Probémy s fieldnotes a dalšími údaji o keši

Started by babi, September 23, 2012, 11:37:12

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

Ahoj Menione.

Objevil jsem nějaké neduhy a tak je sem hodím:
1) Jakmile k nějaké kešce vytvořím terénní poznámku typu "found" (jsem offline, kešku nijak neloguji na gc.com) tak se změní ikonka keše na usměvavého smajlíka, což je v pořádku. Ale jakmile fieldnote smažu, usměvavý smajlík zůstane! Zřejmě se to děje proto, že si locus myslí, že už je keška zalogovaná na gc.com a proto nechá ikonku nalezené keše. Ikdyž dám aktualizovat keš, tak ikonka zůstane. Toto se může stát, když třeba chce uživatel ke keši vložit jen poznámku a zapomene přepnout typ logu na poznámku.
Bylo by vhodné, kdyby online aktualizace toto dala dopořádku.
2) Nějak blbne čas při vytváření terénní poznámky:
a) je právě 10:49 a okno pro terénní poznámky je předvyplněné takto:

(čas je nastaven na 08:49 a zóna na +0) (po potvrzení dialogu, se do proměnné t nastaví správný čas, tedy 10:49, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 10:49 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
b) je právě 10:57. Změním-li čas při vytváření terénní poznámky na 10:57:

(po potvrzení dialogu se do proměnné t nastaví čas na 12:57, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 12:57 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
c) je právě 11:02. Změním-li poze zónu na +2:

(po potvrzení dialogu je do proměnné t nastaven čas na 11:02, ale do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 09:02 - viz screen se všemi terénními poznámkami)

Screen se všemi terénními poznámkami:


Jakmile chci nějakou terénní poznámku editovat (případy a a b) tak se dialog předvyplní tak, jak vypadal před potvrzením - screeny výše. Ale jakmile chci editovat případ c, vypadá dialog následovně:

(zóna je nastavena na +0 a čas je taky posunutý)

3) A ještě poslední věc s informací o vytvoření kešky. Nějak tento údaj nechápu. Jedná se o datum a čas vytvoření keše v databázi locusu a nebo o datum a čas založení keše?

a) u starších kešek, kdy dlouho nebyla provedena aktualizace je nastaveno datum na 1970... Po editaci kešky (zvolím editovat a ihned potvrdím OK bez jediné změny) se datum nastaví ná aktuální datum a čas.
b) u nových kešek, které vytvořím (stáhnu přes addnon) tam tato informace vůbec není (stejně tak tam není nadmořská výška). Jakmile zvolím editovat kešku a bez jakékoli změny potvrdím OK tak tam informace o vytvoření není. Objeví se až při editaci kešky, kdy edituji pole nadmořská výška - pak se u kešky objeví jak nadmořská výška, tak vytvoření, které je opět nastaveno na aktuální datum a čas.

vypadá to, že pole "Vytvořeno" vůbec neukazuje datum a čas vytvoření keše, ale datum a čas editace keše a to ještě v některých případech.

---------------------------------------

Ještě dodám, že používám nejnovější verzi Locusu Pro, a romku mám CyanogenMod 7.2

Za jakékoli nápady, či opravy budu moc rád.
Děkuji
  •  

babi

#1
Ahoj.
Narazil jsem na problém v 2.7 verzi a pisnu to tady, aby se na předešlé problémy nezapomnělo.
Při přechodu ze starší verze nedojde ke konverzi databáze bodů a stop v případě, že je zapnuto "Locus jako služba." Je nutné tuto funkci vypnout, aby se Locus korektně ukončil a proběhla konverze.
Díky

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
  •