Aktualizace 2.19 a 2.19.1

Started by renegades777, March 03, 2014, 16:41:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

renegades777

Mám prosbu.
Delší čas jsem používal locus 2.17. Po delší době, kdy jsem pak locus nepoužil, jsem jej zaktualizoval na 2.19 a pak 2.19.1 a změnily se mě body poi a to body germin a částečně i ostatní a vyhledávání značek se značně spomalilo což jsem zjistil až dnes, protože jsem locus pak opět nepoužíval. Změnily se tak, že byly zvětšené, kostrbaté, rozmazané a jiné znaky a barvy. Po přeinstalování zpět na 2.17 se vše vrátilo do původního stavu.
Značky, které jsem si vytvoři sám, ty se nezměnily.
Děkuji za odpověď.
P.S. Nějak to zmizelo a tak to píši znova.
To zpomalení se u mě děle, když chci dát ikonu k bodu, nebo ji změnit.  To vyhledávání ikony  se načítá velmi pomalu u nové verze a je velmi trhané.
Jinak velmi děkuji za odvedenou práci.

Sem vložím skopírované odpovědi.

Pcmann

Ahojky,
pozoruji to samé co to dělá renegades777. Locus v nejnovejsi verzi 2.19.1 při nacitani Poi bodu se značně zpomalil. U mne to trva při načítání asi 10 tisic bodů kolem minuty i déle. U verzí 2.17. a 2.18 to tak dlouho netrvalo a mel jsem ten samý pocet bodů. Byla by moznost se vrátit k nektere předešlé verzi dokud se to nacitani nezlepší. Používám plnou verzi Lotusu a děje se to na telefonu HTC Evo 3. Díky.

menion

Zdravím pánové,

Garmin ikonky jsem byl nucen vyměnit, protože ty staré byly značně nekompletní. Více jak polovina standartních ikonek chyběla, takže se stávalo že importované soubory obsahovaly defaultní "hnědé i", namísto ikony. Nicméně do další verze jsem sadu vyměnil ještě za jednu novější, tak snad ikonky budou vypadat o malinko lépe (rozdíl moc velký není)

Ohledně zpomaleného načítání - co přesně mám udělat abych narazil na stejný problém?

Pcmann

To pomalé nacítání se deje pri zapnutí Locusu, kdy se inicializují mapy a predchozí stav. Po nactení pak jiz beha Locus normalne.

Renegades777

Jak jsem dopsal na začátku, tak se změnila velikost, tvar a zobrazení. Je to bohužel trochu i rozmazané.Rozlišení obrazovky MT 800x480.
  •  

renegades777

P.S.
Mám dojem, že jsem asi předchozí příspěvek omylem smazal. Nenašel jsem tlačítko přidad. Teď se tam objevilo. Tak se omlouvám.
  •  

Menion

v pořádku

Nicméně

- ad Garmin ikony - psal jsem výše. V další verzi snad budou o trošku lepší ale důvod proč jsem je změnil jsem už psal. Nebylo vyhnutí

- ad načítání. Zapnul jsem si cca 20k bodů a rychlost načtení obou verzí je v podstatě totožná. Pokud máte oba problém s načítáním, není tam zřejmé co se tak dlouho načítá? Jestli opravdu data z data > body/trasy nebo něco jiného? Například nějaké soubory z data > Položky?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

renegades777

Myslím tím, že když přidám nový bod a k němu chci dát označení (např hrad), tak problém je v tom, že velmi dlouho trvá, než se načtou ty nové ikony a pak, když v nich listuji, tak se načítají, ale velmi pomalu a jsou částečně rozmazané.Ty původní, které tam byly, tak byly krásně čitelné a menší.
Např. ten špendlík je takový neůhledný nesouměrný k ostatním ikonám (vyčuhuje svou velikostí). Chtělo by to, aby ty nové ikony, tak trochu zapadly k těm standartním a nějak se příliš velikostně neodlišovaly.
  •  

Pcmann

Nevím co se stalo, ale po práci jsem si byl odlovit jednu kesku a po spustení Locusu nacítání probehlo rychle tak jako dríve. Nic jsem pritom nemenil a velikost POI bodů je stále stejná. To samé probehlo i pri opakovaném spustení Locusu. Takze muj problém se tak nejak vyresil sám.
  •  

Pet55

Zdravim. Mam takyto dotaz. Tiez som dlhsie pouzival 2.17 a tento vikend som si aktualizoval na poslednu verziu. Dovtedy sa mi fotografia urobena pomocou "pridat novy bod fotografiou" ukladala do "photo_poi". Teraz sa mi takto urobene fotografie ulozili do "media - photo". Chcel som mat vsetky fotky z vyjazdov pokope, tak som si tie z "photo_poi" presunul k novym do "media - photo". Teraz mi ale pri otvoreni bodov, ktore mali predtym prilohu/fotografiu ulozenu v "photo_poi" tuto prilohu/fotografiu nenacita, lebo sa subor/subory presunuli. Ako teraz postupovat? Musim pracne vsetky prilohy nacitat nanovo z "media - photo"? Ani neviem, ci to budem vediet vsetko identifikovat...
Chcem mat vsetky fotky pokope, aby som ich mal aj v prehliadaci fotografii (QuickPic) v jednej zlozke.
Dakujem za radu.
  •  

Menion

@renegades: rozumím, nicméně jak jsem psal. V aktuální Google Play verzi, je verze ikonek ze starší Garmin aplikace Basecamp. Nicméně do další Locus verze jsem ikonky aktualizovat a trošku zmenšil, takže snad to už bude OK. S rychlostí načítání toho ale moc nesvedu. Nicméně i na mém starším SGS 2, je to celkem svižné.

@Pcmann: perfekt. Kdyby něco napiš, nicméně v 90% případů je potřeba abych měl přesný popis jak problém nasimulovat i u sebe.

@Pet55: zdravíčko. No v nové verzi Locusu přibylo navíc možnost přidat video, zvuk a obecně nějaký soubor. Z toho důvodu se adresáře sjednotili do jednoho velkého adresáře "media" kde to vše je na jedné hromadě. Nicméně staré fotografie stále jsou a fungují ve starém adresáři. Cesta k těm fotkám je ale celkem hluboko zahrabaná v databázi a trošku se bojím, že tohle moc jednoduše nepůjde. Je to pro tebe pravdu tak důležité, mít je na jednom místě?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pet55

ci je to take dolezite - ako sa to vezme :-) Ako som pisal, zjednotene som to chcel pre to, aby som to mal v prehliadaci fotografii pod jednym suborom. Kazdopadne pribudnutie moznosti pridavania dalsich druhov suborov pomocou zlozky "media" je velmi dobre. Mne uz ostava len sa s tym pohrat a nanovo si to ponatahovat.
Len do buducna, ak by sa nahodou umiestnovanie fotografii/videi/atd. menilo, aby sa na toto nezabudlo, resp. mozno keby sa pridala moznost, do ktorej zlozky tieto subory ukladat. Neviem, ci si to predstavujem dobre :-)
P.S.: Locus je super program!
  •