Ještě autonavigace

Started by Čelda, November 02, 2013, 19:57:40

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Quote from: menion on December 01, 2013, 10:54:57
Ad re-import trasy. Chvilku mi to trvalo ale nakonec jsem an to přišel. Problém je že exportuješ trasu do GPX jako RTE a ne jako TRK (je to zaškrtávací nastavení hned dole u GPX typu). Pokud vyexportuješ jako TRK, pak to bude fungovat jak má.

Souhlasím, že takhle by mělo taky (z principu), nicméně nevím zda to půjde, zkusím ..

Aha. Byl jsem přesvědčený, že to exportuju pořád stejně, ale teď koukám, že nalezenou cestu mezi Prac1 a Prac2 jsem uložil jako TRK, další cesty v příspěvcích výše už jako RTE, takže to asi fakt takto (ne)fungovalo vždycky a reimport jsem zkoušel jen u té první.
Nijak mě to neuráží, klidně to můžu ukládat jako TRK. Ale na druhou stranu, logičtější by mně příšlo to ukládat jako RTE, protože většinou to tak bývá, že TRACK je záznam nějaké již proběhlé jízdy (s uvedením skutečných času), zatímco ROUTE bývá plánovaná cesta. Ale je fakt, že Locus ukládá u každého bodu (nesmyslný) čas v obou dvou případech.

Takhle to popisuje Garmin (a GPX je původně Garminí formát):
https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B67ef9980-50c4-11dc-4ec8-000000000000%7D
  •  

Menion

nejsem si jist jestli RTE je opravdu v pořádku. Protože pod RTE trasou si spíše představím ručně naklikaných 20 bodů přes které chci přejít. Vidíš sám co to v locusu dělá - ta RTE trasa zobrazuje každý bod jako červenou tečku, což určitě není co by jsi čekal. Ty body jen definují tvar té trasy, takže <trk> tag je pro ně v pořádku. Důležité jsou jen ty body, na kterých je nějaká událost. Ty by měly být jako <rte> body, ale kombinovat to nejde, takže jsou jako samostatné waypointy.

No nicméně jak jsi psal, je to celkem jedno. Tenhle problém jsem každopádně opravil, takže v další verzi snad bude fungovat korektně naimportovaná (předtím vyexportovaná) trasa jako rte, tak trk.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •