Export do ZIPu

Started by leonell, July 08, 2012, 16:54:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leonell

Zdravím,
s novou verzí se začal GPX export (byť jediné trasy) ukládat do exportShare.zip a to minimálně při ukládání do sdíleného úložiště, u mně DropBox.
Zřejmě to je úmysl, ale mně to jako moc dobrý nápad nepřijde. jednak typicky exportuji jedinou stopu, druhak to pak musím rozpakovávat a hlavně riziko přepsání původního souboru (exportShare.zip) v úložišti (i když to upozorňuje).  Zkrátka původní systém, kdy se použil název stopy mi přišel tedy praktičtější.
  •  

Menion

#1
docela jsem nad tím teď dumal. Ten ZIP se tvořil vždy pro více jak jednu trasu. Každopádně vzhledem k textovému zápisu tratí (GPX, KML) je komprese silně výhodná, kolikrát až 90% objemu dat, takže i pro delší jednu trasu má tenhle export smysl si myslím. Porlbém samozřejmě je jméno souboru, to jsem upravil na "export - datum + čas.zip, takže to snad zamezí přepisování. Jinak bych ale pokud to není extra velký problém, export v tomhle stavu opravdu rád nechal.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#2
Tak já to určitě přežiju, ale na rovinu - tamto bylo lepší :)
Cvakl jsem Export, Sdílet, Dropbox a v pécéčku jsem v tu chvíli měl GPX, který se dal hned bez rozbalování importovat třeba do trekview.cz nebo do jiných softwarů.
  •  

Lugen

#3
ta velikost komprese je celkem silnej argument, zas nadruhou stranu kolik takovej xml soubor zabere, v dnešní době mnoha gigovejch karet, vysokorychlostních internetů...

Ještě k tématu jeden dotaz, mam li předplánovanou trasu na google maps, otevřu si jí funkcí "moje mapy" jak jí mohu, ideálně i s ostatníma (zajmovejma) bodama u týhle trasy, uložit v telefonu, abych se již později nemusel připojovat a měl jí pohodlně "po ruce"? Díky, přiznávam jsem lama, ale nepřišel jsem na to, funkce export nic...
  •