Navigace - upozornění na sjetí z trasy

Started by Vladimír Kotas, June 02, 2014, 21:11:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladimír Kotas

Dobrý den,
chci se zeptat, zda navigace funguje i tak, že při sjetí z naplánované trasy mě na to upozorní. Např. iGo co  mám v autě - otočte se, přepočítávám trasu....
Zatím jsem vyzkoušel naplánovat trasu v mapy.cz, importoval jsem stopy gpx a pustil navigaci. Při sjetí z trasy jsem nebyl upozorněn.
Děkuji za pomoc
  •  

Čelda

Ano, Locus to umí, ale uživatel si to musí zapnout:
"Nastavení - Navigace - Oznámení Mimo trasu"
Mně se osvědčilo pro auto nastavení na 60 m.

Pokud nepomůže toto nastavení, tak ještě obdobné nastavení v "Nastavení - Navádění - Oznámení Mimo trasu"

On totiž Locus rozlišuje mezi "plnotučnou autonavigací" = navigace a jakousi zjednodušenou nebo jen k jednomu bodu = navádění.
  •  

Vladimír Kotas

Tak už mě to také upozorňuje na sjetí z trasy, ale pouhým pípnutím. To když pojedu na kole, tak to možná ani neuslyším.
  •  

Čelda

Tak si tam dej nějaký jiný, libovolný zvuk ! Já třeba tam mám gong.
  •  

Vladimír Kotas

S Locusem se teprve seznamuji, nějak netuším, kde se dá změnit tón ohlášení sjetí z trasy.
  •  

Menion

ono to možná není na první pohle jasné. V nastavení jsí pravděpodobně zapnul notifikaci jen tím on/off přepínátkem že? Tak klikni vedle toho přepínátka na tu řádku. Otevře se ti celé velké okno s nastavením.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Vladimír Kotas

aha, kliknout tam by mě nikdy nenapadlo :-), díky, paráda, funguje. Ještě by to chtělo plánovat trasu bez nutností připojení k netu a bude to geniální.
  •  

Bucky Kid

I offline plánování tras funguje Vyhledej si Brouter. Na turistiku a kolo to ale moc není.
  •  

Pcmann

Ahojky,
Šlo by prosím do navigace přímo umístit  nějaké vybrané zvuky (gong, zvonění, sirenu atd.). Nebo tyto zvuky umístit do obchodu odkud by se daly stáhnout a nainstalovat? Děkuji.
  •  

Menion

no na to offline hlavně doporučuju podívat se tady http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4036.0

na kolo/pěší už to krásně funguje

Jinak zvuky - myslíš jako gong na zatoč vlevo, dva gongy na zatoč vpravo? :). Bohužel takové žádné k mání nemám ani nemám vlastního zvukaře.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •