Breadcrumbs a čas na trase

Started by leonell, July 02, 2012, 15:40:37

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leonell

Ahoj,
nevím jestli to souvisí s Locusem, možná ani ne.
Nahraju trasu na Breadcrumbs a když se hýbu myší po grafu tak vpravo, kde se zobrazuje čas, mi to začíná od 02:00:00 (vyzkoušeno na několika trasách). Nevím, jestli to má ukazovat čas od počátku stopy nebo reálný čas, kdy člověk byl na onom místě, každopádně tohle je špatně. Respektive o ty dvě hodiny posunuté.
Máte s tím někdo zkušenost?
Díky,
L.
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  prosímtě, to jsi tam nahrával uploaded přímo z Locusu nebo exportem z Locusu a pak nějakým importem na jejich stránkách? Vlastně vůbec tu službu neznám ale princip je v tom, že v Locusu do cache adresáře vyexportuju celou trasu jako GPX a tu tam pak pošlu přes jejich API (pokud to teda děláš přímo v Locusu), takže tam by problém být nemusel pokud jsou časy korektně v tom GPX souboru ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#2
Tak schválně jsem zkusil dnešní malou, úplně novou trasu.

Jak už název "2012-07-02 19:27:10" napovídá a Info v locusu potvrzuje, stopa vznikla v 19:27:10.
Provedl jsem export přímo z Locusu. Při prohlížení na webu BC vidím graf a vedle něj pozici 00:00:00.
Najedu do grafu na začátek a okamžitě se 00:00:00 změní na 02:00:00. Jak jedu doprava,tak se stále přičítají ty dvě hodiny.
Další záhadou je na webu BC položka "Date", která obsahuje "July 02,2012 19:54". Podle mně ne zrovna chytře obsahuje čas importu a to ještě posunutý opět o magické dvě hodiny.
Když naimportuju GPX tak tam jsou ty 2 hodiny taky.
Mimochodem vůbec v BC netuším, jak zjistit v kolik stopa reálně byla.

Ještě je  tam jedna věc. Když dávám export trasy (do breadcrumbs), tak jak cvaknu na výběr kategorie, tak se objeví chyba připojení. Stačí potvrdit a zkusit znovu a už jsou kategorie korektně zobrazeny. Taková hloupost, ale když už se na to budeš dívat...

Obecně vzato, snažil jsem se najít něco, kam ukládat trasy i s fotkama na trase a výškovým profilem a časovými údaji a sdílet jen pro známé.
Moc úspěšný ve  "výběrovém řízení" nejsem.
  •  

leonell

#3
Řeší to i na fóru Breadcrumbs, na 99.9% to nemá nic společného s Locusem a je to celé poplatné nějaké ne úplně povedené implementaci časových zón braných asi z prohlížeče.
Budu sledovat a dám vědět, jak to dopadlo :)
  •  

Menion

#4
aha, tak to rád slyším. Už jsem s tím chtěl jít něco dělat

jinak pokud nemáš vyzkoušeno tak doporučuju zkusit ještě ten GPSies. Nevíc co nabízí Breadcrumbs ale s GPSies jsem si i trošku hrál a vím že by vše fungovat mělo korektně a je i v našich krajích rozšířenější a asi bude i užší spolupráce s Locusem https://getsatisfaction.com/locus/topic ... ing_tracks
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#5
Už to i potvrdili (BC a posun času) a pracují na tom. Řešit budou i tu věc, že není vidět skutečný čas trasy.

Ony všechny tyhle systémy bohužel fungují primárně jako výměna tras a já nemám ambice někomu plánovat trasu :)

Já bych raději něco, kam nahraju trasu, kterou jsme šli, doplním fotky zajímavých míst případně i naše fotky.
Chci vidět přesnou trasu, výškový profil, výšku bodu na trase s rychlostí a hlavně časem.
Odkaz chci poslat jen přátelům, nemám potřebu ukazovat celému světu kde a s kým jsem byl a zase se nechci omezit na fotky krajiny :)
Klidně to může být i lehce placené, když to bude takhle fungovat.

To GPSies umí poskytnout soukromé trasy známým (s klíčem v URL), což je super, to BC zatím neumí (nebo nevím jak).
Oba svorně nezobrazují, kdy jsem na té trase byl, ukazují jen datum importu, asi to souvisí s tím pojetím "nabízených tras".

U GPSies mi moc nesedí výběr map, ale já to na začátku moc nepochopil, teď jak jsem koukal že to přeci jenom za vyzkoušení stojí :)
Ještě se na to podívám, když říkáš, že to s Locusem bude více preferované.
  •