Locus a Endomondo. Nechtěné spouštění při GPS? Co to?

Started by mmumminek, April 16, 2013, 20:26:20

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mmumminek

Ahoj.
Dnes jsem si všimnul jedné věci.
Byl jsem na kole a měl celou dobu spuštěné Endomondo, když se po jízdě koukám na baterii, z výpisu jsem zjistil, že byl spuštěn také Locus. Konkrétně používal GPS po dobu 35m 22s. Což je stejná hodnota jako Endomondo.
Problém je ten, že já Locus neměl spuštěný, žádné trackování ani nebyl jen tak spuštěný. Kromě toho ikdyž zapnu gps v nastavení mobilu a spustím Locus, tak ještě dodatečně přes Locus ještě vždy aktivuju GPS a on si potom najde satelity.

Nevíte jak je možné, že se Locus spustil a žral baterku, aniž by bylo cokoliv patrné?
Mám tenhle program moc rád, ale kdyby se mi spouštěl takhle sám, tak nevim nevim.

Mockrát díky za všechny odpovědi. Chtěl bych tohle vyřešit.
  •  

Menion

hmm to je docela zajímavé ...

prosímtě to ti ukazuje ten ukazatel spotřeby co je přímo v androidu? Jestli ano, tak tě musím poprosit o použití ještě nějakého jinéhé. S tím Androidím mám hodně špatné zkušenosti a dost často ukazuje hrozné kraviny. Za mě mohu doporučit tento https://play.google.com/store/apps/deta ... amlabs.bbm ... tak jestli by jsi dal Locusu ještě šanci, budu ti vděčen. Nicméně rozhodně by se sám spouštět neměl, k tomu není žádný důvod a ani tam žádná taková funkce není
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mmumminek

Opravdu to jsou informace z Androidu. Žádnou aplikaci na spotřebu nemám. Příště až vyrazím ven, tak budu mít naistalovanou tu aplikaci na kontrolu spotřeby a uvidíme, co to ukáže. :-)
  •  

mmumminek

Tak jsem dnes vyrazil jen na chvilku ven to vyzkoušet. Tady jsou výsledky:
Před ani po nebyl v běžících ani nakašovaných aplikacích Locus. Přesto jsem pomocí toho monitorovacícho programu našel tohle:
Bíle je stav před a černě po. Změnil jsem si pozadí toho oprogramu.
Je vidět, že opět při GPS byl Locus aktivní...
Co si o tom myslíš?

Příště to zkusím s resetovanýma hodnotama, ale neměl by v tom být rozdíl.
  •  

Menion

No ono to není tak jednoduché ...

doporučuju si přečíst například toto http://forum.xda-developers.com/showthr ... st23106668

Já osobně těmto statistikám vůbec nevěřím. Z vlastní zkušenosti. Ideální je nějaké vyzkoušení v terénu. Tzn. například delší meření s jednou aplikací, se dvěi najednou a tak. Divné navíc je, že v locusu přibývá čas použítí GPS, ale už vůbec ne čas použití CPU. To by znamenalo, že Locus jen přijímá GPS data ale už s nimi vůbec nic nedělá. Divný divný ...

Bohužel s tímhle se nedá nic moc dělat. Locus nemá žádné "automaticky zapni pokud se spustí GPS". Jsem si na 90% jist že je chyné hlášení, ale pokud chceš Locus používat a důvěřovat mu, tak opravdu doporučuju nějaké vlastní experimentování které ti potvrdí/vyvátí, že Locus opravdu s baterií navíc nic neudělá a že ta čísla jsou nějaký blud
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mmumminek

Díky za zajímavý odkaz na fórum. Já ještě vyzkouším jednu věc. Před příštím testem vypnu a zapnu telefon a uvidim, co to udělá. Potom napíšu výsledek. Myslím si, že vypnutí a zapnutí by tohle měření mělo napravit.
Každopádně věřím, že to je chyba měření. Locus je skvělá aplikace a zůstanu u ní.
  •  

Menion

perfekt. to jsem zvědav. Kdyby cokoliv, rád se na to podívám ale myslím že kdyby Locus opravdu takhle nějak reagoval a "žral" by navíc i baterii, že by vás bylo více kdo by se ozval. Nejsi první, nicméně vždy to zatím skončilo u nepotvrzených výsledků způsobených právě tímto měřením ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mmumminek

Tak jsem mobil vypnul a zapnul, projel se na kole.
Nic.
Locus se ve statistikách neukázal.
Takže se opravdu jedná o chybu systému měření v Androidu.
Mockrát díky za pomoc při řešení. :-)
  •  

Menion

tak to jsem rád. No za málo, ať slouží
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •