Výška u pojmenovaných bodů

Started by leonell, June 24, 2012, 17:41:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leonell

Mám nějakou nesrovnalost s údaji, popíši na příkladu.
Včera jsem jel trasu, dojel jsem kousek pod vrchol kopce, jehož jméno jest Homole a podle turistické mapy ShoCart měří (vrchol) 279 metrů.
Byl jsem kousek pod vrcholem, jestli metr nebo tři metry nevím a není to podstatné.

Prozřetelně jsem tam šoupnul pojmenovaný bod s názvem "Homole vrchol".
Doma jsem pak na to poštval převod přes HGT, abych tam dostal přesnější výšky.

Když teď vyberu onen bod (zelené kolečko) v mapě Locusu a kliknu něj pro zobrazení informací, tak vidím "Nadmořská výška 320m".
Údaj "Maximální výška" je také 320m (opravdu to byl nejvyšší bod trasy, akorát ta hodnota je špatně), pozice je 7.4 km od počátku.

Tady při vybraném bodu přímo graf s vyznačením bodu neuvidím (škoda), takže si dám Stopy/Trasa/Informace.
Maximální výška stopy je najednou správných 278m, přepnu na graf, najedu na 7.4km a na té pozici je skutečně správných 278m.

U bodu se zřejmě zapisuje výška hned při uložení toho bodu a tím se zapíšou údaje z GPS. Následné přepočítání z HGT to už pak nemění a tak vznikají takovéto rozpory.

Pro jistotu jsem ověřil na trekview.cz exportem přes GPX. Po kliknutí na bod to ukazuje 320m.
Pokud dám přepočítat dle pozic (fičůra trekview při importu) tak to ukáže "nadmořská výška 320m, 276 metrů nad mořem" (ten druhý údaj si počítá Trekview z nějaké databáze výšek, podobně jako Locus to bere z HGT. Ty 2 metry jsou jasně v pohodě, berou jiná data nebo třeba novější/starší).

Prosím o kontrolu, zda by s tím šlo příležitostně něco udělat, vypadá to divně.
Leoš
  •  

Menion

#1
jo ty myslíš "červené kolečko" a ne zelené že? Trošku mi trvalo než jsem se chytil. DObrý, tam chyba bude, to je pravda ...

EDIT: tak snad opraveno ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

leonell

#2
Áno, myslím červené kolečko, které když na něj cvaknu tak zezelená a hned poté se objeví dialog, kde je další výběr, tentokrát už zase s červeným kolečkem. Hlavně že si rozumíme :) :)
  •  

Menion

#3
jak jsem doplnil výše, opraveno ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •