Využití map

Started by fricek, November 13, 2010, 16:55:55

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

fricek

Ahoj,
lze mapy stažené v Locus použít v některých z aplikací na geocaching ?
Pokud ano, ve kterých ?

Myslel jsem že jde o format map "TrekBuddy tared atlas", ale koukám že ani TrekBuddy nenačte mapy stažené v Locus.

Georg Geocaching Organizer je výborej program, ale umí jen andNav formát,
C:geo je nejlepší, ale neumí offline mapy,
SmartMaps jsou dobrý, ale pracuje jen se zakoupenými mapami - takže Locus je i zde nepoužitelný.

V čem lze využít mapy z Locusu, tedy kromě Locusu a WhereYouGo ?

Nebo neuvažujete o přidání do Locusu zobrazování GPX, aby bylo možné použít Locus i pro geocaching ?
Je hezký, že mám na kartě 2GB podrobných map, ale použiju je jedině ve WhereYouGo, maximálně jako turistickou mapu s možností přibližování/posouvání v Locusu.

Dost bych ocenil možnost zobrazení bodů z GPX souborů... klidně i s možností čtení detailních popisů u jednotlivých bodů (geokešek) - např. Popis, Logbook, atd...

EDIT:
nebo se nějak domluvit s tvůrcem "c:geo" propojit c:geo např. s Locus tak, že v c:geo když zvolím "zobrazit na jiné mapě" tak by bylo možné zobrazit určitý bod nejen v rMaps ale třeba i v Locus...??
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  mno ... všechny ty formáty jsou takové divné koukám ...

  - TrekBuddy atlasy vůbec nechápu, šílená struktura několika v sobě zabalených adresářů, stejných souborů atd ...
  - AndNav, teď jsem ještě na něj koukal ... každý soubor normálně na kartě?? takže mraky mraky mraky souborů?? chjo ...
  - SQLite RMaps jsem se nedíval ale předpokládám že je jasné jak funguje. Podpora pro něj by možná šla ...

  proto jsem udělal vlastní co nejjednoduší a nejrychlejší formát, prostě data zabalená do TARu ...

 použití:
    tak tak, Locus, WhereYouGo ... zatím nic víc. Včera jsem si začal psát s Carnerem a třeba se nakonec trošku propojí Locus s c:geo. Udělal jsem navíc základní možnost volat z jiné aplikace zobrazení bodů na Locusu takže kdo bude chtít, může využít (viz. //http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=21&t=34)!

 jinak to že lze využít Locus "jen" jako turistickou mapu byl můj cíl. Dělám to jako prohlížečku map, tedy náhradu za papírovou mapu. Pokud někdo potřebu větší funkcionalitu ať si pořídí jiný program nebo si koupí SmartMaps jejichž portfólio funkcí je dostatečně velké ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

fricek

#2
propojení s c:geo by nebylo špatné, ale muselo by se do locusu přidat i možnost zobrazení (vždy alespoň jednoho) POI, aby mělo odkázání z c:geo na locus mapu vůbec smysl...

Ještě mě napadlo, dalo by se k WhereYouGo přidat možnost naigovat k cíli pomocí Radaru v aplikaci GPS Status (od EclipSim) ?
Např. když se klikne v cartridgi v menu na Lokace, jsou tu pak možnosti NAVADEJ a MAPA... mam takovy pocit že ten "kompas s šipkou ukazující směr" je trochu nepřesný.. kalibruju každou chvíli... ale i tak raději mám GPS Status a jeho Radar... ta tečka ukazující cíl je přehlednější než šipka (aspon pro mě...)

Nevím jak to má GPS Status s odkazováním z jiných aplikací, ale dost aplikací ho používá... možna že stačí jen něco jako "GPS_Status --mode radar -N 50.123456 -E 15.123456" ... ? Ale oprvdu, netuším jak na to nejsem "ajťák"  :)


Je vubec možné aby "kompas" ve WhereYouGo ukazoval nepřesněji než Radar v GPS Status ? Obě aplikace přece čtou data ze stejného senzoru, nebo ne?
  •  

Menion

#3
jojo, nějaké zpětné volání asi vymyslíme ... pokud bude mít carnero zájem, není takový problém to trošku vychytat ...

ohledně WhereYouGo ...
  využítí vnitřního kompasu, rozdíly tam být můžou, sice jsou to data ze stejného senzoru, ale to post-zpracování mlže být rozdílné a já jsem si s tím určitě nehrál jako autor radaru ... takže promyslím, jít by to mělo ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •