Import trasy z trekview

Started by Homi, October 12, 2012, 14:56:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Homi

Vcelku jsem si oblibil na domaci vytvareni tras webovou aplikaci trekview //http://www.trekview.cz. Ale mam problem s importem, ktery se mi po importu zobrazi jako soustava bodu, ne jako trasa. Delam nekde chybu nebo je to vlastnost programu? U importu z seznam.cz tento problem nemam.
Homi
  •  

Menion

#1
zdravím,
  trošku pozdní odpověď ... pardon. Nicméně jak se trasa naimportuje záleží na tom jak je definovaná. Pokud to má být čára spojená body, je třeba aby trasa v GPX souboru byla v <trk> nebo <rte> tagu a ne jako hromada bodů jak to je asi ve tvém případě. Jestli chceš, nějakou malou trasu sem nahraj a já se na ní podívám, ale na 90% to bude prbolém té aplikace a nikoliv importu v Locusu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Zerthe

#2
Quote from: "Homi"Vcelku jsem si oblibil na domaci vytvareni tras webovou aplikaci trekview //http://www.trekview.cz. Ale mam problem s importem, ktery se mi po importu zobrazi jako soustava bodu, ne jako trasa. Delam nekde chybu nebo je to vlastnost programu? U importu z seznam.cz tento problem nemam.

Taky se mi dřív plánování na http://www.trekview.cz líbilo, ale právě z tohoto důvodu jsem od něj upustila. Zatím jsem neměla potřebu plánovat zahraničí, takže si vystačuji s Mapami.cz... Kdysi jsem se na nějakém fóru ptala, zda náhodou Locus neumí body slučovat v trasy...odpovědi se mi ale nějak nedostalo...

 Mimochodem - zaujalo mě, že Trekview jako mapový zdroj může využívat Mapy.cz - uměl by tohle i Locus?
  •  

Menion

#3
odpovď na zapadlý dotaz o slučování: neumí

mapy z mapy.cz: to je docela zajímavé, nicméně mapy o stejném obsahu, jen lehce jinak zabarvené v Locusu jsou - SmartMaps. Mapy mají stejný zdroj dat, jen vypadají lehce jinak
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#4
Smartmaps je sice poskytovatelem zdroje pro mapy.cz. ale v jeho vlastním online i offline zdroji má staré podklady u turistické mapy 1:25.000 (ta tvoří vrstvu 12 a 14 v online Smartmapách) . Na mapy.cz je to ok, ale ať dám online či offline mapy Smartmaps jsou místa kde je stav podstatně odlišný. Je to zvláštní, zrovna o tento zdroj jsem stál nejvíce .
backup BackuP BACKUP
  •  

SmartMaps

#5
Kroko_CZ: Jak uvádíme u dané mapy na naších stránkách, http://www.smartmaps.cz/turisticke-mapy/, jsou tyto mapy připravovány ve spolupráci s kartografickou společností Geodézie On Line, tedy jejich obsah i mapový klíč je odlišný od našich map (tedy ostatní měřítka než 1:25 000/50 000). Jedná se o mapy 2012 (proti 2011 aktualizovaný obsah, rozšířený přeshraniční zákres).
Na kolik je která mapa aktuální nebo přesná na daném území je nekončné kartografické téma. Jak my, tak Geodézie On Line pracujeme na mapových podkladech nepřetržitě.
  •  

Kroko_CZ

#6
Díky za reakci, jen jsem reagoval na to že ne vše, krom barevného provedení, je stejné jako na Mapy.cz. Nejde me i to že tam bude chybět někde nějaká cestička, která jinde je (nebo naopak), ale proč jsou ty mapy jiné.
Především město a předměstí jsou ve stavu několik let zpět oproti skutečnosti a tomu co je na ostatních vašich mapách  ale i na mapy.cz.Cykloturistická----------------------------------------TM40------------------------------------------------TM25
backup BackuP BACKUP
  •