addon Parcel Info

Started by Zerthe, October 26, 2012, 13:51:43

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zerthe

Zdravím vespolek, tak jsem zkusmo nainstalila tenhle modul a vypadá výborně, jen bych ráda zmínila pár drobných připomínek (jestli už existuje topic na tohle zaměřený, tak se omlouvám, já ho nenašla...) :

1.) Bylo by fajn, aby jako výchozí hledání nebyly parcely, ale stavby; důvod: v terénu asi málokdo zná číslo pozemku a orientuje se spíše dle čísla popisného; případně aby si uživatel mohl sám nastavit výchozí hledání

2.) Nevím, zda je to chybka nebo záměr, ale je to docela na obtíž: poté, co se mi zobrazí výsledky hledání, jsou v nich odkazy na další informace, jako např. list vlastnictví, č. pozemku anebo odkaz na hlavní nabídku/změnu parametrů vyhledávání. Poté, co si informace schované v odkazech prohlídnu, chci se většinou vrátit zpět na výsledek hledání, abych mohla projet zas jiný odkaz s informacemi vztahujícími se k výsledku hledání. Ovšem tlačítko zpět na telefonu se použít nedá. Při prvním stisknutí se objeví prázdná (černá) obrazovka (chyba?). Při druhém stisknutí se addon/funkce celý zavře a já jsem nucena ho znovu otevřít a opět začít vyhledávat, abych se dostala zpět k výsledkům hledání. Je to docela otrava - nešlo by to, prosím, nějak změnit?

Dík aspoň za přečtení.  :)
Zerthe (Xperia mini pro - GB)
  •  

Homi

#1
Dik za info, ani jsem nevedel, ze tento addon existuje. Jak budu v terenu vyzkousim, zatim jsem pouzival spesl program akatastr.
Homi
  •  

Zerthe

#2
Ať dobře slouží. Například mě nadchlo to, že pokud otevřu nějaký bod na mapě anebo ho dlouhým podržením prstu na mapě vyvolám, je prohlížení informací z katastru k dispozici i v nastavení bodu (ozubená kolečka).
  •  

kafka

#3
Děkuji za připomínky a pokusím se k nim vyjádřit:

ad 1) Domnívám se, že výchozí hledání v terénu je podle polohy (GPS, ťuknutím do mapy), proto podle adresy to nebude tak časté. Klasickou opačnou úlohou je vyhledávání podle čísla parcely - třeba mimo terén nebo i v terénu, abych "věděl, kde to je". Samozřejmě hledat podle adresy je také možné, ale to obstarávají jiné moduly Locusu. Když však bude zájem z více mist, mohu to tam nějak dodělat.

ad 2) Aplikace v podstatě využívá webové moblní stránky ČÚZK, které prezentuje jak jsou. Připadalo mi vhodné umožnit uživateli proklikat se na další informace, jak je zvyklý z webu, když už je to po ruce. Problém je to s tím tlačítkem zpět a prázdnou obrazovkou. To se stane, pokud jdete do modulu z nabídky "Vyhledat parcelu" v Locusu. Pokusím se to opravit.

Š. Kafka
  •  

Zerthe

#4
Tak jsem narazila na jednu nesrovnalost: Proč mi addon (nesprávně) říká, že vybraný pozemek, na němž je budova pod tím a tím číslem popisným, má jiné pozemkové číslo i jiného vlastníka, než když hledám pozemek se stejným barákem klasicky na webu, kde je to správně? (v mém případě nemůže jít o chybu v záměně vlastníka pozemku s vlastníkem objektu, poněvadž v obou případech jde o stejného vlastníka). Co dělám špatně? Můj postup: stiskem přidržím prst na mapě, dokud nevyjede bublina s adresou (doposavad správnou). Bublinu rozkliknu, pak přes ozubená kolečka zvolím "Informace z katastru" - a vlastníkem parcely je někdo jinej!? (prostě jako by aplikace nacházela pozemky pod nesprávným číslem)...
  •