adhoc fotka bodu z místa činu

Started by roze, December 22, 2013, 18:24:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

V editaci bodu je pro mě naprosto skvělá věc - na záložce PŘILOHA si můžu připojit k bodu fotku, kterou navíc můžu pořídit na místě bodu.
Po návratu domů, bych přivítal nějakou možnost vylistovat body, které jsem dnes navštívil spolu s fotkami, které jsem k nim pořídil. Jako jedna z možností mě napadlo pořídit fotku, připojit ji k bodu a bod ihned exportovat do nějaké kategorie pro tento den. Doma pak bych tuto kategorii vyexportoval do KML. Tam bych pak měl fotky provázané s bodem, co?
Nebo existuje něco jednoduššího/rychlejšího? Díky za radu.
  •  

Menion

no pokud chceš využívat přidání fotky, pak by taky stálo za to, přidat si na pravý panel tlačítko "Přidat bod + fotka", které nejdříve umožní vzít fotku a pak následně přidá bod s touto fotkou. No a všechny takové body si dávat do samostatné složky a je to ... nějaké fundovanější řešení mě bohužel nenapadá ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No jo, pravý panel, můj kamarád  :)
I když pro tu svou potřebu postup z panelem nepoužiju - já už body mám v databázi. akorát k nim chci přidávat v terénu fotky. Takže budu přes editaci bodu a přidat přílohu.

Trochu mě zarazilo, že volby 'Kopírovat do/Přesunout do' sice očekávaně nabízí všechny existující složky, ale není zde možnost složku přidat. Čekal jsem, že to bude jako u importu bodů - tam je taky na výběr z existujících, ale je tam možnost založit novou složku. Ale co, prostě musím počítat, že už tu složku musím mít připravenou.
  •  

Menion

no jo, tam totiž není takový ten tzv. spinner - rolovací seznam, kde se vybere jedna položka a pak se ten seznam zase schová. Nicméně už mě na to někdo předtím upozornil - promyslím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •