tak s tím měli asi dost práce a asi by o to zlaté tele v divoké internetové džungli nechtěli přijít.
Nicméně turistické trasy by měly být asi nejpřesnější od nich, předpokládám, když je značkují, tak je snad i zaznamenávají pomocí gps a turisticko-vlastivědný obsah taky není špatný.
  •  

voldapet

Ahoj,

vezmu to zas za meniona, který má trable s internetem. Pravda je taková, že jsme KCT vůbec nekontaktovali, protože jak sám říkáš jejich mapy v elektronické podobě neexistují. Mám pocit, že určité oblastní organizace KCT nabídli GPS trasy pro OSM mapy. Respektive obráceně - některé oblastní KCT poskytly trasy na základě žádosti od OSM komunity.  Nicméně dávám si tedy do úkolníčku kontaktovat KCT s dotazem na prodej jejich map přes Locus.
  •  

sundsval

Předpokládám, že jejich stanovisko bude zamítavé z důvodu obav o nelegální šíření mapového díla, pokud se dostane do elektronické podoby. Navíc si myslím, že z jejich strany to nebude ani možné provést technicky bez případných investic do HW a SW. Nakonec vzhledem k pravděpodobnému věkovému průměru ústředí KČT a dosud neexistující elektronické podoby jejich map formou mapového serveru, jim asi bude naše idea značně vzdálená a těžko pochopitelná.
  •  

babi

Chlapi, ono je krapet problém v tom, že pán, který se o to staral před časem umřel. Tedy se řešilo co se bude dít dál. Od předsedy naší oblasti jsem dostal info, že se digitální mapy chystat budou. Ale více k tomu momentálně nevím. Takže se musí čekat.
  •  

sundsval

Díky, je pozitivní, že se o tom uvažuje. Kdyby bylo později nějaké další info, tak sem s ním.
  •