Logování nalezených kešek přímo z Locusu

Started by wlashack, June 30, 2012, 14:40:40

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
narazil jsem na nesrovnalost při logování nálezů kešek. Využívám možnosti v Locusu, kdy můžu hned při nalezení z telefonu odeslat zprávu, že jsem kešku našel. Mám i předvyplněný log včetně datumu a automatického počítadla, kolikátá moje nalezená keška to je - to všechno je moc super věc. Dnes jsem si ale všiml jedné věci - byl jsem na odlovu cca 10 kešek, které jsem všechny hned z terénu logoval jako nalezené. Pak jsem doma sedl k počítači, připojil se browserem na svůj webový profil na geocaching.com a zjistil, že nesedí celokový počet mých nalezených keší s číslem, které je uvedeno v logu mé poslední nalezené keše (číslo v jejím logu je o 1 vyšší než kolik můj účet ukazuje nalezených kešek). Pátral jsem dál a zjistil, že jednu keš, kterou jsem dnes našel, nemám zalogovalou jako nalezenou. Nejdřív jsem myslel, že jsem ji lognout zapomněl, tak koukám v Locusu, ale tam má smajlík (čili nalezena, zalogována). Zkusil jsem ještě z Locusu znovu nález odeslat, ale hlásí mi to, že už takový záznam existuje. Není mi tedy jasné, jak k té chybce došlo, ani co s tím (samozřejmě můžu keš zalogovat přes web geocaching.com, ale o to mi nejde). Poradíte?

Díky a omlouvám se za tak dlouhý dotaz, nepodařilo se mi jej sesmolit stručněji.
  •  

cz_bew

#1
Ahoj.
Reseni problemu bude asi velice jednoduche.
Pokud ti Locus ukazuje kesku u se be jako "nalezenou" a na webu ji nemas, velice pravdepodobne doslo pri "online logovani" k nejakemu problemu s datovym pripojenim a LOG se tak neodeslal.

Locus pak, vcelku pochopitelne, nedovoli druhy log stejneho typu ... Musel by jsi ten prvni (v locusu) smazat a vytvorit znova.
Ale pocitadlo ti tam pak automaticky naserviruje jine cislo, musel by jsi ho prepsat na to spravne...
  •  

wlashack

#2
Pokud je to takhle, je to celkem nespolehlivé. Bylo by pak fajn, kdyby se nějak úspěšnost přenosu zkonrolovala, než se přepne počítadlo. Já na to dnes přišel úplně náhodou a dovedu si představit, že si díky tomu kešer nezaloguje několik kešek, a ani se o tom nikdy nedozví.
  •  

cz_bew

#3
Nezlob se - nevím co takhle logujes. Ale na svych keskach kdyz vidim log "TFTC", tak me to lehce receno "nepotesi". A z mobilu malokdo loguje nejake romany. To uz radeji pouzivej FN a zaloguj pekne v klidu domova zpetne ... A osobne se mi nestalo ze bych, i kdyz pouzivam v terenu FN a odesilal je na server, doma nezkontroloval, zda je tam vsechno co jsem dany den lovil (samo, pokud jedes na kombajn ze ani nevic co jsi vlastne nasel, pak je to jina).

To ze to Locus umi neznamena ze se to MUSI pouzivat.
  •  

wlashack

#4
Ty se taky nezlob, nemyslim to nijak zle, ale na tvuj nazor na logovani ani ty nasledne dedukce jsem se vubec neptal.
  •  

micska

#5
Quote from: "wlashack"Ty se taky nezlob, nemyslim to nijak zle, ale na tvuj nazor na logovani ani ty nasledne dedukce jsem se vubec neptal.
No, taky nic ve zlym, pokud budes takto reagovat na uvahu o Tvem problemu, priste se Ti na to kazdej akorat vysere.
Ale k veci. Online log funguje spolehlive, pokud mas dobre pripojeni, coz neni problem Locusu. Pokud se Ti to nelibi, obrat se na sveho mobilniho operatora a spravce GC.com (je dost choulostivy na casove pomery komunikace). Implementovat do Locusu funkci, aby odesilal log do zblbnuti, pokud vzdaleny server hodi timeout, je IMHO totalne zbytecne, offline logovani to resi spolehliveji a elegantneji.
  •  

Menion

#6
pánové pánové :)

zítra se na to podívám. Nevím jestli budu vymášlet nějaké sofistikované řešení ale rozhodně by stálo za to uvést případně v nějakém dialog informace o stavu odeslání. Promyslím a zítra doplním ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •