Locus vs Garmin

Started by Čelda, June 10, 2014, 11:27:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Taxemse po letech používání Locusu stal za velmi výhodných podmínek majitelem zánovního Garmin Oregonu 450. Garmin - co může být lepšího na poli turistických navigací ?? Původní ceny za tyto přístroje se (v závislosti na obsažených mapách) dostaly klidně někam mezi 10 - 15 tis. Kč !
A moje dojmy, poté, co jsem si začal hrát s Garminem ?

  • Bezva hardware - vodotěsný, částečně nárazuvzdorný, možnost měnit baterie "téměř za chodu" s následným navázáním tracku  :)
  • Celkem přesná GPS pro potřeby keškolovu
  • Velmi podrobné a odpovídající turistické mapy pro ČR (je tam "každá lesní cestička" a sedí to !)
  • Zajímavý princip displeje, který je ve stínu blbě vidět, ale čím je prudší slunce, tím je lépe vidět !
Tím výčet výhod Garminu končí.  :o Ve všem ostatním na celé čáře vyhrává Locus !!!  :D  8)
Nechápu, jak někdo může zaplatit za Garmin tak šílené peníze ! Počet waypointů v paměti omezený, načítají se při startu, nedají se vybírat z různých GPX (nutno prohodit v PC). Podpora pro multi/mystery keše chabá - pomocné waypointy tam sice jsou, ale bez jasné vazby, ke které keši patři. Pohyb po mapě nemotorný - když jsem někde ještě daleko a naviguju k nějakému bodu a chci se honem rychle podívat do okolí toho bodu a pak zase zpět na pozici GPS, je to pekelně neohrabané. Pokus o autonavigaci taky bída, Eliška v Locusu ji taky strčí do kapsy (a to je to jen "taková funkce navíc"). Že bych bez PC nebo vyndání paměťové karty nějak v terénu zasahoval do souborů uvnitř Garminu nějakým správcem souboru ? Utopie ... Atd atd ...

Takže sečteno a podtrženo: Kdyby existoval nějaký pořádný HW určený pro Locus - něco jako malý outdoorový nezničitelný "tablet" (? 5 palců) pro Android s obrovskou výdrží (popř. bateriemi určenými pro rutinní výměnu v terénu), s přesnou GPS, elektronickým kompasem a microSD slotem - tak Garmin zkrachuje !!!  :o
Neuvažujete o tom, zadat si někde v Asii výrobu něčeho takového, vysloveně optimalizovaného pro Locus a tady to prodávat za zlomek ceny Garminu ?  ;)

P.S. Zdá se, že i Garmin už to pomalu začal chápat, že mu ujíždí vlak a poslední GPS jsou už pod Android:
http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/dotykove-rucni-gps/monterra-serie/monterra-europe.html
Ale ta cena !!!  :o

Locus rules !!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  •  

Bucky Kid

Quote from: Čelda on June 10, 2014, 11:27:39
Takže sečteno a podtrženo: Kdyby existoval nějaký pořádný HW určený pro Locus - něco jako malý outdoorový nezničitelný "tablet" (? 5 palců) pro Android s obrovskou výdrží (popř. bateriemi určenými pro rutinní výměnu v terénu), s přesnou GPS, elektronickým kompasem a microSD slotem - tak Garmin zkrachuje !!!  :o
Neuvažujete o tom, zadat si někde v Asii výrobu něčeho takového, vysloveně optimalizovaného pro Locus a tady to prodávat za zlomek ceny Garminu ?  ;)
Já bych to jednoúčelové Android zařízení v pouzdře Garmina a za přiměřenou cenu taky uvítal, hlavně pokud by mělo vychytávky jednoúčelových navigací (dlouhá výdrž baterek a snadná výměna, připojitelnost ANT+ senzorů) tak je to jasná volba. Zrovna se mi před časem rozbil budík na kole tak jsem začal uvažovat o nějaké navigaci od Garmina (Montana 600 Cyklo) jako možné náhradě, ale ty ceny dost odrazují, hlavně když uvážíme že velkou část tvoří mapy které se do Locusu dají jednoduše stáhnout MOBACem.

Quote from: Čelda on June 10, 2014, 11:27:39Locus rules !!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Jójo jó :D
  •  

Robin99

#2
I translated this topic using google translate and I must admit Čelda is 100% right. Sorry I will be write in English ;) I completely don't understand people who is buying a Garmin devices (without android firmware). They are expensive and lack of functionality. Locus is the winner, there is no doubt. So if Locus is "a must have" application, there must be a device with android os. We have choice, for example:
Garmin device: http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/dotykove-rucni-gps/monterra-serie/monterra-europe.html
with a such crazy price  :o 
or
http://www.g-shockzone.com/content.php?405-G-zOne-TYPE-L-G-Shock-smartphone-released-2013.
Somebody who want Garmin in this case is out of his mind ;)
  •  

Čelda

#3
2 Robin99:
Wow, I am impressed that I have written such an interesting comment that it was for someone not speaking Czech worth  translating and decoding  :) I can speak English too but I was afraid of not being expressive  :) enough if I had used English.
Anyway it seems you have understood the meaning of my Czech comment very well.
I followed your link about a HW tip - interesting, however a 1800 mAh battery is still not the right boost.  ;)
  •  

ohgood

i bet the developers of Locus would be very proud, they are being compared to a multi-million dollar company, and considered BETTER.

congrats guys/gals, it really does kick ass !
  •  

Menion

Thanks guys, nice reading :-)

Send over Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •