Pomalé načítání map z SD karty smartphonu?

Started by wlashack, June 27, 2012, 16:04:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo ví, zda má na rychlost načítání vektorových map vliv class (rychlost) SD karty. Mám HTC Sensation a jediné, kde pociťuji zpomalené načítání dat je při práci s offline mapami ČR (vektorovými, mapa má cca 170MB). Chvíli to prostě trvá, než se obrazovka překreslí. V telefonu mám původní SD kartu, která byla v mobilu, údajně je to karta Class 10 (ale ruku do ohně za to nedám).
Můj dotaz zní: pomůže koupit kartu s vyšší Class, anebo rozdíl nijak nepocítím a "problém" je někde jinde?
Díky.
  •  

Menion

#1
no karta má myslím mnohem větší vliv na klasické rastrové mapy ale myslím že není nic snazšího než dát mapu do interní paměti a pak ji zkusit. Vliv to rohodně mít bude, jak zásadní to ale neposoudím protože ten blbý Galaxy Nexus ani SD kartu mít nemůže ... jinak počítej že vektorové mapy jsou cca 2x pomalejší než ty nastahované např. mobacem nebo přímo v locusu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#2
A to se dá? Já měl doteď za to, že vektorové mapy musí být ve složce Locus/mapsVector/...
A ani nikde v Locusu nevidím možnost složku s mapami změnit (což samozřejmě neznamená, že to nejde :)).
  •  

Menion

#3
přímo v záložce VECTOR nebo OSOBNÍ je nahoře tlačítko + na přidání externího adresáře s mapami ;) http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... ction_bar2
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#4
Ach!  :shock: Moc díky!  ;)
  •