Import KML/KMZ ; Zobrazení dialogového okna bodu (POI)

Started by eXMarty, September 20, 2013, 15:44:59

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eXMarty

Ahoj,
chtěl bych se zase trošku pošťourat v bodech (POI) - jejich zobrazení a importu z KML/KMZ.

Jednak bych se chtěl zeptat zda je možné ovlivnit zobrazení dialogového okna bodu - jako je například u GC.

Případně bych se ještě chtěl zeptat, jaké tagy v KML použít aby se správně importovaly záznamy do části "Pokročilé" a "Příloha". Tím myslím aby třeba Adresa byla v těch správných kolonkách. Snažil jsem se to odpozorovat při exportu bodů vytvořených v Locusu - ale v exportu je vše v <description> - v CDATA jako HTML. Stejně jako údaje "Vytvořeno" a "Poslední aktualizace". Ikdyž jsem použil
<Placemark><TimeStamp><when>2013-04-19T12:00:00+0000</when></TimeStamp>
pod kterým je to z POI v Locusu exportováno do KML tak datum nepřiřadil, a použil se datum importu do databáze.

Jestli už se to někde řeší díky za nasměrování, případně i všem ostatním za postřehy.
  •  

Menion

Zdravím,
  s takovými tagy je to celkem komplikované, hlavně v případě KML. Doporučuju zkusit export do GPX, spíše než do KML. V GPX by jsi mohl mít většinu parametrů kromě příloh, a možná že i ty, sám teď nevím :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
díky za odpověď - KML, resp. KMZ se mi líbí v tom že můžu zabalit všechny ikony, obrázky a tak podobně do jednoho balíčku a pak jednoduše importovat - to u GPX myslím možné není - nebo je? Kdyžtak mě prosím oprav. Proto sem se zajímal o KML. Kdybys našel nějakou dokumentaci jak nakládáš s jednotlivými taky při importu, budu rád za nasměrování.

PS: ještě bych se zeptal na to ovlivnění zobrazení dialogového okna bodu (u normálních POI je rozdílný oproti GC)

Díky a pěkný den...
  •  

Menion

ano to je pravda, pokud jde o ikony, tak u KMZ je můžeš mít v jednom balíčku. Nicméně zkusil bych to i v případě GPX. Pokud dáš k bodu jméno ikony takové, jak se bude opravdu jmenovat ikonka, která bude u toho gpx souboru a celé to pak zabalíš zipem, mohl by to locus taky zkousnout

jak nakládá locus s jednotlivými tagy ... no tam je toho tolik, že se to snad ani nedá popsat, hlavně u KML :)

dialogové okno pro geocaching je šité na míru právě geocachingu. Pokud by jsi chtěl přiřadit právě nějaké ty adresy a url, pak je na to dobrý opět ten GPX spíše než KML

nicméně situace se má tak, že tohle jsem příliš nezjišťoval. Na druhou stranu je totiž divné, že by KML takovéhle informace nějak jednoduše nepodporoval. Takže pokud přijdeš na nějaký officiální tag který je v KML a locus ho neumí, napiš a rád ho obratem dodělám. KML sám o sobě je celkem komplexní formát a jsem si jist, že spousta i užitečných tagů bude v locusu chybět
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

eXMarty

Ahoj,
tak jen tak pro info sem to zkusil - když sem zabalil GPX do zipu, tak to s importem ikon dopadlo podobně jako u KMZ - vytvořilo to adresář "slozkagpx" v data/import. Jen teda je tu otázka jak se odkazovat na tu ikonu, nebo soubory. Jde to nějak relativně? Nebo je to pak nutno vždy podle konkrétního zařízení a umístění absolutně? Rád bych nějaké univerzální řešení.
Prosím o případnej tip jak odkazovat na ikonu - šlo by udělat balíček zip a pak odkazovat přes jméno? Nebo přímo na soubor (např. PNG)
Jinak teda zkusím nakouknout na specifikaci KML jestli by tam bylo něco vhodného s čím by mohl také nakládat Locus.

BTW: co kdyby bylo v KML např: <locus:icon> (jako to máš řešený u GPX) by si s tím Locus poradit uměl?
  •  

Menion

ahoj,
  ty vlastní tagy do KML bych nechal až jako krajní řešení, snad by to mělo jít i bez toho. Locus podporuje vlastní ikonky pro body. Pokud uděláš balík ikonek, zabalíš to do zipu a umístíš do Locus/icons adresáře, pak bude možné vybrat tyto ikonky k bodům nebo složkám. Stejně tak se relativní odkaz na ně uchová i při exportu do gpx. Nebylo by tohle řešení? mít balíček ikonek v Locus/icons a odkazovat se na něj?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •