Koupě map za kredit

Started by molak, July 29, 2012, 13:58:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

molak

Zdravím, co se týče Locusu jsem nováček a mám dotaz.
Stáhnul jsem si aplikaci Locus free a následně zakoupil kredit. Poté jsem si chtěl koupit za kredit mapy. Přešel jsem tedy do Locus shopu a postupným proklikáváním jsem se dostal do obchodu Google play kde po mně chtěli za mapy dalších 247 kč. Teď nevím, co mám dělat, když mám koupený kredit, ale nemůžu za něj nakupovat mapy. Ještě bych se chtěl zeptat, zda je možné za ten kredit koupit mapy pro offline použití (tedy jen za pomoci GPS senzoru). Jde mi v podstatě o to mít co nejpřesnější turistickou offline mapu ČR. Pokud se tedy nedá tato mapa koupit za kredity, chtěl bych Vás tímto požádat, zda byste mi mohli poradit, kterou mapu a kde ji mám zakoupit (případně, jestli si mám ještě stáhnout nějakou aplikaci - četl jsem, že pro mapy je potřeba ještě aplikace SmartMaps, ale nevím, zda jsem to správně pochopil) a pokud není možné koupit tuto mapu, za ony kredity, chtěl bych se zeptat, zda je možné nějak tyto kredity vrátit.
Děkuji moc za veškeré rady a přeji příjemný den.
  •  

Hanka

#1
Dobrý večer,

Zakoupením kreditu, si můžete v Locusu stáhnout mapy pro offline použití. Jak mapy po nákupu kreditu stáhnout najdete zde http://docs.locusmap.eu/doku.php/shop:items žádná další platba už není potřeba, vůbec nevím, co to je za částku, kterou uvádíte (247 Kč).

Pokud chcete podrobné turistické mapy, tak buď SHOCart, pro které je možné zakoupit kredit v aplikaci Locus (pokud už ho nemáte) a nebo Smart maps, ti mají ale jiný způsob distribuce a mapy si můžete pro Locus zakoupit zde http://www.smartmaps.cz/obchod/podrobne-mapy-1-10-000/ , kde stačí vybrat "Android pro Locus".

Bohužel Vám neumím poradit více konkrétně, protože nepíšete, pro které mapy jste si zakoupil kredit.
Pokud jste si zakoupil kredit pro mapy, které Vám nevyhovují, je samozřejmě možné peníze vrátit.
  •  

Ruza

#2
Dobrý den
Pokud se ptám na správném místě... Na zkoušku jsem zakoupil kredit za 90,- a chtěl stáhnout cyklomapu ShoCart v okolí Křivoklátu.
Označil jsem oblast, zvolil měřítko myslím 16 které jsem považoval za nejpodrobnější vzhledem k objemu dat a dílků. Mapa se stahovala vzhledem k pomalému připojení asi 30 min.
Ve výsledku mám mapu staženou v požadovaném obrazci, ale nejde nijak přiblížit a tudíž používat na kole. Kde jsem mohl prosím udělat chybu?
Díky Tomáš
  •  

Hanka

#3
Dobrý den,

Mapy SHOCart mají nejvyšší dostupné měřítko 15, pouze pro Prahu mají měřítko 16. Bavíme se tedy, v případě Křivoklátska, o měřítku 15.

Je možné, že jste při stahování mapy označil pouze jediné měřítko, to nejvyšší (15). Ostatní měřítka se dají k mapě přidat, je to ale trochu komplikovanější, zde posílám odkaz na náš manuál http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download , kde najdete návod, jak chybějící měřítka k existující mapě doplnit. Vyberte, prosím, typ stahování "externí mapa SQL".

Jinak je tedy ideální navolit si výběr měřítek hned při prvním stahování, je to jednodušší.
  •  

Ruza

#4
Dobrý den
Děkuji ...i za návod v češtině.
Pokud tedy označím více měřítek mohu potom mapu libovolně přibližovat a oddalovat a nebo pouze provádět skoky po měřítkách která si vyberu? Měl jsem za to, že pokud tedy vyberu měřítko 15, vybral jsem to největší přiblížení ...i z důvodu největšího objemu dat.
Výběr měřítek ovlivní spotřebu kreditu?
Dozvím se někde informaci jak jsem na tom s kreditem? Akci jsem opakoval 3x a pokaždé se stáhla mapa s nejmenším přiblížením.
Děkuj moc za odpovědi :-)
Tomáš
  •  

molak

#5
Reaguji na odpověď uživatele Hanka:
Děkuji moc za rady. Jinak, co se týče toho kreditu, já sám si už moc nepamatuji, za co to bylo. Kupoval jsem to ale za pomoci kreditní karty, tak předpokládám, že na výpise z plateb by mělo být co to bylo (je to tak?). Jinak jsem se chtěl zeptat, jestli byste mě mohla odkázat na nějaký postup vrácení toho zakoupeného kreditu. Ještě bych Vás chtěl požádat o objasnění některých bodů toho návodu, co jste tady postovala: http://docs.locusmap.eu/doku.php/shop:items
Pročetl jsem si ho, ale není mi úplně všechno jasné. Jestli jsem to správně pochopil, tak v aplikaci Locus (chápu to tak, že je jedno, jestli používám free nebo pro) si vyberu tedy ty SHOcart mapy a tam dál potom Cyclo - relief, poté zvolím možnost Locus Shop, tam vyberu v záložce MAPY složku SHOcart a teď tedy nevím, který z těch kreditů koupit. Nicméně po zakoupení kreditu, se mi asi mapa stáhne a někde se mi nabídne možnost download (předpokládám, že někde v menu...). Dostanu se do toho download modu a tam bych asi zvolil By country (chci celou ČR). Tady tedy nastává problém, nevím, kolik kreditu budu potřebovat na stažení mapy pro celou ČR. Poto,, je tam ale ta možnost Specifying zoom levels a to jsem asi úplně nepochopil. Jedná se o nastavení Zoomu té offline mapy (čili až na jaké měřítko budu schopen tu mapu zmenšit? a případně, chci-li nejpodrobnější mapu, musím stáhnout všechny ty zoomy?). Nakonec bych asi zvolil možnost Separate map (SQL) (pochopil-li jsem to správně, jedná se o ty offline mapy). Jinak, kdybych provedl factory reset telefonu a s tím spojené kompletní vymazání paměti, stačí potom, když nahraji zpátky složku s mapami do adresáře, nebo musím znovu stahovat.
V podstatě mi jde o to, mít co nejpodrobnější turistickou offline mapu pro ČR.
Děkuji mnohokrát a přeji příjemný den
  •  

dvzd

#6
Stáhni prostě přes PC tu offline vektorovou mapu, je to jednodušší, dostačující a zdarma.
//http://gpsfreemaps.net/mapy/vektorove-offline-mapy-pro-locus
  •  

Kroko_CZ

#7
Ta vektorová mapa je hezká, ale turistická (tak jak je požadavek tazatele) určitě není.
backup BackuP BACKUP
  •  

Hanka

#8
Quote from: "Ruza"Dobrý den
Děkuji ...i za návod v češtině.
Pokud tedy označím více měřítek...

Dobrý den,

pokud vyberete jen některá měřítka ke stažení, budete mezi nimi při zoomování přeskakovat.
Čím více zvolených měřítek ke stažení, tím je větší datový přenos a to samozřejmě ovlivní i spotřebu kreditu.
Kolik Vám zbývá kretitu se dozvíte v Locus Shopu, přesně v místě, kde jste si kredit kupoval. Pokud Vás tedy zajímá, jak jste na tom např. s kreditem pro stahování vektorových map, najděte si v Locus Shopu záložku "Mapy" a ve složce "Vector maps" můžete vidět položku "K dispozici ...", která Vás informuje o stavu Vašeho kreditu.
  •  

Hanka

#9
Quote from: "molak"Reaguji na odpověď uživatele Hanka:
Děkuji moc za rady. Jinak, co se týče toho kreditu...

Dobrý den,

systém nákupu kreditů a následné stahování map, se neukázal jako jednoduchý a intuitivní, většina našich uživatelů tápe. Systém budeme zcela určitě měnit a hlavně se ho pokusíme co nejvíce zjednodušit, aby uživatel hned věděl, co za požadovanou platbu dostane.

Teď ale musíme vyjít ze systému, který zatím máme k dispozici.
Z bankovního výpisu by mělo být zřejmé, o nákup jakého kreditu se jedná, ale jista si stoprocentně nejsem. Minimálně to ale můžete zjistit z potvrzovacího e-mailu, který vám po úspěšném nákupu Google Play poslal.

Pokud Vám zakoupený kredit z nějakého důvodu nevyhovuje a nečerpal jste ho, napište nám, prosím, na e-mail http://www.shocart.cz/e-shop/obr/kladT50.jpg pro jeden tento klad potřebujete pro měřítka 10-15 přibližně 4000 dlaždic.
Nákup kreditu už máte za sebou, ten asi není potřeba popisovat. Ve složce SHOCart, byste měl vidět, kolik dlaždic máte k dispozici.
Přesuňte se zpět do "Správce map", kde se Vám po úspěšném nákupu otevřela možnost placené mapy SHOCart stahovat. Postup pro stahování map je pro všechny druhy, kromě vektorových map, stejný a najdete ho zde http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download
Doufám, že postup pro stahování je srozumitelný. Pokud narazíte na nějakou komplikaci, dejte nám, prosím, určitě vědět.

Pokud si složku se staženými mapami zazálohujete, můžete ji opět po resetu telefonu používat.

Přeji pěkný den
Hanka
  •  

molak

#10
Tedy chápu-li to správně měřítko 10-15 je nejpodrobnější a já bych musel pro celou ČR koupit 72 * 4000 dlaždic, je to tak?
  •  

Menion

#11
V podstatě ano. Některé mapy se překrývají, takže by to bylo ve výsledku o cca 10-20% dlaždic méně, ale princip je správný. No nikdo taky nečeká, že si bude někdo stahovat takovou šílenost :). Princip je zde jednoduchý ... jedu na 14 dní sem na šumavu, pojedu zhruba v téhle oblasti, stáhnu si mapu jen tady a mám klid. Papírová mapa akorát vyšla na tři klady, tady je to jedno.

Cenově za plochu pokrytí vychází ta digitální o něco lépe, ale zásadní rozdíl to není. Výhoda je zde že si lze stáhnout opravdu jen co potřebuju. Navíc přidaná hodnota je zde v samotné aplikaci, ale to asi nemusím obhajovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

#12
Quote from: "Hanka"
Quote from: "molak"Reaguji na odpověď uživatele Hanka:
Děkuji moc za rady. Jinak, co se týče toho kreditu...

Dobrý den,

systém nákupu kreditů a následné stahování map, se neukázal jako jednoduchý a intuitivní, většina našich uživatelů tápe. Systém budeme zcela určitě měnit a hlavně se ho pokusíme co nejvíce zjednodušit, aby uživatel hned věděl, co za požadovanou platbu dostane.

Teď ale musíme vyjít ze systému, který zatím máme k dispozici.
Z bankovního výpisu by mělo být zřejmé, o nákup jakého kreditu se jedná, ale jista si stoprocentně nejsem. Minimálně to ale můžete zjistit z potvrzovacího e-mailu, který vám po úspěšném nákupu Google Play poslal.

Pokud Vám zakoupený kredit z nějakého důvodu nevyhovuje a nečerpal jste ho, napište nám, prosím, na e-mail http://www.shocart.cz/e-shop/obr/kladT50.jpg pro jeden tento klad potřebujete pro měřítka 10-15 přibližně 4000 dlaždic.
Nákup kreditu už máte za sebou, ten asi není potřeba popisovat. Ve složce SHOCart, byste měl vidět, kolik dlaždic máte k dispozici.
Přesuňte se zpět do "Správce map", kde se Vám po úspěšném nákupu otevřela možnost placené mapy SHOCart stahovat. Postup pro stahování map je pro všechny druhy, kromě vektorových map, stejný a najdete ho zde http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download
Doufám, že postup pro stahování je srozumitelný. Pokud narazíte na nějakou komplikaci, dejte nám, prosím, určitě vědět.

Pokud si složku se staženými mapami zazálohujete, můžete ji opět po resetu telefonu používat.

Přeji pěkný den
Hanka

ŠMANKOTE!!!  :shock:  :shock:
Neměňte nic, vždyť je to jednoduché a funkční. Zjednodušit to snad už ani nejde.
Jediné, co mne napadá, co by to mohlo ještě vylepšit, je přidat možnost stahování plochy zadaného polygonu, asi dle gpx souboru, s naklikáním v mapě to asi uplně jednoduché nebude.
  •  

Menion

#13
no to je věc názoru. Dotazy a popis molaka nejsou jediné takže vím že systém není zcela elegantní. Například teď pracuju na tom aby se nutnost kupovat kredit objevila aˇž vysloveně když chceš stahovat, tzn když už víš kolik ho budeš potřebovat. Pak bych v blízké době taky rád udělal možnost vybrat si z nějakých předefinovaných oblastí aby člověk nemusel vše nastavovat ale už to měl připravené. Nicméně nic z aktuální funkcionality to určitě neztratí, neboj :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#14
Ona je otázka, v čem je teda problém. Zda v kupování kreditu (pochopení toho "dlaždicového" systému) nebo v definici těch map.

Jelikož si myslím, že B je správně, tak bych normálně předdefinoval (vybrané) stávající papírové mapy SC, uživatel by vybral cosi jako "33 - POOTAVÍ, SUŠICKO, STRAKONICKO" , vedle by mu svítilo, zda na to má nebo nemá kredit a bylo by to.

Nebo na webu zobrazit toto:
//http://www.shocart.cz/e-shop/obr/kladT50.jpg
V Locusu zadat číslo a můžu jít na vlak (pokud mají na nádraží WiFi) :)

Hlavně prosím nechte tu možnost výběru jak je teď, protože kdo do té magie :) pronikne, tak je to pro většinu případů lepší.

Přeji všem hezký den,
L.
  •