Mapy od Shocart

Started by Dan S., July 10, 2014, 15:50:20

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan S.

Kdy se v Locusu dočkáme nákupu map (cykloturistických) od Shocartu?
Přes cykloserver.cz to už nejde (přesměruje to na phonemaps.cz) a momentálně není jak si legálně koupit tyto mapy.
Dík za odpověď.
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane,

bohužel se nám to trošku komplikuje. ShoCart se snaží prosazovat své řešení, což znamená cca 20 MB dalších dat pro Locus jen aby fungovaly jejich mapy (proto mají PhoneMaps 50 MB), tak hledáme řešení protože do toho se mi moc jít nechce. Takže původní záměr mít jejich mapy v Locusu už v červenci se možná protáhne do srpna.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

drachouk

Jak to vypada? Stale nejde stahnout si mapy od ShoCartu? Kdyz jsem to delal pred cca 40 dny, tak to slo normalne. V sobotu jedu na tyden na Slovensko, chci si stahnout mapy ted a nejde to. SmartMaps jsou dost drahe a Freemap Slovakia  nestoji za nic.
  •  

Menion

Zdravím,

stále nejde ... pánové (případně dámy), omluvte mou neschopnost udělat to rychleji, ale myslím že budeme rádi pokud se nám to povede během srpna. Bohužel ..
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

Ahoj, využiju tohle téma k následujícímu dotazu. Koupil jsem si oblast mapy od Shocartu v Locusu, kde jsem zjistil, že po zakoupení mapy se např. nezobrazuje úsek žluté turistické značky, viz. obrázky. Když jsem měl načtenou mapu v Locusu online, tak tam ta značka byla a poté co se stáhly všechny dlaždice a mapa se uložila, tak v uložené mapě není. Není mi to jasné, předpokládal jsem, že to co vidím, tak jsem si snad koupil. Mapa se snad stahuje ze zdroje, který se zobrazuje online. Nebo ne? Kde se vloudila chybička? Měl jsem záměr, že mapu si koupím, abych ji pořád nemusel kešovat a vidím, že v ní nakonec není vše jako v online verzi. To nepotěší.




  •  

sundsval

Sám si odpovím, že řešení se jmenuje MOBAC. Tu žlutou čáru tedy už mám a jsem spokojenej.
  •  

voldapet

Ahoj,

mobac je možná řešení, ale je to spíš jen důsledek neschopnosti nabídnou vhodným způsobem SHOCart mapy v Locusu. Chyba je možná částečně na naší straně, možná na straně SHOCartu. Stále totiž teprve dojednáváme, jak jejich mapy nabízet a bohužel je postup velmi pomalý. Nicméně problém je způsoben tím, že data která se stahují do Locusu, SHOCart už půl roku neaktualizuje.
Prosím tedy o trpělivost - snad se co nevidět někam posuneme...
  •  

sundsval

Ahoj,
díky za informaci, teď už je to jasné.
Přimlouval bych se za to, abyste s nimi korektně dojednali prodej jejich map v Locusu. Myslím, že v našich krajinách je to dost důležitá mapa a navíc všeobecně známá z tištěné verze a pro cyklistiku myslím zatím nepostradatelná. 
  •  

voldapet

jj toho jsme si vědomi. I když např. SmartMaps jsou většinou lépe aktualizované než SHOCart...
  •  

Bucky Kid

Já bych s tím nesouhlasil. Když jsem se ptal u poskytovatele map od SHOCartu tak mi řekli že se jejich mapy aktualizují průběžně zatímco SM jednou za rok. Toto mi napsali
Mapy se digitálně aktualizují kontinuálně v redakci vydavatelství SHOcart, na server se nahrávají 1x měsíčně.
  •  

Menion

Quote from: Bucky Kid on September 24, 2014, 10:50:20
Já bych s tím nesouhlasil. Když jsem se ptal u poskytovatele map od SHOCartu tak mi řekli že se jejich mapy aktualizují průběžně zatímco SM jednou za rok. Toto mi napsali
Mapy se digitálně aktualizují kontinuálně v redakci vydavatelství SHOcart, na server se nahrávají 1x měsíčně.

potvrzuji ;)

EDIT: potvrzuji četnost aktualizací. Nicméně to není informace která koreponduje s kvalitou map. O té se tu nebavíme.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

Porovnání kvality je asi subjektivní a dle vkusu každého soudruha. Mám v Locusu smartmaps a pravidelně kupuji aktualizace map od nejpodrobnějších měřítek a používám zároveň shocart a musím říct, že většinou pro biking mi připadají kvalitnější mapy ze Zádveřic, pokud si ji zrovna nestáhnu přes půl roku neaktualizovanou  :(. Navíc přes shocart můžu dát overlay global heatmap od stravy a přesvědčit se, jestli opravdu ty cesty a cestičky na mapě jsou i ve skutečnosti.
  •  

aramej

Dobrý deň. V locuse som si kúpil 500 LoCoins myslel som si že za ne si kúpim mapy od SHOCart ale vyblafla na mňa táto hláška. To myslia ako vážne, veď to je dva mesiace pre boha? Poradíte nejakú kvalitnú alternatívnu mapu na cykloturistiku.
  •  

voldapet

Dobrý den,
akorát ladíme posledední body smlouvy mezi Locusem a SHOCart. Toto okno informue, že se v červenci pravděpodobně změní způsob distribuce SHOCart map. Nicméně stále si nyní můžete mapu koupit/stáhnout. Stažená mapa Vám bude fungovat nezávisle na budoucích změnách.

  •  

aramej

No praveže by som ju aj kupil ale v Locuse to nejde...  Je aj iny sposob ako ju kupit a vlozit do locusu?
  •