Instalace vektorových map

Started by MartinezZ, July 06, 2012, 15:13:41

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinezZ

Zdravím. Hledal jsem a nenašel stejný popis chyby/problému.

Locus Free, vektorové mapy. Měl jsem v Locusu starší české vektorové mapy a fungovaly, zobrazovaly se. Chtěl jsem je vyměnit za novější. Nemám mapy ze shopu, stáhl jsem si tedy doporučované tři, abych vyzkoušel, jaký je v nich přesně rozdíl:

V3-czech-republic-20120630.map
V3-czsk-20120630.map
//http://www.uloz.to/soubory/gpsfreemaps.net/osm-locus/

czech_republic.osm.map
//http://vectormaps4locus.eu/Europe-General

Staré mapy jsem smazal a nahrál do adresáře LocusmapsVector tyto tři nové. Spustím Locus, načte se mi defaultní online mapa, přejdu do Správce map a zde:

1) Vidím jen Czech Republic a V3-czech-republic-20120630. Nevidím v nabídce V3-czsk-20120630, přičemž zrovna tyhle stejně pojmenované mapy se starším datem jsem dříve používal.

2) Při načtení jakékoliv z těchto dvou nabízených vektorových map se sice provede jejich načtení, ale zobrazuje se pouze a jen bílá mapa, není nic vidět. Přitom si nejsem vědom, že bych něco mezitím přenastavoval a zároveň si nepamatuji, že bych měl ještě někdo něco udělat jiného, nějak mapy "naimportovat", když už je Správce map stejně vidí.

Locus v2.5.1
Xperia Ray
Android 2.3.4

Při startu Locusu se spustí jakýsi dialog o aktualizaci, ale je pryč tak rychle, že z něj nestačím nic postřehnout. Co zas dělám špatně?

Díky za radu, MartinezZ
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  divím se že vidíš vůbec ty první. Měly by všechny končit *.osm.map, tak si to zkontroluj. Jinak to že vidíš jen prázdno může být snad způsobeno jedině že jsi mimo oblast dané mapy. Zkus si předtím na nějaké online mapě najet nad čechy a pak přepnout, nebo to zkontrolovat nahoře v panelu podle souřadnic a nebo třeba vycentrovat. Jinak by snad neměl být problém, nebo jsem alespoň o žádném takovém neslyšel ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartinezZ

#2
Díky za reakci:

1) Mapy jsem přejmenoval na *.osm*map. Vidím stále jen ty stejné dvě, třetí ne. Naštestí to není už moc důležité, protože..

2) Offline vektorové mapy už jedou. Možná moje chyba. Měl jsem v pokročilém nastavení pro mapy zatržený offline režim pro online mapy. Do té doby jsem mohl na prázné bílé vektorové mapy zoomovat nahoru i dolů bez výsledku. Vypnutím offline režimu, následným načtením online mapy a přepnutím na vektor se vektorové mapy spustily a fungují.

V každém případě vyřešeno, děkuji za účast a za čas :)
  •  

Menion

#3
no to je mi tedy záhada. Offline režim by teda rozhodně neměl mít na vektorové mapy vliv a alespoň jak letmo zkouším, tak u mě nemá. Stejně tak je divné že se ti nezobrazuje ta mapa. Pokud se ještě vyskytne podobný problém tak napiš a já se na to podívám

zatím, pěkný den
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •